Ubytování Slavonice a Česká Kanada

» Cenově dostupné celoroční ubytování v příjemné a zajímavé lokalitě
              » Rekreační ubytování Česká Kanada, Valtínov, ubytování Slavonice
                             » neradovamakyna@seznam.cz, +420 608 632 330

Tvorba webové stránky, rešerše, copywriting, SEO, internetový marketing | All rights reserved © abcRedakce.cz, 2013–2020

Ubytování Slavonice Prohlídky města Ubytování Valtínov Výlety Česká Kanada Turistika Dolní Rakousko

Využijte naše cenově výhodné ubytování v oblasti Česká Kanada

Ubytování Slavonice: Pokud dáváte přednost historickému městečku, využijte náš rekreační dům ve městě Slavonice. Ve městě je veškerá občanská vybavenost a celá řada turisticky vděčných historických památek. Spát budete v romantických kulisách přímo pod slavonickou věží. V okolí města je krásná příroda a historické památky České Kanady. Centrum města Slavonice je vzdáleno pouze jeden a půl kilometru od státní hranice. Z našeho rekreačního domu proto můžete pohodlně navštívit i zajímavá místa v rakouském pohraničí.

Více informací » Ubytování Slavonice

Ubytování Česká Kanada: Milovníkům venkova nabízíme ubytování uprostřed přírody. Náš Penzion Klondike stojí na okraji malebné vesničky Valtínov. Užijete si klid v přírodě České Kanady, kde se můžete oddávat turistice (pěší turistika, cykloturistika aj.) nebo sbírat houby. Koupání je během července a srpna možné v bazénu přímo u penzionu, tak i v okolních rybnících (Zvůle, Komorník, aj.) nebo na koupališti v Dačicích (15 km) případně v Jindřichově Hradci (20 km). Z rozhledny nad Valtínovem je báječný výhled do širokého okolí.

Více informací » Ubytování Česká Kanada | Penzion Klondike

Kontaktujte nás, ať víme, jaký pokoj pro vás máme připravit. Ubytování ve městě Slavonice i v obci Valtínov vám umožní oblast zvanou Česká Kanada procestovat mnoha rozmanitými a lákavými způsoby. – Pěšky, na kole, automobilovou dopravou i po železnici. – Těšíme se na tuzemské i zahraniční turisty a rekreanty.

Rekreace Slavonice, za rohem je Besídka Ubytování Česká Kanada | Kunžak Rekreace a ubytování v České Kanadě a ubytování ve městě Slavonice | Neradova.com Rekreace Česká republika Cestování Česká republika

Velká zřícenina hradu Kollmitz

Hrad Kollmitz (česky též Chlumec) reprezentuje významnou zřííceninu hradu. Stojí na vyvýšeném skalním ostrohu nad řekou Dyje, asi 11 kilometrů od města Raabs an der Thaya, ve směru na jihovýchod. Rozlehlá zřícenina patří k největším svého druhu v Rakousku.

Jedná se o poměrně dobře zachovalé trosky kdysi rozlehlého obranného hradu na řece Dyji. Jako turisté budete jistě obdivovat masivní zdivo a jistě si pořídíte i fotografie dominantních hradních věží (jedna z nich je bývalá hladomorna).

Další zajímavostí rozvalin hradu Kollmitz je tzv. „česká zeď“ stojící samostatně na severozápadě hradu. Dodnes je velice dobře zachovalá. Postavili ji tu kolem roku 1450 jako ochranný val před útokem českého vojevůdce Jiřího z Poděbrad.

Zeď je 160 metrů dlouhá a hrad chránila do vzdálenosti asi 300 metrů. V letních měsících bývá na hradě Kollmitz otevřené i občerstvení. Aktuální informace najdete na internetových stránkách hradu Kollmitz.  

Další zajímavou hradní zříceninou v blízkém okolí je Eibenstein.

Hrad Kollmitz (Chlumec v Dolním Rakousku)

Neradova.com » Turistika Dolní Rakousko » Zřícenina hradu Kollmitz

Zřícenina hradu Kollmitz | Raabs an der Thaya

V bezprostředním okolí městečka a stejnojmenného hradu Rakousy nad Dyjí (Raabs an der Thaya) se nacházejí dvě velice zajímavé hradní zříceniny. Obě ruiny  patří mezi oblíbené turistické cíle. Rozsáhlé trosky hradu Kollmitz leží v historickém moravsko-rakouském území zvaném Lesní čtvrť (Waldviertel) v rakouském okrese Waidhofen an der Thaya. Od města Slavonice je zřícenina vzdálena cca 25 kilometrů. Pro návštěvu těchto lokalit v okolí městečka Rakousy nad Dyjí je při cestování ze Slavonic praktický osobní automobil a samozřejmě také šlapací kolo. – Pokud je vaší doménou cykloturistika.

Výhodné ubytování v pohraničním městě Slavonice

» ZAJISTIT SI UBYTOVÁNÍ NYNÍ

» Více informací…

Turistický průvodce pro pohraničí jihovýchodních Čech, jihozápadní Moravy a severního Rakouska

Kde se můžete pohodlně ubytovat a jaká místa stojí za to navštívit?

Česká Kanada

Jsme exkluzivními partnery unikátního knižního průvodce Česká Kanada, Slavonice a Slavonicko. Tato cestovní příručka, jako jediná svého druhu, mapuje zajímavá místa celého regionu České Kanady, Slavonicka i rakouského pohraničí.

Úspěšná turistická příručka vás provede po historických památkách a upozorní vás i atraktivní přírodní lokality. Faktografické údaje rámují zajímavé příběhy z regionu.

V publikaci s podtitulem Příběhy z regionu a tipy na turistické výlety najdete orientační mapy, velké množství fotografií a ilustrací. Ve Slavonicích vám knižní průvodce umožní porozumět sgrafitové výzdobě zdejších domů. V krajině České Kanady s jeho pomocí najdete romantické stezky i tajemné megalitické balvany. Kniha navíc obsahuje i celou řadu zajímavých a často pozapomenutých příběhů z minulosti Slavonic a České Kanady.

» Koupit cestovní příručku za výhodnou cenu

Rekreační dům Slavonice Penzion Slavonice Hotel Slavonice