Ubytování Slavonice a Česká Kanada

» Cenově dostupné celoroční ubytování v příjemné a zajímavé lokalitě
              » Rekreační ubytování Česká Kanada, Valtínov, ubytování Slavonice
                             » neradovamakyna@seznam.cz, +420 608 632 330

Tvorba webové stránky, rešerše, copywriting, SEO, internetový marketing | All rights reserved © abcRedakce.cz, 2013–2020

Ubytování Slavonice Prohlídky města Ubytování Valtínov Výlety Česká Kanada Turistika Dolní Rakousko

Využijte naše cenově výhodné ubytování v oblasti Česká Kanada

Ubytování Slavonice: Pokud dáváte přednost historickému městečku, využijte náš rekreační dům ve městě Slavonice. Ve městě je veškerá občanská vybavenost a celá řada turisticky vděčných historických památek. Spát budete v romantických kulisách přímo pod slavonickou věží. V okolí města je krásná příroda a historické památky České Kanady. Centrum města Slavonice je vzdáleno pouze jeden a půl kilometru od státní hranice. Z našeho rekreačního domu proto můžete pohodlně navštívit i zajímavá místa v rakouském pohraničí.

Více informací » Ubytování Slavonice

Ubytování Česká Kanada: Milovníkům venkova nabízíme ubytování uprostřed přírody. Náš Penzion Klondike stojí na okraji malebné vesničky Valtínov. Užijete si klid v přírodě České Kanady, kde se můžete oddávat turistice (pěší turistika, cykloturistika aj.) nebo sbírat houby. Koupání je během července a srpna možné v bazénu přímo u penzionu, tak i v okolních rybnících (Zvůle, Komorník, aj.) nebo na koupališti v Dačicích (15 km) případně v Jindřichově Hradci (20 km). Z rozhledny nad Valtínovem je báječný výhled do širokého okolí.

Více informací » Ubytování Česká Kanada | Penzion Klondike

Kontaktujte nás, ať víme, jaký pokoj pro vás máme připravit. Ubytování ve městě Slavonice i v obci Valtínov vám umožní oblast zvanou Česká Kanada procestovat mnoha rozmanitými a lákavými způsoby. – Pěšky, na kole, automobilovou dopravou i po železnici. – Těšíme se na tuzemské i zahraniční turisty a rekreanty.

Rekreace Slavonice, za rohem je Besídka Ubytování Česká Kanada | Kunžak Rekreace a ubytování v České Kanadě a ubytování ve městě Slavonice | Neradova.com Rekreace Česká republika Cestování Česká republika

Jak a proč vznikalo slavonické podzemí

Na prosluněném slavonickém náměstí s jeho renesančními fasádami byste ani neřekli, že pod dlažbou v hloubce 4–7 metrů pod povrchem terénu ukrývá ponurá středověká sklepení a raně novověké podzemní chodby. Přitom se odhaduje, že historické podzemí pod Slavonicemi má celkovou délku téměř dvou kilometrů. Skutečně prozkoumáno a změřeno bylo doposud však jen 1.375 metrů chodeb.

Základem členitého a dodnes jen zčásti zmapovaného podzemního systému jsou i ve Slavonicích gotické sklepní prostory. Jsou to takzvané lochy čili doslovně německy díry. Měšťané, kteří příslušné domy obývali, zde měli uskladněn materiál k provozování svého řemesla, dále potraviny a ledacos dalšího. Když se sklepy začaly časem zaplňovat podzemní vodou, přistoupili majitelé sklepů k prodlužování podzemních chodeb směrem do podzemí. Jediným účelem bylo zbavit se podzemní vody. Všeobecně se předpokládá, že razičskou i těžební práci měšťané zadávali patrně horníkům z Jihlavska. Horníci pracovali s želízkem a kladivem, často ve velmi tvrdém rulovém skalním masívu. Budování celého podzemního systému bylo dokončeno zřejmě v období největšího rozkvětu města během 16. století.

Jednotlivé sklepy se tím spojily do společného labyrintu podzemních chodeb. Vzniklé štoly mají různé profily, výšku, i šířku. Až budete slavonickým podzemím procházet, hlavní štoly budou mít nenáročný charakter, byť chůzi s ohnutým hřbetem se vyhnou jen děti. Kdykoli však odbočíte z hlavní trasy, štoly se téměř vždy všelijak klikatí a mění výšku. Všechny chodby si ale udržují dostatečný spád nutný pro odtok vody. Díky tomu mají i velmi dobré přirozené větrání. Dno chodeb je na mnoha místech opatřeno i kanálkem pro odtok vody, který směřoval do jižního hradebního příkopu.

Slavonické podzemí

Neradova.com » Prohlídka města Slavonice » Podzemí města Slavonice

Podzemní chodba

Už jste někdy slyšeli a četli o tajemných starodávných stavbách, které přetrvaly věky, nikdo ale neví, kdo a kdo je postavil? Tak přesně takhle tajemné je slavonické podzemí. Ačkoli jeho chodby měří přinejmenším jeden a půl kilometru, neznáme přesnou dobu jeho vzniku a nedochovaly se ani žádné záznamy o ražení podzemních štol. Kdo slavonické podzemí naplánoval, vyprojektoval a vybudoval, prostě nevíme. Až do začátku sedmdesátých let 20. století se totiž o podzemí ve Slavonicích vůbec nikdo nezajímal. Na to, jak důmyslný systém slavonické podzemí představuje, je to přinejmenším s podivem.

Výhodné ubytování v historickém centru města Slavonice

» OBJEDNAT LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

» Více informací…

Na Horním náměstí jsou podzemními chodbami a odvodními kanály spojeny prakticky všechny domy. Obdobný, ale na Horním náměstí nezávislý systém je vybudován i na dolním náměstí Míru. V některých sklepech jsou dokonce studny, hluboké 4–5 metrů. Na zemském povrchu by tedy měly celkovou hloubku asi 11–12 metrů.

Během 17. a 18. století byl odvodňovací systém podzemních slavonických chodeb nadále udržován v relativně funkčním stavu. Zlom nastal se zánikem hradebního příkopu, kam byla podzemní voda původně odváděna. Když neměla kam odtékat, začínala se v podzemí hromadit. Chodby se zanášely a v 19. století byly nejníže položené sklepy už zaplaveny. Město se o promyšlený odvodňovací systém už dál nestaralo.

Slavonické podzemí dnes – Přijměte pozvání „do lochu“

Nový plamen světla do podzemí vnesla až moderní doba. Vyjma krátké epizody na začátku sedmdesátých let 20. století, kdy do několika nezatopených sklepení vzal své žáky ze základní školy na prohlídku místní učitel Josef Střecha, začala být podzemí věnována pozornost až počátkem devadesátých let.

S novými politickými poměry byl z podnětu radnice zahájen průzkum podzemí. Následně byla zahájena částečná sanace podzemních prostor. Od roku 1998 je historické podzemí pod Slavonicemi také částečně zpřístupněno veřejnosti. Vstup do obou podzemních tras je z domu č. 479 (Mázhaus) na náměstí Míru. Oblečete si návleky proti ušpinění, byť nějakému drobnému umazání se asi stejně nevyhnete.

Praktický průvodce po Slavonicích a České Kanadě

Hodláte svou dovolenou nebo víkend prožít ve městě Slavonice a v oblasti Česká Kanada? Určitě využijte naše pohodlné ubytování.  

Ubytování Slavonice a turistika

Jsme exkluzivními partnery unikátního knižního průvodce Česká Kanada, Slavonice a Slavonicko. Tato cestovní příručka, jako jediná svého druhu, mapuje zajímavá místa celého regionu České Kanady a Slavonicka.

Úspěšná turistická příručka vás provede po historických památkách a upozorní vás i atraktivní přírodní lokality. Faktografické údaje rámují zajímavé příběhy z regionu.

V publikaci s podtitulem Příběhy z regionu a tipy na turistické výlety najdete orientační mapy, velké množství fotografií a ilustrací. Ve Slavonicích vám knižní průvodce umožní porozumět sgrafitové výzdobě zdejších domů. V krajině České Kanady s jeho pomocí najdete romantické stezky i tajemné megalitické balvany. Kniha navíc obsahuje i celou řadu zajímavých a často pozapomenutých příběhů z minulosti Slavonic a České Kanady.

» Koupit cestovní příručku za výhodnou cenu

Jedna prohlídková trasa je dlouhá přibližně 130 metrů, druhá asi 380 metrů. Kratší podzemní trasa je osvětlena a její prohlídka zabere asi 20 minut. Trasa vede chodbami vysokými přibližně 1 a půl metru a širokými 40–60 centimetrů. Delší trasa je poměrně náročná. Na cestu dostanete svítilnu a projití (místy lezení) budete potřebovat asi hodinu.

Přijeďte se k nám do města Slavonice podívat. Podíváte se po podzemí i na jiná zajímavá místa ve městě i v okolí. Ubytovat se můžete přímo pod romantickou slavonickou věží.

Rekreační dům Slavonice Penzion Slavonice Hotel Slavonice