Dovolená

Tvorba webové stránky, rešerše, copywriting, SEO, internetový marketing | All rights reserved © abcRedakce.cz, 2013–2020

Ubytování Slavonice Prohlídky města Ubytování Valtínov Výlety Česká Kanada Turistika Dolní Rakousko

Využijte naše cenově výhodné ubytování v oblasti Česká Kanada

Ubytování Slavonice: Pokud dáváte přednost historickému městečku, využijte náš rekreační dům ve městě Slavonice. Ve městě je veškerá občanská vybavenost a celá řada turisticky vděčných historických památek. Spát budete v romantických kulisách přímo pod slavonickou věží. V okolí města je krásná příroda a historické památky České Kanady. Centrum města Slavonice je vzdáleno pouze jeden a půl kilometru od státní hranice. Z našeho rekreačního domu proto můžete pohodlně navštívit i zajímavá místa v rakouském pohraničí.

Více informací » Ubytování Slavonice

Ubytování Česká Kanada: Milovníkům venkova nabízíme ubytování uprostřed přírody. Náš Penzion Klondike stojí na okraji malebné vesničky Valtínov. Užijete si klid v přírodě České Kanady, kde se můžete oddávat turistice (pěší turistika, cykloturistika aj.) nebo sbírat houby. Koupání je během července a srpna možné v bazénu přímo u penzionu, tak i v okolních rybnících (Zvůle, Komorník, aj.) nebo na koupališti v Dačicích (15 km) případně v Jindřichově Hradci (20 km). Z rozhledny nad Valtínovem je báječný výhled do širokého okolí.

Více informací » Ubytování Česká Kanada | Penzion Klondike

Kontaktujte nás, ať víme, jaký pokoj pro vás máme připravit. Ubytování ve městě Slavonice i v obci Valtínov vám umožní oblast zvanou Česká Kanada procestovat mnoha rozmanitými a lákavými způsoby. – Pěšky, na kole, automobilovou dopravou i po železnici. – Těšíme se na tuzemské i zahraniční turisty a rekreanty.

Penzion Slavonice Ubytování Česká Kanada

» Cenově dostupné celoroční ubytování v příjemné a zajímavé lokalitě
              » Rekreační ubytování Česká Kanada, Valtínov, ubytování Slavonice
                             » neradovamakyna@seznam.cz, +420 608 632 330

Rekreace a ubytování v České Kanadě a ubytování ve městě Slavonice | Neradova.com Turistika Česko

Vyhlídková věž

Dominantní vyhlídková kamenná věž z 16. století je vlastně slavonická zvonice. Je součástí areálu farního kostela Nanebevzetí Panny Marie a snadno k ní dojdete z Horního náměstí i z dolního náměstí Míru. Věž je celoročně přístupná. Když po bočním schodišti vystoupáte 176 schodů a vstoupíte na arkádový vyhlídkový ochoz, pohled z výšky na město a okolí je neopakovatelný. Slavonice máte jako na dlani a fotografie z těchto výšin ve vašem albu rozhodně nesmí chybět.

Muzeum Slavonice

Slavonické muzeum stojí v horním rohu náměstí Míru, hned vedle obecního úřadu. Z venku se tváří docela nezúčastněně a nápis „Muzeum“ už slunce z fasády téměř vyšisovalo. Za návštěvu však slavonické muzeum určitě stojí. První část expozice, která je věnována 12.–19. staletí je historická už svým provedením a nové úpravy se jednou jistě dočká. Obzvláštní pozornost si však zaslouží exponáty a nová expozice, věnovaná příběhu města Slavonice ve složitém 20. století. » Více informací najdete v samostatném článku o nejnovější historii města Slavonice.

Slavonické hradby

Rozsáhlé městské hradby byly součástí města od jeho počátku. Měly jednak ochranný význam, druhak symbolizovaly privilegované postavení Slavonic. Pozůstatky kamenné fortifikace můžete při své návštěvě obdivovat i v současnosti (zbytky masivních zdí, dvě brány, bašty či předbraní zvané barbakán). » Více o historii města najdete v samostatném článku o nejstarší historii Slavonic.

Renesanční fasády

Renesanční fasády měšťanských domů vtiskují městu Slavonice exotický a vzácně slohový charakter. Reprezentativní průčelí mnoha budov jsou vyzdobena renesančními malbami a figurálními sgrafity, výzdoba dalších je tvořena psaníčkovými (iluzivně diamantovými) nebo sgrafity ornamentálními. Další nástěnné malby se dochovaly uvnitř některých domů. Určitě je stojí za to vidět. » Více najdete v samostatném článku o renesančních fasádách ve Slavonicích.

Luteránská modlitebna

Největší rozkvět města Slavonice je neodmyslitelně spojen s 16. stoletím a obdobím náboženské reformace. Z té doby také pochází protestantská modlitebna, kterou si místní věřící zřídili ke společnému svobodnému čtení Bible. Fungovala od roku 1568 až do začátku třicetileté války. Až do dnešních dnů se však dochovala zcela unikátní interiérová výzdoba s výjevy z Apokalypsy. To rozhodně musíte vidět. » Více informacích najdete v samostatných článcích věnovaných reformaci ve Slavonicích a protestantské modlitebně.

Slavonické podzemí

K romantickým příběhům tradičně patří nejen prosluněná renesanční náměstí, hluboké lesy a hradní zříceniny, ale samozřejmě také podzemí. Čím tajemnější, tím lepší. Zatímco podzemí romantického hradu Landštejn je dnes běžným návštěvníkům prakticky nedostupné, v podzemí města Slavonice si to dostatečně vynahradíte. Na prosluněném slavonickém náměstí byste ani neřekli, že pod dlažbou ukrývá ponurá středověká sklepení, ale je to tak. Slavonický podzemní systém je už několik let přístupný pro turisty. » Více informací najdete v samostatném článku o slavonickém podzemí.

Slavonický potok a „železnice duchů“

Potok, který prochází Slavonicemi je znám také pod německým názvem Zlabingsbach. Pramení asi šest kilometrů západně od Slavonic. Jak ale proteče Slavonicemi, prochází hranicí a teče do rakouského města Waldkirchen an der Thaya. Jeho tok přitom celou dobu sleduje „železnici duchů“ – bývalou železniční trať ze Slavonic do Dolního Rakouska. Pokud budete mít při svém pobytu ve Slavonicích chuť, můžete podél toku projít trasu od železničního viaduktu v ulici Jana Žižky, následně se napojit na ulici Na potoku a za poklidného zurčení vody si vychutnávat příjemnou procházku v konejšivé stromové aleji. To vše máte po ruce při pobytu v historickém centru města,  v bezprostřední blízkosti hlavního slavonického náměstí.

Česká Kanada a Dolní Rakousy

Další turistické zajímavosti najdete v blízkém okolí města Slavonice. Jakmile se ale rozkoukáte, určitě se budete chtít podívat do České Kanady, která u Slavonic začíná, nebo do Lesní čtvrti v Dolním Rakousku.

Skvělé umístění města Slavonice v bezprostřední blízkosti státních hranic s Dolním Rakouskem umožňuje, že všichni rekreanti, ubytovaní ve Slavonicích a blízkém okolí mohou pořádat turistické výlety do zajímavých pohraničních oblastí sousedního státu. A je to jen dobře! Vždyť ještě před sto lety byla komunikace mezi oběma příhraničními regiony velmi živá. Oba regiony mají dlouhou společně provázanou historii. Využijte toho pro své turistické výšlapy, cykloturistiku nebo jakékoli jiné výlety.

Slavonice – Turistické zajímavosti města

Neradova.com » Prohlídka města Slavonice » Turistické tipy

Penzion Slavonice, Boženy Němcové 557

Město Slavonice má pro rekreanty i aktivní turisty připraveno mnoho kulturních, turistických a historických zajímavostí. Ubytujte se u nás a vypravte se na prohlídku ojedinělé zachovalého renesančního města. Na jednorázové akce se podívejte do kalendáře akcí.

Vždyť, co je víc, než společné zážitky s rodinou a přáteli…

Výhodné ubytování v historickém centru města Slavonice

» OBJEDNAT LEVNÉ POKOJE NYNÍ

» Více informací…

Slavonická věž Slavonické muzeum Hradby Slavonice Renesanční fasády Apokalypsa Slavonice Podzemí ve Slavonicích Potok ve Slavonicích Výlet Dolní Rakousko Rekreační dům Slavonice Penzion Slavonice Hotel Slavonice