Ubytování Slavonice a Česká Kanada

Tvorba webové stránky, rešerše, copywriting, SEO, internetový marketing | All rights reserved © abcRedakce.cz, 2013–2020

Ubytování Slavonice Prohlídky města Ubytování Valtínov Výlety Česká Kanada Turistika Dolní Rakousko

Využijte naše cenově výhodné ubytování v oblasti Česká Kanada

Ubytování Slavonice: Pokud dáváte přednost historickému městečku, využijte náš rekreační dům ve městě Slavonice. Ve městě je veškerá občanská vybavenost a celá řada turisticky vděčných historických památek. Spát budete v romantických kulisách přímo pod slavonickou věží. V okolí města je krásná příroda a historické památky České Kanady. Centrum města Slavonice je vzdáleno pouze jeden a půl kilometru od státní hranice. Z našeho rekreačního domu proto můžete pohodlně navštívit i zajímavá místa v rakouském pohraničí.

Více informací » Ubytování Slavonice

Ubytování Česká Kanada: Milovníkům venkova nabízíme ubytování uprostřed přírody. Náš Penzion Klondike stojí na okraji malebné vesničky Valtínov. Užijete si klid v přírodě České Kanady, kde se můžete oddávat turistice (pěší turistika, cykloturistika aj.) nebo sbírat houby. Koupání je během července a srpna možné v bazénu přímo u penzionu, tak i v okolních rybnících (Zvůle, Komorník, aj.) nebo na koupališti v Dačicích (15 km) případně v Jindřichově Hradci (20 km). Z rozhledny nad Valtínovem je báječný výhled do širokého okolí.

Více informací » Ubytování Česká Kanada | Penzion Klondike

Kontaktujte nás, ať víme, jaký pokoj pro vás máme připravit. Ubytování ve městě Slavonice i v obci Valtínov vám umožní oblast zvanou Česká Kanada procestovat mnoha rozmanitými a lákavými způsoby. – Pěšky, na kole, automobilovou dopravou i po železnici. – Těšíme se na tuzemské i zahraniční turisty a rekreanty.

Rekreace Slavonice, za rohem je Besídka Ubytování Česká Kanada | Kunžak

» Cenově dostupné celoroční ubytování v příjemné a zajímavé lokalitě
              » Rekreační ubytování Česká Kanada, Valtínov, ubytování Slavonice
                             » neradovamakyna@seznam.cz, +420 608 632 330

Rekreace a ubytování v České Kanadě a ubytování ve městě Slavonice | Neradova.com Rekreace Česká republika Cestování Česká republika Dovolená Česká Kanada a Slavonice

SKI areály – Přehled sjezdovek v České Kanadě

Na své si v České Kanadě přijdou i méně nároční milovníci sjezdového lyžování. Pro mírné kopce a cenovou dostupnost jsou místní sjezdovky hojně využívány například rodinami s dětmi.

Lyžařské sjezdovky Nová Bystřice – Lyžařský areál Hradiště

Doprava od místa ubytování (Slavonice nebo Valtínov): 25 km, tj. cca 25 minut autem:


Lyžařské sjezdovky Mrákotín

Doprava z místa ubytování (Valtínov): 25 km, tj. cca 25 minut autem:


Procházky tichými lesy České Kanady

Pokud nemáte chuť lyžovat, dobře se obujte a vyjděte na procházky zasněženou krajinou. Když kraj pokryje sníh, všude se rozprostře všeobjímající klid.

S sebou si vezměte něco na zahřátí. Restaurace v okolních obcích jsou mimo sezónu většinou zavřené, případně mají znatelně zkrácenou otevírací dobu a omezený počet teplých pokrmů. Důvodem je prostá skutečnost, že malý objem návštěvníků v zimním období provozovatelům neuhradí ani náklady na elektřinu, topení apod. Výjimkou jsou dny zimních svátků, kdy je naopak často nutné si místo v restauraci zarezervovat.

Stejně tak jsou během prosince, ledna a února uzavřeny státní hrady a zámky (vyjma výjimečných akcí). Celoročně jsou však naopak otevřena státní a obecní muzea v Jindřichově Hradci i v Dačicích. V městském muzeu ve Slavonicích závisí dostupnost muzea na individuální domluvě. Individuální otevírací doba platí v zimě samozřejmě i pro všechna soukromá muzea a galerie.

Odměnou za omezený komfort mimosezónních turistických služeb vám budou liduprázdné lesy, tiše rozjímající krajina, ničím a nikým nerušená zimní romantika.

Ať už přijedete na pár dní, nebo na týden, právě v zimě budete mít jedinečnou příležitost se v České Kanadě duševně i fyzicky nabít.

Zima v České Kanadě – Ubytování, výlety a lyžování

Neradova.com » Zima a Silvestr v České Kanadě

Nejvyšším přírodním bodem regionu Česká Kanada je Vysoký kámen u Valtínova, vypínající se do výše 738 metrů nad mořem. Vrchovinu České Kanady tudíž nelze zaměňovat s velehorami. Pokud potřebujete trhat rekordy v rychlosti a délce lyžařské story, zdejší region vás v zimě patrně neuspokojí. Zima v České Kanadě je ideální pro ty, kteří si chtějí odpočinout – od shonu, od stresu, od lidí. Pokud k takovým patříte, je pro vás náš region na pomezí jižní Moravy a jižních Čech ideální.

Možnosti lyžování v České Kanadě

Úroveň sněhové nadílky je závislá na konkrétním zimním období. Průměrný prosinec, leden a únor však většinou umožňují využívat běžky na vyšších svazích a sjezdovky v několika okolních areálech.

Přehled zimních běžeckých tras v České Kanadě

V oblasti bývá během zimních měsíců různými subjekty udržováno hned několik běžeckých tras.

Prakticky všechny hlavní udržované zimní běženecké tratě na území České Kanady jsou z místa našeho ubytování snadno dostupná prostřednictvím automobilu. Některé trasy pro běžky jsou dokonce v bezprostřední blízkosti ubytování.

Výhodné ubytování v historickém centru města Slavonice

» Přehled pokojů ubytování Slavonice

» Více informací…

Výhodné ubytování v penzionu Česká Kanada

» Přehled pokojů Valtínov u Kunžaku

» Více informací…

Praktický průvodce po Slavonicích a České Kanadě

Hodláte svou dovolenou nebo víkend prožít ve městě Slavonice a v oblasti Česká Kanada? Určitě využijte naše pohodlné ubytování.  

Zdeněk Bauer

Jsme exkluzivními partnery unikátního knižního průvodce Česká Kanada, Slavonice a Slavonicko. Tato cestovní příručka, jako jediná svého druhu, mapuje zajímavá místa celého regionu České Kanady a Slavonicka.

Úspěšná turistická příručka vás provede po historických památkách a upozorní vás i atraktivní přírodní lokality. Faktografické údaje rámují zajímavé příběhy z regionu.

V publikaci s podtitulem Příběhy z regionu a tipy na turistické výlety najdete orientační mapy, velké množství fotografií a ilustrací. Ve Slavonicích vám knižní průvodce umožní porozumět sgrafitové výzdobě zdejších domů. V krajině České Kanady s jeho pomocí najdete romantické stezky i tajemné megalitické balvany. Kniha navíc obsahuje i celou řadu zajímavých a často pozapomenutých příběhů z minulosti Slavonic a České Kanady.

» Koupit cestovní příručku za výhodnou cenu

Valtínov, rozhledna
Poznámka: Neradova.com nenese odpovědnost za aktuální stav běžeckých tras

Značení

Délka

Oblast

ZBT 01, 04

13,6 km

Český Rudolec – Radíkov – Matějovec – Zvůle – Jitra

bez značení

3,5 km

okruh Český Rudolec – Peníkov – Stoječín  s připojením na ZBT 03 a ZBT 01, 02

bez značení

5 km

okruh u Českého Rudolce

ZBT 01

6,7 km

Landštejn – Matějovec

ZBT 01, 02

10,6 km

Landštejn – Matějovec

ZBT 03, 01

5,2 km

Matějovec – Stoječín – Matějovec

ZBT 01

12 km

Slavonice – Maříž – Trojmezí – Kadolec – Slavonice

ZBT 01

3,5 km

Staré Město pod Landštejnem – Landštejn

ZBT 05

4,2 km

malý okruh Zvůle

ZBT 06, 07

9 km

okruh Kunějov – Kunějovský Dvůr – Senotín – Kunějov

ZBT 08

8 km

okruh Dobrá Voda – Kunějov – Kunějovské samoty – Dobrá Voda

ZBT 09

12,5 km

okruh Nová Bystřice – Hradiště – Nový Vojířov – Lesní hotel Peršlák – Nová Bystřice

bez značení

4 a 4 km

dva okruhy golfové hřiště Mnich

bez značení

2 km

okruh pod sjezdovkou Hradiště („osmička“ pro běžecký styl bruslení); okruh je upravován provozovatelem sjezdovky Hradiště

ZBT 10

3,3 km

„Štamberský“ okruh