Ubytování Slavonice a Česká Kanada

» Cenově dostupné celoroční ubytování v příjemné a zajímavé lokalitě
              » Rekreační ubytování Česká Kanada, Valtínov, ubytování Slavonice
                             » neradovamakyna@seznam.cz, +420 608 632 330

Tvorba webové stránky, rešerše, copywriting, SEO, internetový marketing | All rights reserved © abcRedakce.cz, 2013–2020

Ubytování Slavonice Prohlídky města Ubytování Valtínov Výlety Česká Kanada Turistika Dolní Rakousko

Využijte naše cenově výhodné ubytování v oblasti Česká Kanada

Ubytování Slavonice: Pokud dáváte přednost historickému městečku, využijte náš rekreační dům ve městě Slavonice. Ve městě je veškerá občanská vybavenost a celá řada turisticky vděčných historických památek. Spát budete v romantických kulisách přímo pod slavonickou věží. V okolí města je krásná příroda a historické památky České Kanady. Centrum města Slavonice je vzdáleno pouze jeden a půl kilometru od státní hranice. Z našeho rekreačního domu proto můžete pohodlně navštívit i zajímavá místa v rakouském pohraničí.

Více informací » Ubytování Slavonice

Ubytování Česká Kanada: Milovníkům venkova nabízíme ubytování uprostřed přírody. Náš Penzion Klondike stojí na okraji malebné vesničky Valtínov. Užijete si klid v přírodě České Kanady, kde se můžete oddávat turistice (pěší turistika, cykloturistika aj.) nebo sbírat houby. Koupání je během července a srpna možné v bazénu přímo u penzionu, tak i v okolních rybnících (Zvůle, Komorník, aj.) nebo na koupališti v Dačicích (15 km) případně v Jindřichově Hradci (20 km). Z rozhledny nad Valtínovem je báječný výhled do širokého okolí.

Více informací » Ubytování Česká Kanada | Penzion Klondike

Kontaktujte nás, ať víme, jaký pokoj pro vás máme připravit. Ubytování ve městě Slavonice i v obci Valtínov vám umožní oblast zvanou Česká Kanada procestovat mnoha rozmanitými a lákavými způsoby. – Pěšky, na kole, automobilovou dopravou i po železnici. – Těšíme se na tuzemské i zahraniční turisty a rekreanty.

Rekreace Slavonice, za rohem je Besídka Ubytování Česká Kanada | Kunžak Rekreace a ubytování v České Kanadě a ubytování ve městě Slavonice | Neradova.com Rekreace Česká republika Cestování Česká republika

Janovské údolí na Moravské Dyji

Neradova.com » Prohlídka blízkého okolí města Slavonice » Janovské údolí na Moravské Dyji

Jánské údolí

Ve starých průvodcích toto místo najdete pod označením Jánské údolí. Ve skutečnosti se ale jmenuje podle osady Janov, náležející pod obec Staré Hobzí (německy Alt Hart). Od města Slavonice je Janovské údolí vzdáleno asi 6 kilometrů.

Pojedete-li na kole nebo autem, budete po cestě zřejmě míjet přírodní rezervaci Mutenská obora, ojedinělý biotop mnoha vzácných porostů a drobné zvěře. Samotné Janovské údolí je lemováno skalnatými srázy. S řadou romantických zákoutí je považováno za jeden z nejhezčích úseků této oblasti Moravské Dyje.

Levné ubytování v historickém centru města Slavonice

» ZAJISTIT SI UBYTOVÁNÍ NYNÍ

» Více informací…

Praktický průvodce po Slavonicích a České Kanadě

Hodláte svou dovolenou nebo víkend prožít ve městě Slavonice a v oblasti Česká Kanada? Určitě využijte naše pohodlné ubytování.  

Ubytování Slavonice a turistika

Jsme exkluzivními partnery unikátního knižního průvodce Česká Kanada, Slavonice a Slavonicko. Tato cestovní příručka, jako jediná svého druhu, mapuje zajímavá místa celého regionu České Kanady a Slavonicka.

Úspěšná turistická příručka vás provede po historických památkách a upozorní vás i atraktivní přírodní lokality. Faktografické údaje rámují zajímavé příběhy z regionu.

V publikaci s podtitulem Příběhy z regionu a tipy na turistické výlety najdete orientační mapy, velké množství fotografií a ilustrací. Ve Slavonicích vám knižní průvodce umožní porozumět sgrafitové výzdobě zdejších domů. V krajině České Kanady s jeho pomocí najdete romantické stezky i tajemné megalitické balvany. Kniha navíc obsahuje i celou řadu zajímavých a často pozapomenutých příběhů z minulosti Slavonic a České Kanady.

» Koupit cestovní příručku za výhodnou cenu

Původ názvu Janovské údolí

Název osady Janov je odvozen od zakladatele místní textilní manufaktury. Tím byl Johann Peter Flick, původně panský sluha, který přišel do Starého Hobzí roku 1772 z Východního Pruska. Lokalita by se tedy klidně mohla jmenovat nejen Jánské údolí nebo Janovské údolí, ale také Johanovo údolí.

Prostřednictvím textilní manufaktury, kterou Johann Peter Flick se svými syny provozoval v tzv. lokalitě Zámeček, zde tento bývalý panský slouha tak výrazně zbohatl, že si se svými syny nakonec mohl koupit celé zadlužené starohobezské panství.

Později však svůj místní závod prodali. Chvíli pak v Janovském údolí opět fungoval mlýn, později byla nemovitost přebudována na rekreační zařízení. To bylo koncem 19. století, kdy zde tehdejší majitelé, markrabata Pallavicini, budovy bývalého mlýna nechali přebudovat na honosnou myslivnu ve stylu tehdy módního romantického „zámečku“. Od něho je také odvozeno pozdější označení celé lokality. V roce 1920 však nemovitost znárodnil Československý stát.

Hradiště Staré Hobzí

V lokalitě Zámeček můžete kousek nad tokem Moravské Dyje najít také zbytky slovanského hradiště z přibližně 10. století. Leží jižně asi sto metrů od Flickovy bývalé textilní manufaktury, v levém svahu nad řekou. Archeologové tuto lokalitu označují jako Veselíčko.

V minulosti se zde našly zbytky keramických nádob zdobených vlnicemi, železné nástroje a výrobky z kostí.  Jinak zde však zatím žádný souvislý výzkum neprobíhal.

Mutenská obora

Kousek od poutního kostela Montserrat se nalézá přírodní rezervace Mutenská obora, ojedinělý biotop mnoha vzácných porostů a drobné zvěře.

Obora má rozlohu 44 hektarů a rozkládá se na stráních a vrcholu kopce Dubová (538 metrů) nad pravým tokem Moravské Dyje. Lesní porost slouží jako genová základna lípy a jasanu. Najdete zde zbytky původního lipového lesa typického pro teplé polohy Českomoravské vrchoviny. V celé obory je oplocena necelá polovina, přibližně 2× po deseti hektarech (dvě samostatné lokality). Okolní území je tedy turistům volně přístupné.

Rekreační dům Slavonice Penzion Slavonice Hotel Slavonice