Ubytování Slavonice a Česká Kanada

» Cenově dostupné celoroční ubytování v příjemné a zajímavé lokalitě
              » Rekreační ubytování Česká Kanada, Valtínov, ubytování Slavonice
                             » neradovamakyna@seznam.cz, +420 608 632 330

Tvorba webové stránky, rešerše, copywriting, SEO, internetový marketing | All rights reserved © abcRedakce.cz, 2013–2020

Ubytování Slavonice Prohlídky města Ubytování Valtínov Výlety Česká Kanada Turistika Dolní Rakousko

Využijte naše cenově výhodné ubytování v oblasti Česká Kanada

Ubytování Slavonice: Pokud dáváte přednost historickému městečku, využijte náš rekreační dům ve městě Slavonice. Ve městě je veškerá občanská vybavenost a celá řada turisticky vděčných historických památek. Spát budete v romantických kulisách přímo pod slavonickou věží. V okolí města je krásná příroda a historické památky České Kanady. Centrum města Slavonice je vzdáleno pouze jeden a půl kilometru od státní hranice. Z našeho rekreačního domu proto můžete pohodlně navštívit i zajímavá místa v rakouském pohraničí.

Více informací » Ubytování Slavonice

Ubytování Česká Kanada: Milovníkům venkova nabízíme ubytování uprostřed přírody. Náš Penzion Klondike stojí na okraji malebné vesničky Valtínov. Užijete si klid v přírodě České Kanady, kde se můžete oddávat turistice (pěší turistika, cykloturistika aj.) nebo sbírat houby. Koupání je během července a srpna možné v bazénu přímo u penzionu, tak i v okolních rybnících (Zvůle, Komorník, aj.) nebo na koupališti v Dačicích (15 km) případně v Jindřichově Hradci (20 km). Z rozhledny nad Valtínovem je báječný výhled do širokého okolí.

Více informací » Ubytování Česká Kanada | Penzion Klondike

Kontaktujte nás, ať víme, jaký pokoj pro vás máme připravit. Ubytování ve městě Slavonice i v obci Valtínov vám umožní oblast zvanou Česká Kanada procestovat mnoha rozmanitými a lákavými způsoby. – Pěšky, na kole, automobilovou dopravou i po železnici. – Těšíme se na tuzemské i zahraniční turisty a rekreanty.

Rekreace Slavonice, za rohem je Besídka Ubytování Česká Kanada | Kunžak Rekreace a ubytování v České Kanadě a ubytování ve městě Slavonice | Neradova.com Rekreace Česká republika Cestování Česká republika

Sgrafita ve Slavonicích

Nástěnná technika zvaná sgrafito, patří k charakteristickým rysům renesančních fasád. Výzdobu místních budov během 16. století prováděli zkušení řemeslníci z Rakouska. Nešlo o výzdobu nijak levnou, ale majitelé domů na Horním či Dolním náměstí si ji mohli dovolit. V mnoha případech byla totiž hlavním účelem dekorací jejich společenská reprezentace.

Figurální sgrafita měla zároveň i vzdělávací charakter. U náboženských zobrazení šlo navíc o veřejné prohlášení náboženského vyznání. Dnešním historikům a turistům slavonická sgrafita každopádně poskytla cenné informace o názorovém prostředí ve Slavonicích před třicetiletou válkou.Slavonický renesanční komiks vyrytý do zdi

Neradova.com » Prohlídka města Slavonice » Slavonice v období renesance

Slavonice, perla renesance

Renesanční fasády vtiskují městu Slavonice exotický a vzácně slohový charakter. Je srovnatelný jen s několika málo místy v České republice. Reprezentativní průčelí mnoha měšťanských domů jsou vyzdobena renesančními malbami a figurálními sgrafity, výzdoba dalších je tvořena psaníčkovými (iluzivně diamantovými) nebo sgrafity ornamentálními. Další nástěnné malby se dochovaly uvnitř některých domů. Turistům jsou ve většině případů snadno přístupné.

Výhodné ubytování v historickém centru města Slavonice

» ZAJISTIT SI LEVNÉ POKOJE NYNÍ

» Více informací…

Praktický průvodce po Slavonicích a České Kanadě

Hodláte svou dovolenou nebo víkend prožít ve městě Slavonice a v oblasti Česká Kanada? Určitě využijte naše pohodlné ubytování.  

Ubytování Slavonice a turistika

Jsme exkluzivními partnery unikátního knižního průvodce Česká Kanada, Slavonice a Slavonicko. Tato cestovní příručka, jako jediná svého druhu, mapuje zajímavá místa celého regionu České Kanady a Slavonicka.

Úspěšná turistická příručka vás provede po historických památkách a upozorní vás i atraktivní přírodní lokality. Faktografické údaje rámují zajímavé příběhy z regionu.

V publikaci s podtitulem Příběhy z regionu a tipy na turistické výlety najdete orientační mapy, velké množství fotografií a ilustrací. Ve Slavonicích vám knižní průvodce umožní porozumět sgrafitové výzdobě zdejších domů. V krajině České Kanady s jeho pomocí najdete romantické stezky i tajemné megalitické balvany. Kniha navíc obsahuje i celou řadu zajímavých a často pozapomenutých příběhů z minulosti Slavonic a České Kanady.

» Koupit cestovní příručku za výhodnou cenu

Hlavními tématy slavonických figurálních sgrafit jsou biblické výjevy, dále významné osobnosti náboženské reformace 16. století, ale zastoupeny jsou také antické motivy nebo osobnosti dobové politiky.

Často jde o jednorázové výjevy. V některých případech je ale do souvislé řady obrazů zakomponován příběh některých biblických knih. Jde pak vlastně o renesanční biblický komiks, který má konkrétní děj, konkrétní hrdiny, má svůj začátek i konec.

Doslovný komiks s bublinami samozřejmě nečekejte. Slavoničtí protestanté Bibli dobře znali. Jednotlivá biblická vyobrazení proto vždy jen odkazují na určitý biblický příběh, který byl mezi protestanty všeobecně známý. Až se budete po Slavonicích procházet, zastavte se vždy na chvíli alespoň před některými domy a pokochejte se dochovanými ilustracemi. Prožitky z renesančního města si tím jenom umocníte. Jednotlivé domy přestanete vnímat jako kulisy, ale uvidíte i jejich příběh.

Sebekrásnější nástěnná vyobrazení jsou samozřejmě k ničemu, pokud neznáte dobový kontext. Z tohoto důvodu jsme se v roce 2014 podíleli na vydání unikátního průvodce, který vám jednotlivá sgrafita přiblíží detailním způsobem. V žádném jiném průvodci ani nikde na internetu nenajdete natolik ucelený a zároveň čtivý výklad jednotlivých slavonických sgrafit. U většiny obrazových výjevů tak snadno zjistíte kdo je kdo. Náš průvodce byl připraven s ohledem na potřeby turistů a rekreantů, splňuje však všechna kritéria kladená na populárně-naučné publikace. Knihu lze pořídit v síti běžných knihkupectvích nebo na webu nakladatele.

Slavonické domy Rekreační dům Slavonice Penzion Slavonice Hotel Slavonice