Ubytování Slavonice a Česká Kanada

» Cenově dostupné celoroční ubytování v příjemné a zajímavé lokalitě
              » Rekreační ubytování Česká Kanada, Valtínov, ubytování Slavonice
                             » neradovamakyna@seznam.cz, +420 608 632 330

Tvorba webové stránky, rešerše, copywriting, SEO, internetový marketing | All rights reserved © abcRedakce.cz, 2013–2020

Ubytování Slavonice Prohlídky města Ubytování Valtínov Výlety Česká Kanada Turistika Dolní Rakousko

Využijte naše cenově výhodné ubytování v oblasti Česká Kanada

Ubytování Slavonice: Pokud dáváte přednost historickému městečku, využijte náš rekreační dům ve městě Slavonice. Ve městě je veškerá občanská vybavenost a celá řada turisticky vděčných historických památek. Spát budete v romantických kulisách přímo pod slavonickou věží. V okolí města je krásná příroda a historické památky České Kanady. Centrum města Slavonice je vzdáleno pouze jeden a půl kilometru od státní hranice. Z našeho rekreačního domu proto můžete pohodlně navštívit i zajímavá místa v rakouském pohraničí.

Více informací » Ubytování Slavonice

Ubytování Česká Kanada: Milovníkům venkova nabízíme ubytování uprostřed přírody. Náš Penzion Klondike stojí na okraji malebné vesničky Valtínov. Užijete si klid v přírodě České Kanady, kde se můžete oddávat turistice (pěší turistika, cykloturistika aj.) nebo sbírat houby. Koupání je během července a srpna možné v bazénu přímo u penzionu, tak i v okolních rybnících (Zvůle, Komorník, aj.) nebo na koupališti v Dačicích (15 km) případně v Jindřichově Hradci (20 km). Z rozhledny nad Valtínovem je báječný výhled do širokého okolí.

Více informací » Ubytování Česká Kanada | Penzion Klondike

Kontaktujte nás, ať víme, jaký pokoj pro vás máme připravit. Ubytování ve městě Slavonice i v obci Valtínov vám umožní oblast zvanou Česká Kanada procestovat mnoha rozmanitými a lákavými způsoby. – Pěšky, na kole, automobilovou dopravou i po železnici. – Těšíme se na tuzemské i zahraniční turisty a rekreanty.

Rekreace Slavonice, za rohem je Besídka Ubytování Česká Kanada | Kunžak Rekreace a ubytování v České Kanadě a ubytování ve městě Slavonice | Neradova.com Rekreace Česká republika Cestování Česká republika

Hrad Landštejn v srdci České Kanady

Hrad Landštejn (v minulosti označovaný také jako Lanštýn, případně Landštýn) je mohutný hrad v centru turistické lokality Česká Kanada. Majestátně se tyčí nad místními lesy jako nedobytný strážný hrad, což byl také jeho původní účel. Byl postaven na začátku 13. století na pomezí Čech, Moravy a Dolního Rakouska jako ochranný hrad zemské stezky směřující do dnešní České Velenice a rakouského města Gmünd (česky zvaného Cmunt). Právě proto je landštejnský hrad obehnán mohutnými hradbami. Za nimi čnějí vysoké palácové zdi a robustní hradní věže. Dodnes můžete obdivovat tuto masivní středověkou fortifikaci. Základ stavby hradu Landštejn má přitom románský charakter. Finální podobu hrad ovšem získal až v období gotiky a renesance.

Od poloviny 13. století až do druhé poloviny 14. století na hradě sídlili Vítkovci, čili „páni z Růže“, jeden z nejsilnějších českých šlechtických rodů středověku a raného novověku. Ovládali značnou část jižních Čech a jejich místní větev nesla označení „rod pánů z Landštejna“. Dalších dvě stě let měli hrad v držení Krajířové z Krajku, kteří hrad stavebně výrazně rozšířili. Přestavbu do tehdy žádaného renesančního sídla pojali ve velkém stylu a nakonec ji pro finanční náročnost ani nedokončili. Ekonomicky vyčerpaní Krajířové museli hrad roku 1579 prodat. Na přelomu 16. a 17. století pak landštejnský hrad několikrát změnil majitele. Po bitvě na Bílé hoře se z něj stal konfiskát.

Romantická zřícenina

Zásadním zlomem v historii hradu Landštejna byl požár, který na něm vypukl roku 1771 poté, co do hlavní věže uhodil blesk. Hrad se až na jedno stavení stal neobyvatelným a pustl. Ze zdí bez střech se postupně stávala ruina, která fungovala jako snadný zdroj stavebního materiálu pro domky v okolních obcích. Roku 1846 celé landštejnské panství po různých peripetiích zdědil baron Ferdinand Sternbach, ale ani on zříceninu nijak nevyužíval. V polovině třicátých let 20. století se už zdálo, že zpustlý hrad Landštejn jednoho dne prostě podlehne osudu zkázy. Pro turistické výlety tehdy hrad už ani nebyl z bezpečnostních důvodů přístupný. Roku 1936 byl nicméně ustaven Výbor sdružených korporací pro záchranu hradu Landštýna. Majitel hradu zdá se nebyl proti. V roce 1945 však o veškerý majetek přišel znárodněním a byl spolu s celou rodinou odsunut. Na skutečné opravy hradu Landštejn (byť zatím jen dílčí) došlo až začátkem šedesátých let 20. století, kdy zříceninu začali čistit dobrovolníci z okolí. To už byl hrad na čas pro turisty opět přístupný.

Rozsáhlá rekonstrukce chátrajícího hradního zdiva, která uvedla hrad do nynějšího stavu, začala ovšem až v roce 1972. Od roku 1990 je hrad přístupný veřejnosti. Hrad Landštejn patří k nejnavštěvovanějším hradům a zámkům v Jihočeském kraji. Zároveň se jedná o jednu z největších a nejlépe dochovaných zřícenin na území republiky. Románská část hradu patří mezi unikáty sama o sobě. Od města Slavonice je zřícenina hradu Landštejn vzdálena necelých 11 kilometrů.


Zřícenina hradu Landštejn

Neradova.com » Turistika Česká Kanada » Hrad Landštejn

Foto: letecký pohled na hrad Landštejn. Laskavě poskytl Martin Vavera

Hrad Landštejn

Toužíte vidět skutečně velkolepý středověký hrad? Opravdu majestátní hradby zachovalé zříceniny? Pak je pro vás hrad Landštejn ideální turistický cíl. Drsný půvab středověkého hradu vyčnívajícího z lesních hvozdů posloužil jako dokonalá kulisa pro natáčení dvojdílného kanadského filmu Johanka z Arku (1999). V okolí hradu se odehrává také známá divadelní hra Loupežníci (Die Räuber, 1781) slavného německého dramatika Friedricha Schillera. A jedinečné kouzlo zříceniny hradu Landštejn jistě oceníte i vy.

Výhodné ubytování v lokalitě Česká Kanada

» OBJEDNAT LEVNÉ POKOJE NYNÍ

» Více informací…

Praktický průvodce po Slavonicích a České Kanadě

Hodláte svou dovolenou nebo víkend prožít ve městě Slavonice a v oblasti Česká Kanada? Určitě využijte naše pohodlné ubytování.  

Turistické ubytování Česká Kanada

Jsme exkluzivními partnery unikátního knižního průvodce Česká Kanada, Slavonice a Slavonicko. Tato cestovní příručka, jako jediná svého druhu, mapuje zajímavá místa celého regionu České Kanady a Slavonicka.

Úspěšná turistická příručka vás provede po historických památkách a upozorní vás i atraktivní přírodní lokality. Faktografické údaje rámují zajímavé příběhy z regionu.

V publikaci s podtitulem Příběhy z regionu a tipy na turistické výlety najdete orientační mapy, velké množství fotografií a ilustrací. Ve Slavonicích vám knižní průvodce umožní porozumět sgrafitové výzdobě zdejších domů. V krajině České Kanady s jeho pomocí najdete romantické stezky i tajemné megalitické balvany. Kniha navíc obsahuje i celou řadu zajímavých a často pozapomenutých příběhů z minulosti Slavonic a České Kanady.

» Koupit cestovní příručku za výhodnou cenu

Rekreační dům Slavonice Penzion Slavonice Hotel Slavonice