Ubytování Slavonice a Česká Kanada

» Cenově dostupné celoroční ubytování v příjemné a zajímavé lokalitě
              » Rekreační ubytování Česká Kanada, Valtínov, ubytování Slavonice
                             » neradovamakyna@seznam.cz, +420 608 632 330

Tvorba webové stránky, rešerše, copywriting, SEO, internetový marketing | All rights reserved © abcRedakce.cz, 2013–2020

Ubytování Slavonice Prohlídky města Ubytování Valtínov Výlety Česká Kanada Turistika Dolní Rakousko

Využijte naše cenově výhodné ubytování v oblasti Česká Kanada

Ubytování Slavonice: Pokud dáváte přednost historickému městečku, využijte náš rekreační dům ve městě Slavonice. Ve městě je veškerá občanská vybavenost a celá řada turisticky vděčných historických památek. Spát budete v romantických kulisách přímo pod slavonickou věží. V okolí města je krásná příroda a historické památky České Kanady. Centrum města Slavonice je vzdáleno pouze jeden a půl kilometru od státní hranice. Z našeho rekreačního domu proto můžete pohodlně navštívit i zajímavá místa v rakouském pohraničí.

Více informací » Ubytování Slavonice

Ubytování Česká Kanada: Milovníkům venkova nabízíme ubytování uprostřed přírody. Náš Penzion Klondike stojí na okraji malebné vesničky Valtínov. Užijete si klid v přírodě České Kanady, kde se můžete oddávat turistice (pěší turistika, cykloturistika aj.) nebo sbírat houby. Koupání je během července a srpna možné v bazénu přímo u penzionu, tak i v okolních rybnících (Zvůle, Komorník, aj.) nebo na koupališti v Dačicích (15 km) případně v Jindřichově Hradci (20 km). Z rozhledny nad Valtínovem je báječný výhled do širokého okolí.

Více informací » Ubytování Česká Kanada | Penzion Klondike

Kontaktujte nás, ať víme, jaký pokoj pro vás máme připravit. Ubytování ve městě Slavonice i v obci Valtínov vám umožní oblast zvanou Česká Kanada procestovat mnoha rozmanitými a lákavými způsoby. – Pěšky, na kole, automobilovou dopravou i po železnici. – Těšíme se na tuzemské i zahraniční turisty a rekreanty.

Rekreace Slavonice, za rohem je Besídka Ubytování Česká Kanada | Kunžak Rekreace a ubytování v České Kanadě a ubytování ve městě Slavonice | Neradova.com Rekreace Česká republika Cestování Česká republika

Poutní místo Montserrat u obce Mutná

Ať už se na katolické obřady díváte jakkoli, jsou součástí historie. A i Montserrat z farnosti Cizkrajov má svůj zajímavý příběh. Ten se začal odvíjet na bitevním poli třicetileté války v první polovině 17. století. Po jednom z bojů znepřátelených armád zůstal na zemi mezi mnoha dalšími ležet i zraněný císařský plukovník Bartoloměj Tannazoll-Zill (Bartholomäus Tannazoll-Zill). Pomalu se z něj vytrácela síla života a on se obrátil k modlitbám. Jako římský katolík se zřejmě nemodlil k Bohu, ale v duchu kultu Panny Marie. Slíbil jí, že když se uzdraví, vykoná pouť na španělské poutní místo Montserrat u Barcelony. Rytířova zranění zřejmě nebyla vážná. Tannazoll-Zill se z nich uzdravil a svůj slib splnil.

Poutní kostel Montserrat

Neradova.com » Prohlídka blízkého okolí města Slavonice » Mont Serrat u Mutné

Nechal dokonce zhotovit kopii sochy španělské Montserratské Panny Marie, kterou přivezl domů na panství Bolíkov, jež je dnes částí obce Cizkrajov. Současně s tím nicioval stavbu kaple na kopci u Mutné, kam by sochu Madony umístil.

Kaple stála roku 1651 a španělská modla se stala její součástí. S rostoucím zájmem věřících byla kaple mutenského Mont Serratu v letech 1712–1717 přestavěna na regulérní kostel. O půl století později se však vlády v rakouském císařství ujal technokratický vladař Josef II., známý svým pragmatickým názorem na přebujelou rekatolizaci. Mnohé z nich v rámci tzv. josefínských reforem zrušil. Roku 1785 byl ukončen i provoz Montserratu u Mutné.

V následujícím však katolická církev na území habsburské monarchie znovu posílila. Z iniciativy cizkrajovského faráře Josefa Springera, a díly velkorysosti a zájmu majitele českorudoleckého panství rytíře Picchioniho, byl v letech 1858–1865 obnoven i Montserrat u obce Mutná. Katoličtí věřící opět měli své poutní místo, dokonce hlavní poutní místo německy mluvícího jihozápadního moravského pohraničí.

Cizkrajov, Mutná Poutní kostel Mutná

Poutní kostel Panny Marie z Montserratu jako by vypadl ze starých vesnických románů. Kostelík Mont Serrat stojí uprostřed lesa na romantickém místě, vzdáleném asi kilometr západním směrem od obce Mutná. Některé publikace kostel uvádějí také pod označením Montserrat u Cizkrajova, protože je součástí farnosti Cizkrajov.

Mutenský poutní kostel Montserrat se nalézá ve výšce přibližně 548–562 metrů nad mořem. Jisté je, že půjdete do více méně mírného kopce. A ze Slavonice se k němu dostanete velice snadno na kole. Trasu v délce 4–5 kilometrů ale samozřejmě zdoláte i pěšky. V případě potřeby si lze část cesty zkrátit vlakem na zastávku do obce Mutišov.

Levné ubytování v historickém centru města Slavonice

» ZAJISTIT SI UBYTOVÁNÍ NYNÍ

» Více informací…

Praktický průvodce po Slavonicích a České Kanadě

Hodláte svou dovolenou nebo víkend prožít ve městě Slavonice a v oblasti Česká Kanada? Určitě využijte naše pohodlné ubytování.  

Ubytování Slavonice a turistika

Jsme exkluzivními partnery unikátního knižního průvodce Česká Kanada, Slavonice a Slavonicko. Tato cestovní příručka, jako jediná svého druhu, mapuje zajímavá místa celého regionu České Kanady a Slavonicka.

Úspěšná turistická příručka vás provede po historických památkách a upozorní vás i atraktivní přírodní lokality. Faktografické údaje rámují zajímavé příběhy z regionu.

V publikaci s podtitulem Příběhy z regionu a tipy na turistické výlety najdete orientační mapy, velké množství fotografií a ilustrací. Ve Slavonicích vám knižní průvodce umožní porozumět sgrafitové výzdobě zdejších domů. V krajině České Kanady s jeho pomocí najdete romantické stezky i tajemné megalitické balvany. Kniha navíc obsahuje i celou řadu zajímavých a často pozapomenutých příběhů z minulosti Slavonic a České Kanady.

» Koupit cestovní příručku za výhodnou cenu

Během 19. století se turistika se stala masovou záležitostí. Romantický kostelík ukrytý v lesích začal být vnímán jako přirozená zastávka pro vycházky a turistické výšlapy. Pokud i vy hledáte zajímavé a méně frekventované místo na turistický výlet, zapadlý kostelík Montserrat na zalesněném pahorku u obce Mutná / Cizkrajov, pro vás bude zajímavý výletní cíl. O kousek dál na vás čeká romantické Janovské údolí.

Turistický výlet
na Montserrat

Éra náboženské mobility byla však brzy vystřídána mobilitou turistickou.

» Kalendář zajímavých akcí v regionu

Rekreační dům Slavonice Penzion Slavonice Hotel Slavonice