Ubytování Slavonice a Česká Kanada

» Cenově dostupné celoroční ubytování v příjemné a zajímavé lokalitě
              » Rekreační ubytování Česká Kanada, Valtínov, ubytování Slavonice
                             » neradovamakyna@seznam.cz, +420 608 632 330

Tvorba webové stránky, rešerše, copywriting, SEO, internetový marketing | All rights reserved © abcRedakce.cz, 2013–2020

Ubytování Slavonice Prohlídky města Ubytování Valtínov Výlety Česká Kanada Turistika Dolní Rakousko

Využijte naše cenově výhodné ubytování v oblasti Česká Kanada

Ubytování Slavonice: Pokud dáváte přednost historickému městečku, využijte náš rekreační dům ve městě Slavonice. Ve městě je veškerá občanská vybavenost a celá řada turisticky vděčných historických památek. Spát budete v romantických kulisách přímo pod slavonickou věží. V okolí města je krásná příroda a historické památky České Kanady. Centrum města Slavonice je vzdáleno pouze jeden a půl kilometru od státní hranice. Z našeho rekreačního domu proto můžete pohodlně navštívit i zajímavá místa v rakouském pohraničí.

Více informací » Ubytování Slavonice

Ubytování Česká Kanada: Milovníkům venkova nabízíme ubytování uprostřed přírody. Náš Penzion Klondike stojí na okraji malebné vesničky Valtínov. Užijete si klid v přírodě České Kanady, kde se můžete oddávat turistice (pěší turistika, cykloturistika aj.) nebo sbírat houby. Koupání je během července a srpna možné v bazénu přímo u penzionu, tak i v okolních rybnících (Zvůle, Komorník, aj.) nebo na koupališti v Dačicích (15 km) případně v Jindřichově Hradci (20 km). Z rozhledny nad Valtínovem je báječný výhled do širokého okolí.

Více informací » Ubytování Česká Kanada | Penzion Klondike

Kontaktujte nás, ať víme, jaký pokoj pro vás máme připravit. Ubytování ve městě Slavonice i v obci Valtínov vám umožní oblast zvanou Česká Kanada procestovat mnoha rozmanitými a lákavými způsoby. – Pěšky, na kole, automobilovou dopravou i po železnici. – Těšíme se na tuzemské i zahraniční turisty a rekreanty.

Rekreace Slavonice, za rohem je Besídka Ubytování Česká Kanada | Kunžak Rekreace a ubytování v České Kanadě a ubytování ve městě Slavonice | Neradova.com Rekreace Česká republika Cestování Česká republika

Kolonizace Slavonicka

Název města Slavonice je odvozen od vlastního jména SlavoňSlavonici, tedy Slavoňovi lidé. Pochází podle všeho z období, kdy se rozpadla Velkomoravská říše, a o kraj v záhybech řeky Dyje začal být zájem mezi nejrůznějšími kolonisty. Když přemyslovský kníže Oldřich dobyl zpět od Poláků Moravskou zem, začíná česká kolonizace i na Slavonicku. Vznikají osady, které dodnes nesou české názvy. Na obranu před vpády cizinců se po celé hranici Jižní Moravy rodí ochranné hrady.

Do zapomenutých a nehostinných končin se však tuzemští kolonisté dvakrát nehrnuli, takže už Přemysl Otakar I. (vládl v letech 1192–1230) začal do málo obydleného pohraničí zvát německé osadníky, kterým poskytoval zvláštní výsady. Nejpozději v té době také vznikla zkomolenina slovanského názvu Slavonice v německé Zlebings / Zlabings. Alternativní česko-německé názvy postupem let získaly i další osady.

Historie města Slavonice (12.–19. století)

Neradova.com » Prohlídka města Slavonice » Město Slavonice ve 12.–19. století

Slavonické náměstí

Pokud se chystáte navštívit město Slavonice nebo oblast Slavonicko, možná vás bude zajímat minulost této nevšední oblasti. Vybrali jsme pro vás několik klíčových historických událostí.

Nejstarší známá zpráva o Slavonicích pochází z roku 1260 a název města je v ní uváděn ve tvaru Zlawinc. Tehdy to ještě nebylo město, ale spíš strážní osada na středověké zemské stezce mezi Prahou a Vídní.

Výhodné ubytování v historickém centru města Slavonice

» ZAJISTIT SI UBYTOVÁNÍ NYNÍ

» Více informací…

Úpadek města Slavonice v 17. století

Konec zlatého věku pro Slavonice přichází během 17. století. Roku 1589 zemřel majitel Slavonic Zachariáš z Hradce, český šlechtic, zkušený hospodář, obchodník a také vzdělaný humanista. Nový vrchnostenský pán Vilém Slavata z kariérních důvodů přestoupil od reformační víry ke katolictví a dostal se rychle do sporu s luteránskými měšťany Slavonic. Brzy na to vypukla třicetiletá válka, během níž bylo slavonické předměstí i město opakovaně pleněno. Mnozí měšťané se odmítali podrobit katolíkům a vzdát se svého náboženského vyznání, takže pro své bezpečí raději odešli z města.

Z původního počtu obyvatelstva zůstala ve Slavonicích pouhá osmina. Ti, co neodešli, zažili v roce 1645 příchod švédského vojska, které svým požadavkem 9.568 zlatých výpalného dokončilo hospodářské i společenské ponížení kdysi hrdého města. V letech 1680–1681 bylo místní obyvatelstvo navíc sužováno velkou morovou ránu, které mnoho lidí podlehlo. Z třicetileté války se pak Slavonice vlastně už nikdy nevzpamatovaly. Odvedení poštovní cesty na trase Praha–Vídeň mimo Slavonice na trasu Znojmo–Jihlava–Čáslav už jenom posílilo dlouhodobé trendy hořkého úpadku.

Další informace o minulosti Slavonice najdete v menu pod jednotlivými hesly v rozbalovací nabídce „Prohlídky města“. Novodobá historie je popsána v článku Historie města Slavonice (20. století).

Renesanční rozmach Slavonic

Protože Slavonice ležely na obchodní stezce, měly z obchodu nemalý profit. Gotická trhová ves s trojúhelníkovým tržištěm (dnešní náměstí Míru) se už během 14. století proměnila v město s velkými měšťanskými domy. Díky zřízení poštovní stanice a rozvoji rybníkářství v okolí města Slavonice od konce 15. století zažívají rozmach.

V 16. století město prožívá svá renesanční zlatá léta, což se odráží i na stavebním ruchu. Půdorys města Slavonice se sice nijak podstatně nerozšiřuje. Nové domy s reprezentativním renesančním průčelím jsou ale budovány na gotických jádrech stávajících nemovitostí. Nejhonosnější domy jsou samozřejmě na Horním a především Dolním náměstí (náměstí Míru). To jsou dodnes nejviditelnější turistické atrakce města.

Historické centrum Slavonic tvoří dvě náměstí koncipovaná tak, že štíty měšťanských domů směřují na náměstí, zatímco hospodářské budovy jsou spolu se zadními trakty přístupné ze zadních uliček. Součástí města byly od počátku růstu také rozsáhlé městské hradby. Měly jednak ochranný význam, jednak symbolizovaly privilegované postavení Slavonic. Pozůstatky kamenné fortifikace můžete při své návštěvě obdivovat i v současnosti (zbytky masivních zdí, brány, bašty či předbraní zvané barbakán).

Máloco také ovlivnilo Slavonice tak výrazně, jako skutečnost, že se obyvatelé města před třicetiletou válkou přiklonili k protestantismu. Umění německé reformace otisklo do skvostných renesančních fasád svou jedinečnou náboženskou atmosféru. Slavonické domy turisté dodnes s obdivem fotografují.

Praktický průvodce po Slavonicích a České Kanadě

Hodláte svou dovolenou nebo víkend prožít ve městě Slavonice a v oblasti Česká Kanada? Určitě využijte naše pohodlné ubytování.  

Ubytování Slavonice a turistika

Jsme exkluzivními partnery unikátního knižního průvodce Česká Kanada, Slavonice a Slavonicko. Tato cestovní příručka, jako jediná svého druhu, mapuje zajímavá místa celého regionu České Kanady a Slavonicka.

Úspěšná turistická příručka vás provede po historických památkách a upozorní vás i atraktivní přírodní lokality. Faktografické údaje rámují zajímavé příběhy z regionu.

V publikaci s podtitulem Příběhy z regionu a tipy na turistické výlety najdete orientační mapy, velké množství fotografií a ilustrací. Ve Slavonicích vám knižní průvodce umožní porozumět sgrafitové výzdobě zdejších domů. V krajině České Kanady s jeho pomocí najdete romantické stezky i tajemné megalitické balvany. Kniha navíc obsahuje i celou řadu zajímavých a často pozapomenutých příběhů z minulosti Slavonic a České Kanady.

» Koupit cestovní příručku za výhodnou cenu

Rekreační dům Slavonice Penzion Slavonice Hotel Slavonice