Ubytování Slavonice a Česká Kanada

» Cenově dostupné celoroční ubytování v příjemné a zajímavé lokalitě
              » Rekreační ubytování Česká Kanada, Valtínov, ubytování Slavonice
                             » neradovamakyna@seznam.cz, +420 608 632 330

Tvorba webové stránky, rešerše, copywriting, SEO, internetový marketing | All rights reserved © abcRedakce.cz, 2013–2020

Ubytování Slavonice Prohlídky města Ubytování Valtínov Výlety Česká Kanada Turistika Dolní Rakousko

Využijte naše cenově výhodné ubytování v oblasti Česká Kanada

Ubytování Slavonice: Pokud dáváte přednost historickému městečku, využijte náš rekreační dům ve městě Slavonice. Ve městě je veškerá občanská vybavenost a celá řada turisticky vděčných historických památek. Spát budete v romantických kulisách přímo pod slavonickou věží. V okolí města je krásná příroda a historické památky České Kanady. Centrum města Slavonice je vzdáleno pouze jeden a půl kilometru od státní hranice. Z našeho rekreačního domu proto můžete pohodlně navštívit i zajímavá místa v rakouském pohraničí.

Více informací » Ubytování Slavonice

Ubytování Česká Kanada: Milovníkům venkova nabízíme ubytování uprostřed přírody. Náš Penzion Klondike stojí na okraji malebné vesničky Valtínov. Užijete si klid v přírodě České Kanady, kde se můžete oddávat turistice (pěší turistika, cykloturistika aj.) nebo sbírat houby. Koupání je během července a srpna možné v bazénu přímo u penzionu, tak i v okolních rybnících (Zvůle, Komorník, aj.) nebo na koupališti v Dačicích (15 km) případně v Jindřichově Hradci (20 km). Z rozhledny nad Valtínovem je báječný výhled do širokého okolí.

Více informací » Ubytování Česká Kanada | Penzion Klondike

Kontaktujte nás, ať víme, jaký pokoj pro vás máme připravit. Ubytování ve městě Slavonice i v obci Valtínov vám umožní oblast zvanou Česká Kanada procestovat mnoha rozmanitými a lákavými způsoby. – Pěšky, na kole, automobilovou dopravou i po železnici. – Těšíme se na tuzemské i zahraniční turisty a rekreanty.

Rekreace Slavonice, za rohem je Besídka Ubytování Česká Kanada | Kunžak Rekreace a ubytování v České Kanadě a ubytování ve městě Slavonice | Neradova.com Rekreace Česká republika Cestování Česká republika

Německý Zlabings v první polovině 20. století

Ačkoli původními česko-moravsko-rakouského pohraničí byli Slované, od pozdního středověku se zde na pozvání českých panovníků usídlovali němečtí kolonisté. Slavonicko tak bylo brzy převážně německé. Rozpad rakousko-uherské monarchie v roce 1918 a vznik národního státu Čechů, Moravanů a Slováků přijali prakticky všichni Němci v pohraničí republiky s velkými rozpaky a nechutí. Radikálnější separatistické skupiny takové řešení od počátku striktně odmítaly. I do Slavonic proto musela být v polovině roku 1918 povolána československá armáda, aby ve městě zajistila pořádek.

Historie města Slavonice (20. století)

Neradova.com » Prohlídka města Slavonice » Město Slavonice ve 20. století

Slavonicko a nacismus

Dnešní Slavonice byly po většinu své historie známy jako pod svým německým názvem Zlabings. Kdysi pozapomenuté nehostinné končiny Českého království dlouho leženy ladem a tuzemští kolonisté se do nich dvakrát nehrnuli. Už král Přemysl Otakar I. proto začal do málo obydleného pohraničí zvát německé osadníky, kterým poskytoval zvláštní výsady.

O historii města Zlabings od osídlení města až do začátku nové doby si můžete přečíst v samostatném článku Historie města Slavonice (12.–19. století). V textu uvedeném níže je naopak stručně popsána historie Slavonic ve 20. století.

Výhodné ubytování v historickém centru města Slavonice

» LEVNÉ UBYTOVÁNÍ NYNÍ

» Více informací…

Během masarykovské První republiky pak město žilo svým běžným česko-německým životem. Hospodářská krize a pod povrchem třímající nespokojenost německých nacionalistů však i zde začátkem třicátých let zažehla jiskru národního socialismu (nacismu).

V lesích asi dva kilometry ve směru na západ od Slavonic můžete navštívit Pevnostní areál Slavonice. Dojdete sem po červené turistické značce ve směru na Staré Město pod Landštejnem.

Zblízka si tu můžete prohlédnout rekonstruované zbytky železobetonového opevnění z konce třicátých let 20. století. Areál tvoří jedenáct řopíkových objektů, zrekonstruovaných do původní podoby.

Slavonice během války a po válce

Když byla v říjnu 1938 podepsána Mnichovská dohoda, bylo Slavonicko k radosti většiny místních obyvatel postoupeno nacistickému Německu. Stalo se součástí Německé říše, respektive říšské župy Dolní Podunají (Niederdonau). Původní československá hranice byla posunuta přibližně deset kilometrů do vnitrozemí.

České obyvatelstvo bylo až na malé výjimky odsunuto do vnitrozemí Čech a na Moravu. Z pohraničí také uprchli Židé. Už o sedm let později však podobný osud čekal – a to v mnohem dramatičtější podobě – většinu německého obyvatelstva. Nacistické Německo totiž válku prohrálo a většina českých Němců byla natrvalo vysídlena do německých zemí.

U hraničního přechodu mezi Slavonicemi a rakouskou obcí Fratres je dnes umístěn památník připomínající odsun českých Němců v léta roku 1945. Připomíná také padesát českých Němců, kteří „divoký odsun“ nepřežili. Vedle toho je připomínkou i 804 českých Němců, kteří padli v obou světových válkách minulého století.

Praktický průvodce po Slavonicích a České Kanadě

Hodláte svou dovolenou nebo víkend prožít ve městě Slavonice a v oblasti Česká Kanada? Určitě využijte naše pohodlné ubytování.  

Ubytování Slavonice a turistika

Jsme exkluzivními partnery unikátního knižního průvodce Česká Kanada, Slavonice a Slavonicko. Tato cestovní příručka, jako jediná svého druhu, mapuje zajímavá místa celého regionu České Kanady a Slavonicka.

Úspěšná turistická příručka vás provede po historických památkách a upozorní vás i atraktivní přírodní lokality. Faktografické údaje rámují zajímavé příběhy z regionu.

V publikaci s podtitulem Příběhy z regionu a tipy na turistické výlety najdete orientační mapy, velké množství fotografií a ilustrací. Ve Slavonicích vám knižní průvodce umožní porozumět sgrafitové výzdobě zdejších domů. V krajině České Kanady s jeho pomocí najdete romantické stezky i tajemné megalitické balvany. Kniha navíc obsahuje i celou řadu zajímavých a často pozapomenutých příběhů z minulosti Slavonic a České Kanady.

» Koupit cestovní příručku za výhodnou cenu

Slavonice v druhé polovině 20. století

Noví osídlenci, kteří přišli do Slavonic z vnitrozemí Československa, si však poválečný klid dlouho neužívali. Chvíli se sice těšili, že „se Slavonice vrátily k mateřské zemi“ a tak mohou zase „město vyhledávat Pražáci i Brňáci“. Už v roce 1953 bylo ale město zahrnuto do hraničního pásma s omezeným přístupem. Poválečná absence turistů z Vídně městu rozhodně nijak nepomohla. Právě naopak.

Pásmo chránící „lidově-demokratické Československo před imperialisty ze západu“ znamenalo pro rozvoj běžného turistického ruchu samozřejmě zásadní omezení. Ke změně došlo až v roce 1960, když byly Slavonice z hraničního pásma vyjmuty.

V létě roku 1961 bylo město prohlášeno městskou památkovou rezervací, což byl začátek pozvolného „rozvoje“ města během socialismu, tedy v rámci tehdejších možností. Řadu dalších zajímavých informací najdete v cestovním turistickém průvodci, na jehož realizaci jsme se podíleli. Dozvíte se užitečné turistické tipy pro návštěvu atraktivních míst ve městě Slavonice i v přilehlém okolí.

» Kalendář zajímavých akcí v regionu

Rekreační dům Slavonice Penzion Slavonice Hotel Slavonice