Ubytování Slavonice a Česká Kanada

» Cenově dostupné celoroční ubytování v příjemné a zajímavé lokalitě
              » Rekreační ubytování Česká Kanada, Valtínov, ubytování Slavonice
                             » neradovamakyna@seznam.cz, +420 608 632 330

Tvorba webové stránky, rešerše, copywriting, SEO, internetový marketing | All rights reserved © abcRedakce.cz, 2013–2020

Ubytování Slavonice Prohlídky města Ubytování Valtínov Výlety Česká Kanada Turistika Dolní Rakousko

Využijte naše cenově výhodné ubytování v oblasti Česká Kanada

Ubytování Slavonice: Pokud dáváte přednost historickému městečku, využijte náš rekreační dům ve městě Slavonice. Ve městě je veškerá občanská vybavenost a celá řada turisticky vděčných historických památek. Spát budete v romantických kulisách přímo pod slavonickou věží. V okolí města je krásná příroda a historické památky České Kanady. Centrum města Slavonice je vzdáleno pouze jeden a půl kilometru od státní hranice. Z našeho rekreačního domu proto můžete pohodlně navštívit i zajímavá místa v rakouském pohraničí.

Více informací » Ubytování Slavonice

Ubytování Česká Kanada: Milovníkům venkova nabízíme ubytování uprostřed přírody. Náš Penzion Klondike stojí na okraji malebné vesničky Valtínov. Užijete si klid v přírodě České Kanady, kde se můžete oddávat turistice (pěší turistika, cykloturistika aj.) nebo sbírat houby. Koupání je během července a srpna možné v bazénu přímo u penzionu, tak i v okolních rybnících (Zvůle, Komorník, aj.) nebo na koupališti v Dačicích (15 km) případně v Jindřichově Hradci (20 km). Z rozhledny nad Valtínovem je báječný výhled do širokého okolí.

Více informací » Ubytování Česká Kanada | Penzion Klondike

Kontaktujte nás, ať víme, jaký pokoj pro vás máme připravit. Ubytování ve městě Slavonice i v obci Valtínov vám umožní oblast zvanou Česká Kanada procestovat mnoha rozmanitými a lákavými způsoby. – Pěšky, na kole, automobilovou dopravou i po železnici. – Těšíme se na tuzemské i zahraniční turisty a rekreanty.

Rekreace Slavonice, za rohem je Besídka Ubytování Česká Kanada | Kunžak Rekreace a ubytování v České Kanadě a ubytování ve městě Slavonice | Neradova.com Rekreace Česká republika Cestování Česká republika

Ukončení provozu a vznik „železnice duchů“

Po druhé světové válce byl provoz na železniční trati v důsledku studené války zastaven. V roce 1951 byla na příkaz úředních míst dokonce provedena demontáž části trati na české straně hranice, aby ji „západní imperialisté“ nemohli zneužít. Také na rakouské straně hranice byly v pozdějších letech v některých úsecích vytrhány koleje a odstraněny železniční mostky. Přibližně osmikilometrovou túru do Waldkirchenu tak dnes můžete ze Slavonice podniknout pěšky po trati zaniklé železnice, aniž byste se museli bát, že vás srazí vlak.

Zaniklá železniční trať Slavonice–Waldkirchen

Neradova.com » Prohlídka blízkého okolí města Slavonice » Pěší túra po „železnici duchů“

Zaniklá želenice

Železniční spojení mezi Slavonicemi a dolnorakouským Waldkirchen an der Thaya patřilo v letech 1902–1945 mezi nejsnadnější železniční spojení mezi Prahou a Vídní. Jednokolejná trať z období Rakousko-Uherska byla technicky spolehlivou spojnicí a souzněla s přírodou právě tak, jako ostatní podobné železniční stavby budované během monarchie. Trať se účinně podílela na čilém dopravním ruchu mezi oběma zeměmi.

Výhodné ubytování v historickém centru města Slavonice

» ZAJISTIT SI UBYTOVÁNÍ NYNÍ

» Více informací…

Ukončení provozu a vznik „železnice duchů“

Po druhé světové válce byl provoz na železniční trati v důsledku studené války zastaven. V roce 1951 byla na příkaz úředních míst dokonce provedena demontáž části trati na české straně hranice, aby ji „západní imperialisté“ nemohli zneužít.

Také na rakouské straně hranice byly v pozdějších letech v některých úsecích vytrhány koleje a odstraněny železniční mostky. Přibližně osmikilometrovou túru do Waldkirchenu tak dnes můžete ze Slavonice podniknout pěšky po trati zaniklé železnice, aniž byste se museli bát, že vás přejede vlak. Žádný vlak tudy nejezdí.

Je to cesta po „železnici duchů“, při které budete občas prožívat zvláštní pocity. Pro pěší túru po zrušené železnici doporučujeme dobré obutí a dlouhé nohavice. Při cestě v podvečer si nezapomeňte baterku a v noci po vyřazené trati raději nechoďte vůbec!

V mnoha úsecích byla trať zbudována na vyvýšeném svahu a na několika místech, kde se kříží s vozovkou, vedla přes malé kovové mosty. Ty už ale na trati pochopitelně nejsou, což ve tmě není vidět! Když se ale na pěší výlet vydáte odpoledne, tajemné končiny kolem „trati duchů“ si určitě vychutnáte.

Počítejte ale s tím, že bývalá železnice Slavonice–Waldkirchen je divoká cesta, kterou pohlcuje příroda. Občas se proto budete prodírat hustou a vysokou trávou. Nejde o nějakou značenou turistickou cestu, ale o výpravu do divočiny. Milovníkům dobrodružství to ale za to!

Praktický průvodce po Slavonicích a České Kanadě

Hodláte svou dovolenou nebo víkend prožít ve městě Slavonice a v oblasti Česká Kanada? Určitě využijte naše pohodlné ubytování.  

Ubytování Slavonice a turistika

Jsme exkluzivními partnery unikátního knižního průvodce Česká Kanada, Slavonice a Slavonicko. Tato cestovní příručka, jako jediná svého druhu, mapuje zajímavá místa celého regionu České Kanady a Slavonicka.

Úspěšná turistická příručka vás provede po historických památkách a upozorní vás i atraktivní přírodní lokality. Faktografické údaje rámují zajímavé příběhy z regionu.

V publikaci s podtitulem Příběhy z regionu a tipy na turistické výlety najdete orientační mapy, velké množství fotografií a ilustrací. Ve Slavonicích vám knižní průvodce umožní porozumět sgrafitové výzdobě zdejších domů. V krajině České Kanady s jeho pomocí najdete romantické stezky i tajemné megalitické balvany. Kniha navíc obsahuje i celou řadu zajímavých a často pozapomenutých příběhů z minulosti Slavonic a České Kanady.

» Koupit cestovní příručku za výhodnou cenu

Obnova trati je v nedohlednu

Železniční trať Slavonice–Waldkirchen vznikala za císaře pána, kdy se šlendrián netrpěl a kvalitní práce byla součástí prestiže i pro posledního dělníka v četě. Zrušená železnice tak má i přes několik desetiletí nečinnosti dobře zachovanou základnu pro kolejnice. Většinou je jen zarostlá trávou.

První vážnější kroky k obnově trati byly podniknuty v roce 2003. Zájem byl na české i dolnorakouské straně. Obnovená trať by posílila turistický ruch i dopravní provoz. Ukázalo se ovšem, že obnova po celé délce trati Slavonice–Waldkirchen by byla mimořádně nákladná. Uvažovalo se proto alespoň o protažení stávající trati ze Slavonice do dolnorakouské pohraniční obce Fratres. V roce 2006 se však všechna jednání prakticky zastavila.

Roku 2010 rakouští starostové nakonec odsouhlasili náhradní řešení. Oba regiony měly být propojeny cyklostezkou a přeshraničním autobusovým spojením. Toto autobusové spojení dnes dopravce zajišťuje na trase Raabs an der Thaya – Telč a zastávku má i ve městě Slavonice. Bližší informace najdete na webu provozovatele.

Můžete ho využít při cestách do vzdálenějších míst Dolního Rakouska. Pokud jste ale ubytováni ve Slavonicích a máte rádi nevšední romantiku ztracených míst, určitě si projděte alespoň část „železnice duchů“ na trati Slavonice–Waldkirchen pěší procházkou. Uvidíte jedinečné scenérie z pohledu, který byl kdysi vyhrazen jen vlakvedoucímu.

Rekreační dům Slavonice Penzion Slavonice Hotel Slavonice