Ubytování Slavonice a Česká Kanada

Tvorba webové stránky, rešerše, copywriting, SEO, internetový marketing | All rights reserved © abcRedakce.cz, 2013–2020

Ubytování Slavonice Prohlídky města Ubytování Valtínov Výlety Česká Kanada Turistika Dolní Rakousko

Využijte naše cenově výhodné ubytování v oblasti Česká Kanada

Ubytování Slavonice: Pokud dáváte přednost historickému městečku, využijte náš rekreační dům ve městě Slavonice. Ve městě je veškerá občanská vybavenost a celá řada turisticky vděčných historických památek. Spát budete v romantických kulisách přímo pod slavonickou věží. V okolí města je krásná příroda a historické památky České Kanady. Centrum města Slavonice je vzdáleno pouze jeden a půl kilometru od státní hranice. Z našeho rekreačního domu proto můžete pohodlně navštívit i zajímavá místa v rakouském pohraničí.

Více informací » Ubytování Slavonice

Ubytování Česká Kanada: Milovníkům venkova nabízíme ubytování uprostřed přírody. Náš Penzion Klondike stojí na okraji malebné vesničky Valtínov. Užijete si klid v přírodě České Kanady, kde se můžete oddávat turistice (pěší turistika, cykloturistika aj.) nebo sbírat houby. Koupání je během července a srpna možné v bazénu přímo u penzionu, tak i v okolních rybnících (Zvůle, Komorník, aj.) nebo na koupališti v Dačicích (15 km) případně v Jindřichově Hradci (20 km). Z rozhledny nad Valtínovem je báječný výhled do širokého okolí.

Více informací » Ubytování Česká Kanada | Penzion Klondike

Kontaktujte nás, ať víme, jaký pokoj pro vás máme připravit. Ubytování ve městě Slavonice i v obci Valtínov vám umožní oblast zvanou Česká Kanada procestovat mnoha rozmanitými a lákavými způsoby. – Pěšky, na kole, automobilovou dopravou i po železnici. – Těšíme se na tuzemské i zahraniční turisty a rekreanty.

Rekreace Slavonice, za rohem je Besídka Ubytování Česká Kanada | Kunžak

» Cenově dostupné celoroční ubytování v příjemné a zajímavé lokalitě
              » Rekreační ubytování Česká Kanada, Valtínov, ubytování Slavonice
                             » neradovamakyna@seznam.cz, +420 608 632 330

Rekreace a ubytování v České Kanadě a ubytování ve městě Slavonice | Neradova.com Rekreace Česká republika Cestování Česká republika Dovolená Česká Kanada a Slavonice

Výběr plánovaných akcí 2019

Přehled aktuálně zjištěných akcí v regionu Česká Kanada a Slavonicko si můžete pro svou osobní potřebu stáhnout z odkazu níže.


» Kalendář akcí 2019 – Slavonice a Česká Kanada (formát A5 v PDF)


» Kalendář akcí 2019 – Slavonice a Česká Kanada (formát A4 v PDF)


V regionu Česká Kanada
i v romantických Slavonicích
je možná celoroční rekreace

Jaro v České Kanadě a ve Slavonicích

Proč přijet na jaře?

Když odchází zima a probouzí se jaro, je to jako svítání na počátku nového dne. Nejprve pomalé mžourání po kraji, které se náhle mění v radost a slunné renesanční období přecházející do léta. Na loukách, v lesích i na slavonickém náměstí všechno kvete, v přírodě se objevuje nový život.

Během března až května musíte počítat s tím, že otevírací doba je na mnoha místech časově omezena. Někde je dokonce zavřeno úplně, mnohé restaurace po 15 hodině přestávají podávat teplé pokrmy. Důvodem je prostá skutečnost, že malý objem návštěvníků v tomto období provozovatelům neuhradí ani náklady na elektřinu, topení apod. Není v tom tedy nezájem o turisty, ale ekonomické limity provozovatelů.

Vezměte to v potaz při plánování svých procházek a výletů. Pokud se ubytujete ve Slavonicích, obdivovat budete moci především exteriéry slavonických náměstí. V období časného jara má většina turistických atrakcí ještě zavřeno, nebo se návštěvníkům teprve otevírá. Při vycházkách do přírody se vybavte vlastními svačinami a něčím teplým na zahřátí. Odměnou za omezený komfort mimosezónních turistických služeb vám budou liduprázdné lesy, tiše rozjímající krajina, ničím a nikým nerušená jarní romantika.

Ať už přijedete na pár dní, nebo na týden, právě na jaře budete mít jedinečnou příležitost se v České Kanadě duševně i fyzicky nabít.

» Přehled pokojů ubytování Slavonice

» Přehled pokojů ubytování Česká Kanada


Léto v České Kanadě a ve Slavonicích

Proč přijet v létě?

Hrady, zámky, muzea, koupaliště a další turistická místa mají otevřeno v nejširším možném rozsahu. Horké letní dny lákají ke koupání, nebo také k ukrytí ve stínu hlubokých lesů a skal, případně  k uhašení žízně v místních hospůdkách.

Pro někoho samozřejmě může být limitem vysoká koncentrace ostatních turistů. Především červenec je každoročně zátěžový. Pokud se letnímu stresu chcete alespoň trochu vyhnout, přijeďte k nám v červnu, v srpnu, nebo v září. Ideálně také na jaře a podzim.

» Přehled pokojů ubytování Slavonice

» Přehled pokojů ubytování Česká Kanada


Podzim v České Kanadě a ve Slavonicích

Proč přijet na podzim?

Lesy České Kanady mají ty nejkrásnější barvy z celého uplynulého roku. Opadávající listí zůstává ležet na cestách a vybízí k rozjímání. Místa mezi kamennými balvany na lukách i v lesích dostávají neopakovatelný melancholický nádech.

Během října až listopadu musíte opět počítat s tím, že otevírací doba mimo sezónu je na mnoha místech časově omezena. Někde je dokonce zavřeno úplně, mnohé restaurace po 15 hodině opět přestávají podávat teplé pokrmy. Důvodem je prostá skutečnost, že malý objem návštěvníků v tomto období provozovatelům neuhradí ani náklady na elektřinu, topení apod. Není v tom tedy nezájem o turisty, ale ekonomické limity provozovatelů.

Vezměte to v potaz při plánování svých procházek a výletů. Pokud se ubytujete ve Slavonicích, obdivovat budete moci především exteriéry slavonických náměstí. Většina turistických atrakcí během září a října s končící sezónou postupně pozastavuje svůj provoz. Při vycházkách do přírody se vybavte vlastními svačinami a něčím teplým na zahřátí. Odměnou za omezený komfort mimosezónních turistických služeb vám budou liduprázdné lesy, tiše rozjímající krajina, ničím a nikým nerušená podzimní romantika.

Ať už přijedete na pár dní, nebo na týden, právě na podzim budete mít jedinečnou příležitost se v České Kanadě duševně i fyzicky nabít.

» Přehled pokojů ubytování Slavonice

» Přehled pokojů ubytování Česká Kanada


Zima v České Kanadě a ve Slavonicích

Proč přijet v zimě?

Sychravé počasí pozdního podzimu vyžene z České Kanady poslední sezónní návštěvníky a v lesích, v obcích i v městečkách nastává neobyčejný klid. Kraj pokryje sníh a všeobjímající klid. Vychutnáte si ho na běžkách či při chůzi se sněžnicemi. V regionu jsou také dva sjezdové SKI areály.

Opět platí, že během prosince, ledna a února musíte opět počítat s tím, že otevírací doba je na mnoha místech časově omezena. Státní hrady a zámky jsou (vyjma výjimečných akcí) uzavřeny. Celoročně jsou však naopak otevřena státní a obecní muzea v Jindřichově Hradci i v Dačicích. V městském muzeu ve Slavonicích závisí dostupnost muzea na individuální domluvě. Individuální otevírací doba platí v zimě samozřejmě i pro všechna soukromá muzea a galerie.

Pokud jde o restaurace, některé mají zavřeno úplně, ostatní po 15 hodině přestávají podávat teplé pokrmy. Důvodem je prostá skutečnost, že malý objem návštěvníků v zimním období provozovatelům neuhradí ani náklady na elektřinu, topení apod. Výjimkou jsou dny zimních svátků, kdy je naopak často nutné si místo v restauraci zarezervovat.

Vezměte to v potaz při plánování svých procházek a výletů. Pokud se ubytujete ve Slavonicích, obdivovat budete moci především exteriéry slavonických náměstí. Většina turistických atrakcí má v zimě zavřeno. Při vycházkách do přírody se vybavte vlastními svačinami a něčím teplým na zahřátí. Odměnou za omezený komfort Slavonic či obce Valtínov mimosezónních turistických služeb vám budou liduprázdné lesy, tiše rozjímající krajina, ničím a nikým nerušená podzimní mebo zimní romantika.

Informace o zimních pobytech najdete v článku
Zima v České Kanadě – Ubytování, výlety a lyžování.

Kalendář akcí pro region Česká Kanada a město Slavonice

Neradova.com » Kalendář akcí

Navštivte zajímavé akce v regionu Česká Kanada, ve městě Slavonice a jeho okolí. Využijte výhodné nabídky našeho ubytování. Níže uvádíme výběr atraktivních akcí, požádaných v oblasti České Kanady a Slavonicka během následujících měsíců různými místními organizátory.

Pro návštěvníky regionu

Poskytovatel ubytovacích služeb, nabízených na webu Neradova.com, není organizátorem jednotlivých akcí uvedených v přehledu níže. Naším záměrem je pro vás shromažďovat údaje o atraktivních událostech z regionu, aby mohl být váš pobyt u nás co nejpestřejší. Nejsme ale schopni průběžně prověřovat jejich aktuálnost. Příslušné údaje si proto s pomocí internetu a telefonu prosím sami předem ověřte u jednotlivých organizátorů nebo v turistických informačních centrech (na území Rakouska nejlépe na webových stránkách jednotlivých obecních úřadů). Změna jednotlivých programů je vyhrazena. Děkujeme vám za pochopení.

Aktuální informace o provozu rozhledny U Jakuba ve Valtínově sledujte na webu www.Neradova.com/jakub.

Pro pořadatele akcí

Přehled akcí je průběžně aktualizován. Pokud nás chcete na zajímavou akci upozornit, kontaktujte redakci webu (kontakt v patičce této stránky níže). Stejně tak budeme vděční za zprávu o jakýchkoli změnách programu. Právo na konečné rozhodnutí o anonci si vyhrazujeme.

Výhodné ubytování v historickém centru města Slavonice

» Přehled pokojů ubytování Slavonice

» Více informací…

Výhodné ubytování v penzionu Česká Kanada

» Přehled pokojů Česká Kanada

» Více informací…

Praktický průvodce po Slavonicích a České Kanadě

Hodláte svou dovolenou nebo víkend prožít ve městě Slavonice a v oblasti Česká Kanada? Určitě využijte naše pohodlné ubytování.  

Zdeněk Bauer

Jsme exkluzivními partnery unikátního knižního průvodce Česká Kanada, Slavonice a Slavonicko. Tato cestovní příručka, jako jediná svého druhu, mapuje zajímavá místa celého regionu České Kanady a Slavonicka.

Úspěšná turistická příručka vás provede po historických památkách a upozorní vás i atraktivní přírodní lokality. Faktografické údaje rámují zajímavé příběhy z regionu.

V publikaci s podtitulem Příběhy z regionu a tipy na turistické výlety najdete orientační mapy, velké množství fotografií a ilustrací. Ve Slavonicích vám knižní průvodce umožní porozumět sgrafitové výzdobě zdejších domů. V krajině České Kanady s jeho pomocí najdete romantické stezky i tajemné megalitické balvany. Kniha navíc obsahuje i celou řadu zajímavých a často pozapomenutých příběhů z minulosti Slavonic a České Kanady.

» Koupit cestovní příručku za výhodnou cenu

Turistika Česká Kanada Zřícenina hradu Landštejn Ďáblova prdel Valtínov, rozhledna Malá Hluboká u města Slavonice Dovolená Česká Kanada Zima a lyžování v České Kanadě (Slavonicko, Valtínovsko, Kunžacko)

   Trosky hradu Landštejn

   Kamenná zadnice u Valtínova

   Rozhledna U Jakuba nad Valtínovem

   Český Rudolec je zčásti zpřístupněn

Turistika Česká Kanada