Ubytování Slavonice a Česká Kanada

» Cenově dostupné celoroční ubytování v příjemné a zajímavé lokalitě
              » Rekreační ubytování Česká Kanada, Valtínov, ubytování Slavonice
                             » neradovamakyna@seznam.cz, +420 608 632 330

Tvorba webové stránky, rešerše, copywriting, SEO, internetový marketing | All rights reserved © abcRedakce.cz, 2013–2020

Ubytování Slavonice Prohlídky města Ubytování Valtínov Výlety Česká Kanada Turistika Dolní Rakousko

Využijte naše cenově výhodné ubytování v oblasti Česká Kanada

Ubytování Slavonice: Pokud dáváte přednost historickému městečku, využijte náš rekreační dům ve městě Slavonice. Ve městě je veškerá občanská vybavenost a celá řada turisticky vděčných historických památek. Spát budete v romantických kulisách přímo pod slavonickou věží. V okolí města je krásná příroda a historické památky České Kanady. Centrum města Slavonice je vzdáleno pouze jeden a půl kilometru od státní hranice. Z našeho rekreačního domu proto můžete pohodlně navštívit i zajímavá místa v rakouském pohraničí.

Více informací » Ubytování Slavonice

Ubytování Česká Kanada: Milovníkům venkova nabízíme ubytování uprostřed přírody. Náš Penzion Klondike stojí na okraji malebné vesničky Valtínov. Užijete si klid v přírodě České Kanady, kde se můžete oddávat turistice (pěší turistika, cykloturistika aj.) nebo sbírat houby. Koupání je během července a srpna možné v bazénu přímo u penzionu, tak i v okolních rybnících (Zvůle, Komorník, aj.) nebo na koupališti v Dačicích (15 km) případně v Jindřichově Hradci (20 km). Z rozhledny nad Valtínovem je báječný výhled do širokého okolí.

Více informací » Ubytování Česká Kanada | Penzion Klondike

Kontaktujte nás, ať víme, jaký pokoj pro vás máme připravit. Ubytování ve městě Slavonice i v obci Valtínov vám umožní oblast zvanou Česká Kanada procestovat mnoha rozmanitými a lákavými způsoby. – Pěšky, na kole, automobilovou dopravou i po železnici. – Těšíme se na tuzemské i zahraniční turisty a rekreanty.

Rekreace Slavonice, za rohem je Besídka Ubytování Česká Kanada | Kunžak Rekreace a ubytování v České Kanadě a ubytování ve městě Slavonice | Neradova.com Rekreace Česká republika Cestování Česká republika Slavonické náměstí v létě

Slavonice, to je Česká Florencie

Renesanční město Slavonice jsou často označovány přívlastky „renesanční perla Vysočiny“ nebo „malá Telč s lázeňskou atmosférou,“ případně jako „Florencie českomoravské Vysočiny“ – To s ohledem na to, že právě italská Florencie kdysi byla kolébkou renesance.

Slavonice leží v okrese Jindřichův Hradec, v moravské části Jihočeského kraje. Kdysi bohaté město se v roce 1760 dostalo mimo hlavní dopravní trasy. Tehdy toho slavoničtí měšťané litovali. Dopravní ruch utichl a stavební rozvoj města se prakticky zastavil. Dnes díky tomu ale můžeme obdivovat nepřestavěné původní renesanční centrum města Slavonice. Historicky i turisticky je mimořádně lákavé! – ‚Jako by se zde zastavil čas a to je největší devizou Slavonic,‘ řekl o atmosféře jedinečného města známý architekt David Vávra, známý z divadla Sklep.

Pro svou ojediněle zachovalou renesanční architekturu městských domů a kompaktní historickou celistvost se Slavonice staly i vyhledávanou filmovou lokací. Asi nejvýznamnějším filmem, který se v kulisách města natáčel, byl dvojdílný velkofilm Putování Jana Amose. Výpravné drama o životě Komenského zde v roce 1983 natáčel režisér Otakar Vávra s Ladislavem Chudíkem a dalšími známými herci. V pozdějších letech se zde vznikal například snově poetický film Valerie a týden divů podle námětu Vítězslava Nezvala (1970), drama Les mrtvých (2009) nebo rozkošná pohádka Trampoty vodníka Jakoubka (2005). Svůj vlastní film můžete ale ve Slavonicích prožít i vy…

Slavonice – Klidné místo a ideální startovní pozice pro výlety do okolí

Máte chuť se na chvíli zastavit? Pak je návštěva renesančního města Slavonice tou nejlepší volbou. Ve Slavonicích je poklidná, téměř lázeňská atmosféra. Turistů tu není ani málo, ani moc, takže pohodlné relaxaci nic nebrání. Odpočinete si na slunném náměstí, podíváte se do slavonického podzemí, rozhlédnete se po okolí. Slavonice je také ideální výchozí pozice pro nejrůznější výlety po Slavonicku. Pokud si tedy chcete dobře odpočinout, pokud toho chcete hodně vidět a zároveň si chcete pobyt pořádně užít, ubytujte se ve Slavonicích.


Slavonice – Renesanční perla Vysočiny

Neradova.com » Prohlídka města Slavonice

Slavonice a Slavonicko patří mezi přední tuzemské turistické destinace. Město je známé svou poklidnou atmosférou, díky které se zde můžete pohodově rekreovat. Zároveň se jedná o ideální startovní pozici pro turistické výlety do okolí. Hned za městem začíná směrem na západ Česká Kanada. Jeden kilometr na jih leží rozsáhlá lesnatá pohraniční oblast Dolního Rakouska, příhodně zvaná Lesní čtvrť (Waldviertel). Slavonice jsou totiž na hranicích Čech, Moravy a Rakouska. Cykloturistika i pěší turistika tu tedy jen kvete! Přijeďte se zrekreovat, odpočinout si nebo zasportovat i vy!

Výhodné ubytování v historickém centru města Slavonice

» ZAJISTIT SI UBYTOVÁNÍ NYNÍ

» Více informací…

Praktický průvodce po Slavonicích a České Kanadě

Hodláte svou dovolenou nebo víkend prožít ve městě Slavonice a v oblasti Česká Kanada? Určitě využijte naše pohodlné ubytování.  

Ubytování Slavonice a turistika

Jsme exkluzivními partnery unikátního knižního průvodce Česká Kanada, Slavonice a Slavonicko. Tato cestovní příručka, jako jediná svého druhu, mapuje zajímavá místa celého regionu České Kanady a Slavonicka.

Úspěšná turistická příručka vás provede po historických památkách a upozorní vás i atraktivní přírodní lokality. Faktografické údaje rámují zajímavé příběhy z regionu.

V publikaci s podtitulem Příběhy z regionu a tipy na turistické výlety najdete orientační mapy, velké množství fotografií a ilustrací. Ve Slavonicích vám knižní průvodce umožní porozumět sgrafitové výzdobě zdejších domů. V krajině České Kanady s jeho pomocí najdete romantické stezky i tajemné megalitické balvany. Kniha navíc obsahuje i celou řadu zajímavých a často pozapomenutých příběhů z minulosti Slavonic a České Kanady.

» Koupit cestovní příručku za výhodnou cenu

» Kalendář zajímavých akcí v regionu

Rekreační dům Slavonice Penzion Slavonice Hotel Slavonice