Ubytování Slavonice a Česká Kanada

» Cenově dostupné celoroční ubytování v příjemné a zajímavé lokalitě
              » Rekreační ubytování Česká Kanada, Valtínov, ubytování Slavonice
                             » neradovamakyna@seznam.cz, +420 608 632 330

Tvorba webové stránky, rešerše, copywriting, SEO, internetový marketing | All rights reserved © abcRedakce.cz, 2013–2020

Ubytování Slavonice Prohlídky města Ubytování Valtínov Výlety Česká Kanada Turistika Dolní Rakousko

Využijte naše cenově výhodné ubytování v oblasti Česká Kanada

Ubytování Slavonice: Pokud dáváte přednost historickému městečku, využijte náš rekreační dům ve městě Slavonice. Ve městě je veškerá občanská vybavenost a celá řada turisticky vděčných historických památek. Spát budete v romantických kulisách přímo pod slavonickou věží. V okolí města je krásná příroda a historické památky České Kanady. Centrum města Slavonice je vzdáleno pouze jeden a půl kilometru od státní hranice. Z našeho rekreačního domu proto můžete pohodlně navštívit i zajímavá místa v rakouském pohraničí.

Více informací » Ubytování Slavonice

Ubytování Česká Kanada: Milovníkům venkova nabízíme ubytování uprostřed přírody. Náš Penzion Klondike stojí na okraji malebné vesničky Valtínov. Užijete si klid v přírodě České Kanady, kde se můžete oddávat turistice (pěší turistika, cykloturistika aj.) nebo sbírat houby. Koupání je během července a srpna možné v bazénu přímo u penzionu, tak i v okolních rybnících (Zvůle, Komorník, aj.) nebo na koupališti v Dačicích (15 km) případně v Jindřichově Hradci (20 km). Z rozhledny nad Valtínovem je báječný výhled do širokého okolí.

Více informací » Ubytování Česká Kanada | Penzion Klondike

Kontaktujte nás, ať víme, jaký pokoj pro vás máme připravit. Ubytování ve městě Slavonice i v obci Valtínov vám umožní oblast zvanou Česká Kanada procestovat mnoha rozmanitými a lákavými způsoby. – Pěšky, na kole, automobilovou dopravou i po železnici. – Těšíme se na tuzemské i zahraniční turisty a rekreanty.

Rekreace Slavonice, za rohem je Besídka Ubytování Česká Kanada | Kunžak Rekreace a ubytování v České Kanadě a ubytování ve městě Slavonice | Neradova.com Rekreace Česká republika Cestování Česká republika Turistika v Dolním Rakousku a v pohraničí

A je to jen dobře! Vždyť ještě před sto lety byla komunikace mezi oběma příhraničními regiony velmi živá. Oba regiony mají dlouhou společně provázanou historii. Využijte toho pro své turistické výšlapy, cykloturistiku nebo jakékoli jiné výlety.

Dlouhá společná historie

Dnešní Dolní Rakousy nebo též Dolní Rakousko (Niederösterreich) je jednou ze spolkových zemí státu Rakousko. Navzdory jménu Dolní Rakousy na mapě neleží dole, ale nahoře, tedy v severní části Rakouska, která sousedí s Českou republikou. Turistické zajímavosti v sousedním Dolním Rakousku tedy máte na dosah ruky.


Turisticky vděčným objektem je například krásně rekonstruovaný zámek Peigarten, ležící jen 16 kilometrů od města Slavonice. Přímo zážitkové hody vám pak nabídne město Rakousy nad Dyjí (Raabs an der Thaya), ležící 24 kilometrů od Slavonic. Ve městě a jeho nebližším okolí můžete navštívit dvě regionální muzea, středověký hrad Raabs an der Thaya a také dvě romantické zříceniny. Zřícenina hradu Kollmitz patří k největším svého druhu v Rakousku. Romantická zřícenina hradu Eibenstein zase zaujme svou nečekanou tajuplností.

Češi a Moravané chodili v 18. a 19. století do Vídně i ostatních míst Dolního Rakouska za prací. Mnozí v Rakousku zůstávali a tvořili české kolonie, takže právník Josef Urban mohl v roce 1895 napsat: „Významné jest pro jazykový ráz Dolních Rakous, že v nich není ani jediného hejtmanství, kde by Čechové nebydleli ve větším nebo menším počtu.“  Osoby česky mluvící tak na začátku 20. století představovaly v Dolním Rakousku klíčovou národnostní menšinu. Pro mnohá pomístní jména v rakouském pohraničí jsou občas dodnes používány i staré české ekvivalenty.

Turistika v rakouském pohraničí – Jak cestovat

Využijte příznivé lokality, která je blízko hranic, váže se k historii českého území a je snadno dostupná. Bydlet můžete v českých Slavonicích, ale turistické cíle můžete mít v Rakousku. Kromě pěší turistiky v bezprostředním okolí hranic je pro delší výjezdy praktické použít buď osobní automobil, nebo šlapací kolo – pokud je vaší doménou cykloturistika. Do města Rakousy nad Dyjí také několikrát denně zajíždí pravidelná autobusová linka Raabs an der Thaya – Telč, která má zastávku také ve městě Slavonice. Bližší informace najdete na webu provozovatele. Využijte toho, že Dolní Rakousy (Dolní RakouskoNiederösterreich) máte na dosah ruky. Pokud svou dovolenou trávíte ve městě Slavonice, nebo v obci Valtínov, zajímavá a turisticky vděčná místa v pohraničí Rakouska máte na dosah ruky.

Turistické výlety v pohraničí Dolního Rakouska

Neradova.com » Turistika Dolní Rakousko

Ubytujte se v českomoravském pohraničí a cestujte po zajímavých lokalitách Dolního Rakouska. Pobytem v České republice ušetříte a v pohraničí Rakouska toho jako v rámci příhraniční turistiky hodně uvidíte! Rakouské pohraničí – jeho lesnatá oblast zvaná příhodně Lesní čtvrť (Waldviertel) s hrady, zámky a zříceninami – vám nabídnou skvělé turistické zážitky. Ideální ubytování najdete v Rekreačním domě Slavonice.

Skvělé umístění města Slavonice v bezprostřední blízkosti státních hranic s Dolním Rakouskem umožňuje, že všichni rekreanti, ubytovaní ve Slavonicích či blízkém okolí mohou pořádat turistické výlety do zajímavých pohraničních oblastí sousedního státu.

Ubytování v historickém pohraničním městě Slavonice

» ZAJISTIT SI UBYTOVÁNÍ NYNÍ

» Více informací…

Turistický průvodce pro pohraničí jihovýchodních Čech, jihozápadní Moravy a severního Rakouska

Kde se můžete pohodlně ubytovat a jaká místa stojí za to navštívit?

Česká Kanada

Jsme exkluzivními partnery unikátního knižního průvodce Česká Kanada, Slavonice a Slavonicko. Tato cestovní příručka, jako jediná svého druhu, mapuje zajímavá místa celého regionu České Kanady, Slavonicka i rakouského pohraničí.

Úspěšná turistická příručka vás provede po historických památkách a upozorní vás i atraktivní přírodní lokality. Faktografické údaje rámují zajímavé příběhy z regionu.

V publikaci s podtitulem Příběhy z regionu a tipy na turistické výlety najdete orientační mapy, velké množství fotografií a ilustrací. Ve Slavonicích vám knižní průvodce umožní porozumět sgrafitové výzdobě zdejších domů. V krajině České Kanady s jeho pomocí najdete romantické stezky i tajemné megalitické balvany. Kniha navíc obsahuje i celou řadu zajímavých a často pozapomenutých příběhů z minulosti Slavonic a České Kanady.

» Koupit cestovní příručku za výhodnou cenu

Rekreační dům Slavonice Penzion Slavonice Hotel Slavonice

» Kalendář zajímavých akcí v regionu