Ubytování Slavonice a Česká Kanada

» Cenově dostupné celoroční ubytování v příjemné a zajímavé lokalitě
              » Rekreační ubytování Česká Kanada, Valtínov, ubytování Slavonice
                             » neradovamakyna@seznam.cz, +420 608 632 330

Tvorba webové stránky, rešerše, copywriting, SEO, internetový marketing | All rights reserved © abcRedakce.cz, 2013–2020

Ubytování Slavonice Prohlídky města Ubytování Valtínov Výlety Česká Kanada Turistika Dolní Rakousko

Využijte naše cenově výhodné ubytování v oblasti Česká Kanada

Ubytování Slavonice: Pokud dáváte přednost historickému městečku, využijte náš rekreační dům ve městě Slavonice. Ve městě je veškerá občanská vybavenost a celá řada turisticky vděčných historických památek. Spát budete v romantických kulisách přímo pod slavonickou věží. V okolí města je krásná příroda a historické památky České Kanady. Centrum města Slavonice je vzdáleno pouze jeden a půl kilometru od státní hranice. Z našeho rekreačního domu proto můžete pohodlně navštívit i zajímavá místa v rakouském pohraničí.

Více informací » Ubytování Slavonice

Ubytování Česká Kanada: Milovníkům venkova nabízíme ubytování uprostřed přírody. Náš Penzion Klondike stojí na okraji malebné vesničky Valtínov. Užijete si klid v přírodě České Kanady, kde se můžete oddávat turistice (pěší turistika, cykloturistika aj.) nebo sbírat houby. Koupání je během července a srpna možné v bazénu přímo u penzionu, tak i v okolních rybnících (Zvůle, Komorník, aj.) nebo na koupališti v Dačicích (15 km) případně v Jindřichově Hradci (20 km). Z rozhledny nad Valtínovem je báječný výhled do širokého okolí.

Více informací » Ubytování Česká Kanada | Penzion Klondike

Kontaktujte nás, ať víme, jaký pokoj pro vás máme připravit. Ubytování ve městě Slavonice i v obci Valtínov vám umožní oblast zvanou Česká Kanada procestovat mnoha rozmanitými a lákavými způsoby. – Pěšky, na kole, automobilovou dopravou i po železnici. – Těšíme se na tuzemské i zahraniční turisty a rekreanty.

Rekreace Slavonice, za rohem je Besídka Ubytování Česká Kanada | Kunžak Rekreace a ubytování v České Kanadě a ubytování ve městě Slavonice | Neradova.com Rekreace Česká republika Cestování Česká republika

Ruiny hradu Eibenstein

Malá, ale o to víc romantická zřícenina hradu Eibenstein (česky též Ivanov) leží sedm kilometrů na východ od města Raabs. Hradní zříceninu najdete na zalesněném svahu nad řekou Dyje (přímo nad splavem) naproti stejnojmenné obci. Most přes řeku Dyji je přímo pod zříceninou.

Dochované stěny, které tvoří zajímavou siluetu, určitě stojí za to navštívit osobně. Pokud jste v Rakousích nad Dyjí autem nebo na kole, dostanete se sem po silnici za chviličku.

Nejstarší zpráva o hradu Eibenstein pochází z roku 1194. Po několika prvních majitelích získal nemovitost zřejmě na přelomu 16. a 17. století rod Hoyos, původem ze Španělska. V jeho vlastnictví je zřícenina dodnes. S hradem Eibensteinem je samozřejmě spojeno i několik romantických pověstí o templářském pokladu.

V posledních dvou stoletích si romantickou zříceninu hradu Eibensteina oblíbilo hned několik etnografů, kartografů a umělců. Určitě se tedy přijeďte podívat i vy. Uvítá vás klid lesa a možná po cestě k hradu ani nikoho nepotkáte. Další informace získáte na rakouských webech Kronika hradu Eibenstein a Ruiny Eibensteinu.

Další zajímavou hradní zříceninou v blízkém okolí je Kollmitz.

Hrad Eibenstein a jeho zřícenina

Neradova.com » Turistika Dolní Rakousko » Zřícenina hradu Eibenstein

Eibenstein, Dolní Rakousko – Hradní ruiny

Nedaleko městečka a stejnojmenného hradu Raabs an der Thaya (Rakousy nad Dyjí) se nacházejí dvě velice zajímavé zříceniny středověkých hradů. Obě ruiny patří mezi oblíbené turistické cíle. Trosky hradu Eibenstein leží v historickém moravsko-rakouském území zvaném Lesní čtvrť (Waldviertel) v rakouském okrese Waidhofen an der Thaya. Od města Slavonice je torzo hradu vzdáleno asi 25 kilometrů. Pro návštěvu těchto lokalit v okolí městečka Raabs an der Thaya je při cestování ze Slavonic praktický osobní automobil, případně šlapací kolo. – Tedy pokud jste vyznavači cykloturistiky.

Výhodné ubytování v pohraničním městě Slavonice

» ZAJISTIT SI UBYTOVÁNÍ NYNÍ

» Více informací…

Turistický průvodce pro pohraničí jihovýchodních Čech, jihozápadní Moravy a severního Rakouska

Kde se můžete pohodlně ubytovat a jaká místa stojí za to navštívit?

Česká Kanada

Jsme exkluzivními partnery unikátního knižního průvodce Česká Kanada, Slavonice a Slavonicko. Tato cestovní příručka, jako jediná svého druhu, mapuje zajímavá místa celého regionu České Kanady, Slavonicka i rakouského pohraničí.

Úspěšná turistická příručka vás provede po historických památkách a upozorní vás i atraktivní přírodní lokality. Faktografické údaje rámují zajímavé příběhy z regionu.

V publikaci s podtitulem Příběhy z regionu a tipy na turistické výlety najdete orientační mapy, velké množství fotografií a ilustrací. Ve Slavonicích vám knižní průvodce umožní porozumět sgrafitové výzdobě zdejších domů. V krajině České Kanady s jeho pomocí najdete romantické stezky i tajemné megalitické balvany. Kniha navíc obsahuje i celou řadu zajímavých a často pozapomenutých příběhů z minulosti Slavonic a České Kanady.

» Koupit cestovní příručku za výhodnou cenu

Foto: Ruiny hradu Eibenstein na novinovém snímku z roku 1927

Rekreační dům Slavonice Penzion Slavonice Hotel Slavonice