Ubytování Slavonice a Česká Kanada

» Cenově dostupné celoroční ubytování v příjemné a zajímavé lokalitě
              » Rekreační ubytování Česká Kanada, Valtínov, ubytování Slavonice
                             » neradovamakyna@seznam.cz, +420 608 632 330

Tvorba webové stránky, rešerše, copywriting, SEO, internetový marketing | All rights reserved © abcRedakce.cz, 2013–2020

Ubytování Slavonice Prohlídky města Ubytování Valtínov Výlety Česká Kanada Turistika Dolní Rakousko

Využijte naše cenově výhodné ubytování v oblasti Česká Kanada

Ubytování Slavonice: Pokud dáváte přednost historickému městečku, využijte náš rekreační dům ve městě Slavonice. Ve městě je veškerá občanská vybavenost a celá řada turisticky vděčných historických památek. Spát budete v romantických kulisách přímo pod slavonickou věží. V okolí města je krásná příroda a historické památky České Kanady. Centrum města Slavonice je vzdáleno pouze jeden a půl kilometru od státní hranice. Z našeho rekreačního domu proto můžete pohodlně navštívit i zajímavá místa v rakouském pohraničí.

Více informací » Ubytování Slavonice

Ubytování Česká Kanada: Milovníkům venkova nabízíme ubytování uprostřed přírody. Náš Penzion Klondike stojí na okraji malebné vesničky Valtínov. Užijete si klid v přírodě České Kanady, kde se můžete oddávat turistice (pěší turistika, cykloturistika aj.) nebo sbírat houby. Koupání je během července a srpna možné v bazénu přímo u penzionu, tak i v okolních rybnících (Zvůle, Komorník, aj.) nebo na koupališti v Dačicích (15 km) případně v Jindřichově Hradci (20 km). Z rozhledny nad Valtínovem je báječný výhled do širokého okolí.

Více informací » Ubytování Česká Kanada | Penzion Klondike

Kontaktujte nás, ať víme, jaký pokoj pro vás máme připravit. Ubytování ve městě Slavonice i v obci Valtínov vám umožní oblast zvanou Česká Kanada procestovat mnoha rozmanitými a lákavými způsoby. – Pěšky, na kole, automobilovou dopravou i po železnici. – Těšíme se na tuzemské i zahraniční turisty a rekreanty.

Rekreace Slavonice, za rohem je Besídka Ubytování Česká Kanada | Kunžak Rekreace a ubytování v České Kanadě a ubytování ve městě Slavonice | Neradova.com Rekreace Česká republika Cestování Česká republika

Níže uvedený článek z pera jistého „F. B.“, informující o turistických zajímavostech města Slavonice a okolí, byl publikován už v roce 1946:

Slavonice jsou tiché, příjemné městečko v nejzazším jihozápadním cípu republiky, v místech, kde se stýkají hranice Čech, Moravy a Dolních Rakous. Vstoupíte-li do tohoto městečka branou u Červené věže ve směru od Dačic, máte dojem, že jste se přenesením v čase octli v šestnáctém století. Uličky s malebnými kouty, honosné patricijské domy s barokními štíty a sgrafity vyvolávají iluzi věků dávno přešlých.

A slavonické okolí? Mohutné a blízké lesy, táhnoucí se po mnoho hodin chůze na sever i na západ, přímo zvou k nevázaným toulkám. Můžete zde chodit po mnoho hodin a nikoho nepotkáte. Snad jedině člen finanční stráže vystoupí znenadání proti vám a zdvořile vás upozorní, že stojíte na státní hranici. Lesy jsou zde po celé léto plné hřibů, jahod, malin, ostružin a borůvek. Nádherné lesní rybníky s čistou vodou jsou od jara do podzimu dostaveníčkem všech letních hostů. A těch rybníků kolik tady je. Malé, větší i velké, a všechny ukryté v lesích. Pravý ráj pro milovníky koupání i pro rybáře.

Každý, kdo má rád přírodu a hledá klid, najde zde vše, po čem touží. A co hlavního, za málo peněz se zde všude dobře a vydatně najíte. Stačí jen přijet. Každého jistě uspokojí krásné výletní partie do širokého okolí. Jmenujme alespoň několik míst: Janovské údolí na Moravské Dyji, tříhraniční kámen na Trojmezí (tzv. tříhraničník, trojhraničník), hrad Landštejn, zámek v Českém Rudolci, Mont Serrat, Kostelní Vydří a celá řada dalších míst v blízkém okolí.

Za první republiky město pravidelně vyhledávali Pražáci a Brňáci. Za německé správy v letech 1938–1945 bylo město každoročně přeplněno turisty z Vídně, kteří brzy vystihli přednosti pobytu ve Slavonicich. Dnes čeká celé to přírodní bohatství na nové a nové proudy návštěvníků a hostů. A Slavonice se jistě přičiní, aby žádný rekreant neodjel odtud zklamán.

Slavonice včera, dnes a zítra (článek z roku 1946)

Neradova.com » Prohlídka města Slavonice » Slavonice v roce 1946

Dovolená Jižní Čechy

Níže uvádíme výtah ze zajímavého dobového článku, který v létě roku 1946 otiskly Zájmy českomoravské Vysočiny. Je zajímavým dokladem toho, že už před mnoha desetiletími byly Slavonice a okolí města vyhledávaným turistickým cílem. Slavonicko je tradiční turistická destinace.

Pro publikování na našich stránkách jsme z něj vybrali nejzajímavější pasáže. Text jsme také upravili podle současného pravopisu a na některých místech jsme jeho obsah aktualizovali.

Výhodné ubytování v historickém centru města Slavonice

» OBJEDNÁVKA UBYTOVÁNÍ

» Více informací…

Slavonicko v současnosti

Uběhla desetiletí a Slavonicko je nadále atraktivním turistickým cílem pro turisty z Čech, Moravy, Slovenska, Rakouska i ze vzdálenějších oblastí. Jen člena finanční stráže, který vás „zdvořile upozorní, že stojíte na státní hranici“ už nepotkáte. Díky členství v Evropské unii můžete své turistické trasy snadno rozšířit i do zajímavých míst v pohraničí Dolního Rakouska. K ubytování ideálně poslouží rekreační dům Slavonice, nebo Penzion Klondike ve Valtínově.

Slavonice a Slavonicko patří mezi přední tuzemské turistické destinace. Město je známé svou poklidnou atmosférou, díky které se zde můžete pohodově rekreovat. Zároveň se jedná o ideální startovní pozici pro turistické výlety do okolí. Hned za městem začíná směrem na západ Česká Kanada. Jeden kilometr na jih leží rozsáhlá lesnatá pohraniční oblast Dolního Rakouska, příhodně zvaná Lesní čtvrť (Waldviertel). Slavonice jsou totiž na hranicích Čech, Moravy a Rakouska. Cykloturistika i pěší turistika tu tedy jen kvete! Přijeďte se zrekreovat, odpočinout si nebo zasportovat i vy!

Rekreační dům Slavonice Penzion Slavonice Hotel Slavonice