Ubytování Slavonice a Česká Kanada

» Cenově dostupné celoroční ubytování v příjemné a zajímavé lokalitě
              » Rekreační ubytování Česká Kanada, Valtínov, ubytování Slavonice
                             » neradovamakyna@seznam.cz, +420 608 632 330

Tvorba webové stránky, rešerše, copywriting, SEO, internetový marketing | All rights reserved © abcRedakce.cz, 2013–2020

Ubytování Slavonice Prohlídky města Ubytování Valtínov Výlety Česká Kanada Turistika Dolní Rakousko

Využijte naše cenově výhodné ubytování v oblasti Česká Kanada

Ubytování Slavonice: Pokud dáváte přednost historickému městečku, využijte náš rekreační dům ve městě Slavonice. Ve městě je veškerá občanská vybavenost a celá řada turisticky vděčných historických památek. Spát budete v romantických kulisách přímo pod slavonickou věží. V okolí města je krásná příroda a historické památky České Kanady. Centrum města Slavonice je vzdáleno pouze jeden a půl kilometru od státní hranice. Z našeho rekreačního domu proto můžete pohodlně navštívit i zajímavá místa v rakouském pohraničí.

Více informací » Ubytování Slavonice

Ubytování Česká Kanada: Milovníkům venkova nabízíme ubytování uprostřed přírody. Náš Penzion Klondike stojí na okraji malebné vesničky Valtínov. Užijete si klid v přírodě České Kanady, kde se můžete oddávat turistice (pěší turistika, cykloturistika aj.) nebo sbírat houby. Koupání je během července a srpna možné v bazénu přímo u penzionu, tak i v okolních rybnících (Zvůle, Komorník, aj.) nebo na koupališti v Dačicích (15 km) případně v Jindřichově Hradci (20 km). Z rozhledny nad Valtínovem je báječný výhled do širokého okolí.

Více informací » Ubytování Česká Kanada | Penzion Klondike

Kontaktujte nás, ať víme, jaký pokoj pro vás máme připravit. Ubytování ve městě Slavonice i v obci Valtínov vám umožní oblast zvanou Česká Kanada procestovat mnoha rozmanitými a lákavými způsoby. – Pěšky, na kole, automobilovou dopravou i po železnici. – Těšíme se na tuzemské i zahraniční turisty a rekreanty.

Rekreace Slavonice, za rohem je Besídka Ubytování Česká Kanada | Kunžak Rekreace a ubytování v České Kanadě a ubytování ve městě Slavonice | Neradova.com Rekreace Česká republika Cestování Česká republika

Rakousy a jejich historie

Základem zdejšího osídlení byl hrad Raabs, který jako „castrum Racouz“ zmiňuje už Kosmova kronika česká z počátku 12. století. Původní osídlení je přitom ještě starší. Výraz Raabs neboli Rakousy začali Češi už v dávných časech vztahovat na celou oblast, kde dnes leží Rakousko. S nadsázkou proto můžeme říci, že kdo nenavštívil Rakousy nad Dyjí, původní Rakousko vlastně neviděl.

To ale není jediný důvod k návštěvě Rakous. To si například představte, že středověké dějiny Rakous nad Dyjí začaly tím, když zde začátkem desátého století vzniklo staromoravské hradiště. Úzké vazby mezi obyvateli a vládci česko-moravsko-rakouského trojmezí pokračovaly i v pozdějších dobách. Místní rytíř Gottfried II. z Raabsu (neboli Bohumír z Rakous) byl příbuzný s moravskými Přemyslovci. To samozřejmě ani jedné straně nebránilo své příbuzné na druhé straně hranic průběžně provokovat, jindy s nimi zase mocensky spolupracovat. Je také zajímavé, že ve třináctém století vlastnil hrabství Rakous nad Dyjí český šlechtic Vok z Rožmberka, významný český šlechtic z rodu Vítkovců a zakladatel českého hradu Rožmberk.

Středověký hrad Raabs an der Thaya

První, čeho si při návštěvě městečka Raabs an der Thaya určitě všimnete, je dominanta místního hradu Rakús (dříve také uváděn jako Ratgoz). Tyčí se na vyvýšené protáhlé skále a jeho pevnostní charakter je na první pohled zřejmý. Z architektonického hlediska najdeme v jeho rozlehlých prostorách původní románské prvky i pozdější přestavby gotické a renesanční. Fotografie hradu ve vašem turistickém albu nemůžou chybět! Po První světové válce se hrad Raabs an der Thaya dostal do úpadku a roku 1932 byl nakonec vydražen. V sedmdesátých letech prošel areál hradu rozsáhlou obnovou. Informace o přístupnosti hradu získáte na obecním webu.

Dvě zajímavá muzea a dvě romantické zříceniny v okolí

Při návštěvě obce Raabs an der Thaya můžete navštívit také dvě muzea. První z nich je Grenzlandmuseum, nachází se přímo v Raabsu a vystavuje vykopávky z prehistorie a rané historie obce. Regionální vlastivědné muzeum Weikertschlag najdete v budově bývalé radnice ve Weikertschlagu a dokumentuje především každodenní život místního obyvatelstva na počátcích industrializace. Aktuální informace získáte na obecním webu.

V blízkém okolí městečka Raabs an der Thaya navíc stojí i dvě romantické zříceniny. Jedna lepší než druhá. Zřícenina hradu Kollmitz patří k největším svého druhu v Rakousku. Romantické ruiny hradu Eibenstein zase zaujme svou nečekanou tajuplností. No řekněte sami: Nestojí zato si zarezervovat ubytování ve městě Slavonice a procestovat si pohraničí Rakouska?Raabs an der Thaya / Rakousy nad Dyjí

Neradova.com » Turistika Dolní Rakousko » Raabs an der Thaya

Hrad Raabs an der Thaya

Rakousy nad Dyjí neboli Raabs an der Thaya jsou od pohraničního města Slavonice vzdáleny 24 kilometrů. Leží v historickém moravsko-rakouském území zvaném Lesní čtvrť (Waldviertel) v rakouském okrese Waidhofen an der Thaya, na soutoku Moravské a Rakouské Dyje. Rakousy nad Dyjí (nebo též Rakous) jsou malé poklidné městečko se sotva třemi tisíci obyvateli. V blízkém sousedství města je však soustředěno nebývale velké množství historických lákadel. Pokud máte rádi hrady, zámky a zříceniny, nemůžete na svých turistických výletech do rakouského pohraničí město Rakousy nad Dyjí vynechat!

Kvalitní ubytování v příhraniční městě Slavonice

» OBJEDNAT SI UBYTOVÁNÍ NYNÍ

» Více informací…

Turistický průvodce pro pohraničí jihovýchodních Čech, jihozápadní Moravy a severního Rakouska

Kde se můžete pohodlně ubytovat a jaká místa stojí za to navštívit?

Česká Kanada

Jsme exkluzivními partnery unikátního knižního průvodce Česká Kanada, Slavonice a Slavonicko. Tato cestovní příručka, jako jediná svého druhu, mapuje zajímavá místa celého regionu České Kanady, Slavonicka i rakouského pohraničí.

Úspěšná turistická příručka vás provede po historických památkách a upozorní vás i atraktivní přírodní lokality. Faktografické údaje rámují zajímavé příběhy z regionu.

V publikaci s podtitulem Příběhy z regionu a tipy na turistické výlety najdete orientační mapy, velké množství fotografií a ilustrací. Ve Slavonicích vám knižní průvodce umožní porozumět sgrafitové výzdobě zdejších domů. V krajině České Kanady s jeho pomocí najdete romantické stezky i tajemné megalitické balvany. Kniha navíc obsahuje i celou řadu zajímavých a často pozapomenutých příběhů z minulosti Slavonic a České Kanady.

» Koupit cestovní příručku za výhodnou cenu

Rekreační dům Slavonice Penzion Slavonice Hotel Slavonice