Ubytování Slavonice a Česká Kanada

» Cenově dostupné celoroční ubytování v příjemné a zajímavé lokalitě
              » Rekreační ubytování Česká Kanada, Valtínov, ubytování Slavonice
                             » neradovamakyna@seznam.cz, +420 608 632 330

Tvorba webové stránky, rešerše, copywriting, SEO, internetový marketing | All rights reserved © abcRedakce.cz, 2013–2020

Ubytování Slavonice Prohlídky města Ubytování Valtínov Výlety Česká Kanada Turistika Dolní Rakousko

Využijte naše cenově výhodné ubytování v oblasti Česká Kanada

Ubytování Slavonice: Pokud dáváte přednost historickému městečku, využijte náš rekreační dům ve městě Slavonice. Ve městě je veškerá občanská vybavenost a celá řada turisticky vděčných historických památek. Spát budete v romantických kulisách přímo pod slavonickou věží. V okolí města je krásná příroda a historické památky České Kanady. Centrum města Slavonice je vzdáleno pouze jeden a půl kilometru od státní hranice. Z našeho rekreačního domu proto můžete pohodlně navštívit i zajímavá místa v rakouském pohraničí.

Více informací » Ubytování Slavonice

Ubytování Česká Kanada: Milovníkům venkova nabízíme ubytování uprostřed přírody. Náš Penzion Klondike stojí na okraji malebné vesničky Valtínov. Užijete si klid v přírodě České Kanady, kde se můžete oddávat turistice (pěší turistika, cykloturistika aj.) nebo sbírat houby. Koupání je během července a srpna možné v bazénu přímo u penzionu, tak i v okolních rybnících (Zvůle, Komorník, aj.) nebo na koupališti v Dačicích (15 km) případně v Jindřichově Hradci (20 km). Z rozhledny nad Valtínovem je báječný výhled do širokého okolí.

Více informací » Ubytování Česká Kanada | Penzion Klondike

Kontaktujte nás, ať víme, jaký pokoj pro vás máme připravit. Ubytování ve městě Slavonice i v obci Valtínov vám umožní oblast zvanou Česká Kanada procestovat mnoha rozmanitými a lákavými způsoby. – Pěšky, na kole, automobilovou dopravou i po železnici. – Těšíme se na tuzemské i zahraniční turisty a rekreanty.

Rekreace Slavonice, za rohem je Besídka Ubytování Česká Kanada | Kunžak Rekreace a ubytování v České Kanadě a ubytování ve městě Slavonice | Neradova.com Rekreace Česká republika Cestování Česká republika

K čemu modlitebna sloužila

Místní luteráni byli jednou z větví náboženské reformace, která během 16. století změnila tvář Evropy a nakonec vedla k třicetileté válce. Protestanty se tehdy stala většina obyvatel Českého království, stejně jako velká část obyvatel Německa, Švýcarska, Nizozemska a také Severských zemí a části Pobaltských zemí. Modlitebny jako i tato ve Slavonicích, sloužily k tomu, aby se v nich spoluvěřící pravidelně setkávali na společných shromážděních, poslouchali přednášky místního pastora a společně si četli z Bible.

Jedinečnost protestantské modlitebny ve Slavonicích spočívá už v tom, že její vizuální charakter zůstal zachován do dnešních dnů i přes tvrdou a dlouhou pobělohorskou rekatolizaci. Nezachovalo se sice vybavení modlitebny a po dlouhá desetiletí byly zabíleny i unikátní kresby na stěnách. Po jejich odkrytí však na návštěvníky ze stěn dýchá ojedinělá atmosféra druhé poloviny 16. století.

Luteránská modlitebna slavonických protestantů

Neradova.com » Prohlídka města Slavonice » Luteránská modlitebna

Slavonické renesanční interiéry

Je hned několik dobrých důvodů, proč stojí za to se do luteránské modlitebny ve Slavonicích podívat. Najdete ji v domě č. 517/85 na slavonickém Horním náměstí. V prvním patře, které je po domluvě s majitelkou přístupné, je zachován jedinečný interiér protestantské modlitebny. Jedná se o prostornou síň, kde se místní protestanti před třicetiletou válkou scházeli ke společnému čtení Bible. Unikátem místnosti je dochované zdobení stěn z roku 1568, které jsou pokryty výjevy z Apokalypsy.

Výhodné ubytování v historickém centru města Slavonice

» ZAJISTIT LEVNÉ POKOJE NYNÍ

» Více informací…

Dalším unikátem modlitebny je původní dřevohliněná stěna z konce 15. století. Z jedné strany je zbudována ze dřeva a z druhé strany z vepřovic (hlína smíchaná se slámou). Stěna i strop modlitebny byly při rekonstrukci v roce 2002 po starém způsobu natírány býčí krví.

Velký příběh Bible

Apokalypsa je vyvrcholením velkého příběhu knihy Bible.

Bible jako celek je soubor historických, náboženských a didaktických textů, zapsaných původně v hebrejštině, aramejštině a řečtině. Jednotlivé knihy na sebe obsahově navazují, ačkoli byly zapisovány v rozmezí 1 600 let velice rozmanitými osobnostmi a psaní nebylo žádným člověkem koordinováno. To je samo o sobě pozoruhodné.

Ve svém úvodu Bible nejprve ve zkratce popisuje původ a účel existence planety Země. Následuje příběh o odmítnutí božské autority prvními lidmi a pak popisuje následné lidské pokusy řídit události za zemi nezávisle na Bohu.

Ježíš Kristus, jako zvláštní Boží posel měl podle Bible upozornit na to, že Bůh ve stanovený čas vrátí vymknuté události do původních kolejí a nastolí na zemi pořádek. Bible nebyla psána pro učence ani pro klérus, ale jako životní kompas pro všechny lidi. Je až zarážející, že pokaždé, když o Bibli začal být mezi veřejností větší zájem, byla různými autoritami buď zakazována, zpochybňována nebo zesměšňována.

Bible obsahuje také mnoho podivuhodných proroctví. Mnohá z nich jsou součástí tzv. Starého zákona, další byla pronesena v Ježíšově době. Knihou Zjevení, tj. Apokalypsou pak celá biblická zpráva vrcholí.

Praktický průvodce po Slavonicích a České Kanadě

Hodláte svou dovolenou nebo víkend prožít ve městě Slavonice a v oblasti Česká Kanada? Určitě využijte naše pohodlné ubytování.  

Ubytování Slavonice a turistika

Jsme exkluzivními partnery unikátního knižního průvodce Česká Kanada, Slavonice a Slavonicko. Tato cestovní příručka, jako jediná svého druhu, mapuje zajímavá místa celého regionu České Kanady a Slavonicka.

Úspěšná turistická příručka vás provede po historických památkách a upozorní vás i atraktivní přírodní lokality. Faktografické údaje rámují zajímavé příběhy z regionu.

V publikaci s podtitulem Příběhy z regionu a tipy na turistické výlety najdete orientační mapy, velké množství fotografií a ilustrací. Ve Slavonicích vám knižní průvodce umožní porozumět sgrafitové výzdobě zdejších domů. V krajině České Kanady s jeho pomocí najdete romantické stezky i tajemné megalitické balvany. Kniha navíc obsahuje i celou řadu zajímavých a často pozapomenutých příběhů z minulosti Slavonic a České Kanady.

» Koupit cestovní příručku za výhodnou cenu

Není divu, že jak svým významem, tak i sugestivními prorockými viděními Apokalypsa po staletí přitahovala pozornost badatelů i umělců. Zatímco v první knize Bible (Genesis) se dozvídáme o tom, že had vybídl Evu ke krádeži zakázaného ovoce (nikoli jablka) a způsobil následné vyhnání Adama a Evy z ráje, v poslední knize Bible zvané Zjevení Janovi je popsán konečný souboj dobra se zlem.

Ostatně, slovo Apokalypsa doslova znamená odkrytí, odhalení nebo prostě zjevení. V souboru prorockých vidění je v této poslední biblické knize postupně odhalena identita edenského hada, Ďábel je během souboje s Božím archandělem zničen a původní ráj je na zemi obnoven.

Sebekrásnější nástěnná vyobrazení jsou samozřejmě k ničemu, pokud neznáte dobový kontext. Z tohoto důvodu jsme se v roce 2014 podíleli na vydání unikátního průvodce, který vám jednotlivá vyobrazení přiblíží detailním způsobem. V žádném jiném průvodci ani nikde na internetu nenajdete natolik ucelený a zároveň čtivý výklad jednotlivých obrazů Apokalypsy v modlitebně slavonických luteránů. Díky naší cestovní pomůcce tak u každého obrazu snadno zjistíte kdo je kdo.

Náš průvodce byl připraven s ohledem na potřeby turistů a rekreantů, splňuje však všechna kritéria kladená na populárně-naučné publikace. Knihu lze pořídit v síti běžných knihkupectvích nebo na webu nakladatele.

Rekreační dům Slavonice Penzion Slavonice Hotel Slavonice