Ubytování Slavonice a Česká Kanada

» Cenově dostupné celoroční ubytování v příjemné a zajímavé lokalitě
              » Rekreační ubytování Česká Kanada, Valtínov, ubytování Slavonice
                             » neradovamakyna@seznam.cz, +420 608 632 330

Tvorba webové stránky, rešerše, copywriting, SEO, internetový marketing | All rights reserved © abcRedakce.cz, 2013–2020

Ubytování Slavonice Prohlídky města Ubytování Valtínov Výlety Česká Kanada Turistika Dolní Rakousko

Využijte naše cenově výhodné ubytování v oblasti Česká Kanada

Ubytování Slavonice: Pokud dáváte přednost historickému městečku, využijte náš rekreační dům ve městě Slavonice. Ve městě je veškerá občanská vybavenost a celá řada turisticky vděčných historických památek. Spát budete v romantických kulisách přímo pod slavonickou věží. V okolí města je krásná příroda a historické památky České Kanady. Centrum města Slavonice je vzdáleno pouze jeden a půl kilometru od státní hranice. Z našeho rekreačního domu proto můžete pohodlně navštívit i zajímavá místa v rakouském pohraničí.

Více informací » Ubytování Slavonice

Ubytování Česká Kanada: Milovníkům venkova nabízíme ubytování uprostřed přírody. Náš Penzion Klondike stojí na okraji malebné vesničky Valtínov. Užijete si klid v přírodě České Kanady, kde se můžete oddávat turistice (pěší turistika, cykloturistika aj.) nebo sbírat houby. Koupání je během července a srpna možné v bazénu přímo u penzionu, tak i v okolních rybnících (Zvůle, Komorník, aj.) nebo na koupališti v Dačicích (15 km) případně v Jindřichově Hradci (20 km). Z rozhledny nad Valtínovem je báječný výhled do širokého okolí.

Více informací » Ubytování Česká Kanada | Penzion Klondike

Kontaktujte nás, ať víme, jaký pokoj pro vás máme připravit. Ubytování ve městě Slavonice i v obci Valtínov vám umožní oblast zvanou Česká Kanada procestovat mnoha rozmanitými a lákavými způsoby. – Pěšky, na kole, automobilovou dopravou i po železnici. – Těšíme se na tuzemské i zahraniční turisty a rekreanty.

Rekreace Slavonice, za rohem je Besídka Ubytování Česká Kanada | Kunžak Rekreace a ubytování v České Kanadě a ubytování ve městě Slavonice | Neradova.com Rekreace Česká republika Cestování Česká republika

Rozhledna Havlova hora – Historie

Havlova hora nad Valtínovem měří 680 metrů. Navíc má výbornou lokaci. Pro stavbu nějaké pozorovatelny či strážní věže je to tedy místo jako stvořené. Nepřekvapí proto, že na místě dnešní valtínovské rozhledny stávala už od padesátých let 20. století dřevěná dvoupatrová pozorovatelna. K té ale turisté přístup neměli. Využívali ji pouze vojáci Československé lidové armády (ČSLA). Primárně jim samozřejmě sloužila k ochraně hranic lidově-demokratického, respektive socialistického Československa proti „imperialistům ze Západu“. Zároveň měla účely triangulační. Tato původní dřevěná strážní věž zde vydržela stát až do začátku sedmdesátých let 20. století.

Z rozhledny můžete za dobrého počasí vidět bezprostředně přilehlé obce, například Valtínov a Český Rudolec. Dále kostel v obci Cizkrajov, poutní kostelík Montserrat u obce Mutná nebo kostel v obci Nová říše. Pak také nedaleké město Dačice a samozřejmě celou okolní krajinu se zalesněnými vrchy České Kanady. Na území sousedního Rakouska vás za dobrého počasí překvapí majestátný Alpský Schneeberg čili Klosterwappen (Vídeňský Sněžník), nejvyšší hora Dolního Rakouska a zároveň nejvýchodnější alpská dvoutisícovka.

Kde leží Valtínov

Poklidná vesnička Valtínov leží uprostřed lesů na začátku lokality Česká Kanada. Obec Valtínov je jedním z ideálních vstupních míst do prostoru České Kanady.

Od léta 2016 je součástí areálu rozhledny i palisádové opevění, dřevěné prolézačky pro děti a lesopark U Jakuba.


Technické parametry rozhledny
U Jakuba

Rozhledna U Jakuba je v podstatě šestiboký hranol zbudovaný z dřevěných lepených profilů modřínového dřeva. Vršek rozhledny na Havlově hoře je opatřen dřevěnou oplechovanou střechou ve tvaru šestibokého jehlanu. Zdálky proto rozhledna U Jakuba působí dojmem obrovské dřevěné tužky.

Stavba rozhledny je členěna na deset úrovní, každé o výšce 3,3 metru. Celé schodiště i vyhlídková terasa jsou opatřeny kvalitním zábradlím. Rozhledna je vysoká přes 40 metrů a má 180 schodů.

Odpočívadlo s rozhlednou je do malebné krajiny České Kanady začleněno dostatečně citlivě. „Rozhledna Havlova hora,“ jak se jí někdy také říká, je proto ideálním cílem pro výlet aktivních turistů, pro rodiny s dětmi i pro aktivní seniory. Prozatím je rozhledna U Jakuba na Havlově hoře otevřena během letních prázdnin. Do budoucna se uvažuje o provozu rozhledny během víkendů a svátků. Aktuální informace o vstupném a otevírací době rozhledny U Jakuba najdete na webové stránce provozovatele.

Obec Valtínov a rozhledna U Jakuba na vrchu Havlova hora

Neradova.com » Turistika Česká Kanada » Rozhledna nad Valtínovem

Foto: Pohled z rozhledny na Valtínov. Laskavě poskytl Ondřej Sidor

Havlova hora, rozhledna U Jakuba

Přímo ve Valtínově máte možnost si krásy České Kanady prohlédnout i pěkně z výšky. Na kopci zvaném Havlova hora se totiž vypíná rozhledna U Jakuba (nově doplněná o relaxační lesopark). Výhled z valtínovské rozhledny je jedinečný.

Ostatně, přijeďte se podívat. Skvělé turistické ubytování najdete přímo v obci Valtínov, v místním Penzionu Klondike.

Výhodné ubytování Ve Valtínově, v srdci České Kanady

» OBJEDNAT LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

» Více informací…

Praktický průvodce po Slavonicích a České Kanadě

Hodláte svou dovolenou nebo víkend prožít ve městě Slavonice a v oblasti Česká Kanada? Určitě využijte naše pohodlné ubytování.  

Ubytování Česká Kanada

Jsme exkluzivními partnery unikátního knižního průvodce Česká Kanada, Slavonice a Slavonicko. Tato cestovní příručka, jako jediná svého druhu, mapuje zajímavá místa celého regionu České Kanady a Slavonicka.

Úspěšná turistická příručka vás provede po historických památkách a upozorní vás i atraktivní přírodní lokality. Faktografické údaje rámují zajímavé příběhy z regionu.

V publikaci s podtitulem Příběhy z regionu a tipy na turistické výlety najdete orientační mapy, velké množství fotografií a ilustrací. Ve Slavonicích vám knižní průvodce umožní porozumět sgrafitové výzdobě zdejších domů. V krajině České Kanady s jeho pomocí najdete romantické stezky i tajemné megalitické balvany. Kniha navíc obsahuje i celou řadu zajímavých a často pozapomenutých příběhů z minulosti Slavonic a České Kanady.

» Koupit cestovní příručku za výhodnou cenu

Rozhledna u Jakuba