Ubytování Slavonice a Česká Kanada

» Cenově dostupné celoroční ubytování v příjemné a zajímavé lokalitě
              » Rekreační ubytování Česká Kanada, Valtínov, ubytování Slavonice
                             » neradovamakyna@seznam.cz, +420 608 632 330

Tvorba webové stránky, rešerše, copywriting, SEO, internetový marketing | All rights reserved © abcRedakce.cz, 2013–2020

Ubytování Slavonice Prohlídky města Ubytování Valtínov Výlety Česká Kanada Turistika Dolní Rakousko

Využijte naše cenově výhodné ubytování v oblasti Česká Kanada

Ubytování Slavonice: Pokud dáváte přednost historickému městečku, využijte náš rekreační dům ve městě Slavonice. Ve městě je veškerá občanská vybavenost a celá řada turisticky vděčných historických památek. Spát budete v romantických kulisách přímo pod slavonickou věží. V okolí města je krásná příroda a historické památky České Kanady. Centrum města Slavonice je vzdáleno pouze jeden a půl kilometru od státní hranice. Z našeho rekreačního domu proto můžete pohodlně navštívit i zajímavá místa v rakouském pohraničí.

Více informací » Ubytování Slavonice

Ubytování Česká Kanada: Milovníkům venkova nabízíme ubytování uprostřed přírody. Náš Penzion Klondike stojí na okraji malebné vesničky Valtínov. Užijete si klid v přírodě České Kanady, kde se můžete oddávat turistice (pěší turistika, cykloturistika aj.) nebo sbírat houby. Koupání je během července a srpna možné v bazénu přímo u penzionu, tak i v okolních rybnících (Zvůle, Komorník, aj.) nebo na koupališti v Dačicích (15 km) případně v Jindřichově Hradci (20 km). Z rozhledny nad Valtínovem je báječný výhled do širokého okolí.

Více informací » Ubytování Česká Kanada | Penzion Klondike

Kontaktujte nás, ať víme, jaký pokoj pro vás máme připravit. Ubytování ve městě Slavonice i v obci Valtínov vám umožní oblast zvanou Česká Kanada procestovat mnoha rozmanitými a lákavými způsoby. – Pěšky, na kole, automobilovou dopravou i po železnici. – Těšíme se na tuzemské i zahraniční turisty a rekreanty.

Rekreace Slavonice, za rohem je Besídka Ubytování Česká Kanada | Kunžak Rekreace a ubytování v České Kanadě a ubytování ve městě Slavonice | Neradova.com Rekreace Česká republika Cestování Česká republika

Politické a náboženské pozadí

Knihu známou jako Bible (tzv. Písmo svaté) si dnes můžete pořídit velice snadno a hned v několika překladech. Ve 14. a 15. století to ale možné nebylo. Církevní i mimocírkevní autority po celé Evropě tvrdě trestaly jak překládání Bible do jazyka lidu, tak i jakékoli šíření Svatého Písma. Reformátoři jako například Angličan John Viklef nebo Čech Jan Hus ovšem takové cenzurní postihy kritizovali s tím, že jsou v přímém rozporu s původním křesťanstvím. Poukazovali na to, že Bible je základem naší civilizace a důležitým měřítkem morálních zásad. Poselství z Bible podle nich mělo být snadno dostupné běžným lidem. Ukázalo se ale, že svou kritikou píchli do vosího hnízda. Postupně tak začali odsuzovat i další církevní zlořády, například politikaření, prodej odpustků, život v přepychu apod.

Během 16. století se nakonec celá Evropa ocitla v období tzv. náboženské reformace. Z církevní cenzury se stal celoevropský politický spor. Přibližně polovina kontinentu změnila své vyznání a přiklonila se k některému z reformačních proudů, u jejichž základů stál v Německu Martin Luther, ve Švýcarsku Jan Kalvín a Ulrich Zwingli nebo v Čechách Jan Hus, Petr Chelčický a někteří další kazatelé.

Slavonice – Město reformačního protestantismu

Neradova.com » Prohlídka města Slavonice » Luteránské Slavonice

Slavonice a protestanté

Máloco ovlivnilo Slavonice tak silně, jako skutečnost, že se obyvatelé města před třicetiletou válkou přiklonili k protestantismu. Umění německé reformace otisklo do skvostných renesančních fasád svou jedinečnou náboženskou atmosféru. Slavonické domy turisté dodnes s obdivem fotografují. Pozdější pronásledování protestantů mělo také vliv na úpadek města v 17. Století.

Renesance čerpající z antického umění získala prostřednictvím reformačních nálad výrazně náboženský charakter. Vedle antických symbolů totiž hojně zobrazovala i biblické motivy. Rozsah, v jakém jsou slavonické malby a sgrafita zachovány, z nich činí ojedinělý celek, který stojí za to vidět na vlastní oči.

Výhodné ubytování v historickém centru města Slavonice

» ZAJISTIT SI UBYTOVÁNÍ NYNÍ

» Více informací…

České království bylo tehdy pro velké množství protestantských odnoží dokonce mezinárodně známé jako „království kacířů“ nebo „země sektářů“. Značná část zdejšího obyvatelstva katolickou víru opustila a stali se z nich utrakvisté, luteráni, kalvinisté, Čeští bratří (Kralická Bible) apod. Zvláště Morava byla před třicetiletou válkou pro nejrůznější sektáře a heretiky zemí zaslíbenou. Před pobělohorskou násilnou rekatolizací to byla relativně svobodná doba a svobodná země. Netrvalo to ale věčně…

Luteránské město Slavonice

Slavonice s převážně německým obyvatelstvem se během reformace  staly luteránským městem. Z této doby pochází ojedinělá sgrafitová výzdoba, dochovaná na mnoha slavonických domech. V jejich  interiérech nebo exteriérech jsou zobrazeny buď výjevy z Bible, nebo významní protestantští reformátoři.

Během druhé poloviny 16. století protestantismus pronikl téměř do všech vrstev slavonického obyvatelstva. Z roku 1560 se dochoval záznam o jednání městské rady s evangelickými pastory v Rakousku o jejich přesídlení do Slavonic. Prakticky až do začátku třicetileté války však město současně vedlo spory s vrchností, která se Slavonicím nadále snažila vnutit katolickou věrouku.

Mnozí slavoničtí protestanti každopádně už na katolické bohoslužby během druhé poloviny 16. století nedocházeli. Zřídili si svou vlastní luteránskou modlitebnu. Zde už neprobíhala žádná nesrozumitelná latinská kázání, ale věřící si společně četli z Lutherova překladu Bible. Od roku 1568 fungovala reprezentativní modlitebna v domě Benedikta Lohgerbera (dnes č. 517/85) na Horním náměstí, známá interiérovou výzdobou obrazů z Apokalypsy.

Praktický průvodce po Slavonicích a České Kanadě

Hodláte svou dovolenou nebo víkend prožít ve městě Slavonice a v oblasti Česká Kanada? Určitě využijte naše pohodlné ubytování.  

Ubytování Slavonice a turistika

Jsme exkluzivními partnery unikátního knižního průvodce Česká Kanada, Slavonice a Slavonicko. Tato cestovní příručka, jako jediná svého druhu, mapuje zajímavá místa celého regionu České Kanady a Slavonicka.

Úspěšná turistická příručka vás provede po historických památkách a upozorní vás i atraktivní přírodní lokality. Faktografické údaje rámují zajímavé příběhy z regionu.

V publikaci s podtitulem Příběhy z regionu a tipy na turistické výlety najdete orientační mapy, velké množství fotografií a ilustrací. Ve Slavonicích vám knižní průvodce umožní porozumět sgrafitové výzdobě zdejších domů. V krajině České Kanady s jeho pomocí najdete romantické stezky i tajemné megalitické balvany. Kniha navíc obsahuje i celou řadu zajímavých a často pozapomenutých příběhů z minulosti Slavonic a České Kanady.

» Koupit cestovní příručku za výhodnou cenu

V době nepokojů, které pak roku 1618 přerostly do prvních konfliktů třicetileté války, slavoničtí stáli na stejné straně jako většina obyvatel Českého království. V létě 1619 proto na jejich ochranu obsadil město plukovník Pavel Rožnovský se armádou stavovských vojáků.

Další vývoj třicetileté války však znamenal konec dosavadního svobodného života obyvatel Slavonic. Teritoriálním rozdělením moci se město ocitlo v oblasti ovládané katolickými Habsburky. Protestanti ze Slavonic i z okolních obcí, kteří se své víry odmítli vzdát, museli odejít ze země. Slavonice byly během třicetileté války vyrabovány a cejch heretického města se jich držel v pozdějším období násilné rekatolizace. Další souvislosti si přečtete v článku Historie města Slavonice (12.–19. století). Velká část renesanční luteránské nádhery byla během 20. století odkryta a restaurována. Přijeďte se na ni do Slavonic podívat. Ubytování v historickém centru je pro vás připraveno.

» Kalendář zajímavých akcí v regionu

Rekreační dům Slavonice Penzion Slavonice Hotel Slavonice