Ubytování Slavonice a Česká Kanada

» Cenově dostupné celoroční ubytování v příjemné a zajímavé lokalitě
              » Rekreační ubytování Česká Kanada, Valtínov, ubytování Slavonice
                             » neradovamakyna@seznam.cz, +420 608 632 330

Tvorba webové stránky, rešerše, copywriting, SEO, internetový marketing | All rights reserved © abcRedakce.cz, 2013–2020

Ubytování Slavonice Prohlídky města Ubytování Valtínov Výlety Česká Kanada Turistika Dolní Rakousko

Využijte naše cenově výhodné ubytování v oblasti Česká Kanada

Ubytování Slavonice: Pokud dáváte přednost historickému městečku, využijte náš rekreační dům ve městě Slavonice. Ve městě je veškerá občanská vybavenost a celá řada turisticky vděčných historických památek. Spát budete v romantických kulisách přímo pod slavonickou věží. V okolí města je krásná příroda a historické památky České Kanady. Centrum města Slavonice je vzdáleno pouze jeden a půl kilometru od státní hranice. Z našeho rekreačního domu proto můžete pohodlně navštívit i zajímavá místa v rakouském pohraničí.

Více informací » Ubytování Slavonice

Ubytování Česká Kanada: Milovníkům venkova nabízíme ubytování uprostřed přírody. Náš Penzion Klondike stojí na okraji malebné vesničky Valtínov. Užijete si klid v přírodě České Kanady, kde se můžete oddávat turistice (pěší turistika, cykloturistika aj.) nebo sbírat houby. Koupání je během července a srpna možné v bazénu přímo u penzionu, tak i v okolních rybnících (Zvůle, Komorník, aj.) nebo na koupališti v Dačicích (15 km) případně v Jindřichově Hradci (20 km). Z rozhledny nad Valtínovem je báječný výhled do širokého okolí.

Více informací » Ubytování Česká Kanada | Penzion Klondike

Kontaktujte nás, ať víme, jaký pokoj pro vás máme připravit. Ubytování ve městě Slavonice i v obci Valtínov vám umožní oblast zvanou Česká Kanada procestovat mnoha rozmanitými a lákavými způsoby. – Pěšky, na kole, automobilovou dopravou i po železnici. – Těšíme se na tuzemské i zahraniční turisty a rekreanty.

Rekreace Slavonice, za rohem je Besídka Ubytování Česká Kanada | Kunžak Rekreace a ubytování v České Kanadě a ubytování ve městě Slavonice | Neradova.com Rekreace Česká republika Cestování Česká republika

Památník každodenního života aneb „česká Trója“

Pro turisty a historiky vše začalo na konci padesátých let 20. století. Hledání dávno ztracené vesnice připomíná jiný archeologický příběh, ve kterém nadšenecký archeolog Heinrich Schliemann chodil koncem 19. století s Homérovými spisy v podpaží po tureckém kopci Hissarlik a tvrdil, že je pod ním ukryta starověká Trója. – A skutečně tam byla!

Na jihu českomoravské Vysočiny to proběhlo následovně: Významný brněnský archeolog a specialista na zaniklé středověké vesnice Vladimír Nekuda (podílel se i na archeologickém výzkumu Berlína, takže – dalo by se říci – takový moravský Heinrich Schliemann) si údajně listoval v Moravské vlastivědě z roku 1926, když v ní narazil na nenápadnou poznámku o dávno zaniklé vesnici.

Nelenil a na údajné místo ztracené vesnice se vypravil s několika místními nadšenci. A ztracenou vesnici ke svému překvapení skutečně našli. Zvlněný terén začal pozvolna vydávat kamenné základy domů, které několik staletí pohlcovala příroda. Ačkoli Slavonicko bylo od 12. a 13. století osidlováno převážně německými osadníky, kteří tuto oblast kolonizovali na pozvání Přemysla Otakara II., archeologové se domnívají, že Pfaffenschlag byl ryze slovanskou vesnicí.

Pozůstatky vesnice Pfaffenschlag jsou nyní volně přístupné pro turisty. Návštěva určitě stojí za to! Pozůstatky této obce mají totiž celoevropský význam. Když si mezi odkryté kamenné základy budov na chvíli sednete a zavřete oči, možná si dokážete představit každodenní život ve Farářově vesnici předtím, než byla snad v roce 1423 srovnána se zemí.

Vesnice Pfaffenschlag sestávala ze šestnácti usedlostí, které stály ve dvou řadách podél potoka. Vidět zde můžete pozůstatky mlýna, obvodové zdi hospodářských budov, sklepy a také takzvané lochy. To byly podzemní chodby dlouhé někdy až 30 metrů, které v případě potřeby sloužily jako úkryty. Dřevěné nebo proutěné stěny domů dnes již pochopitelně neexistují. V kamenných základech pfaffenschlagských domů si ale můžete sami domyslet obytné místnosti, jizby s pecí, ohniště či komory.

Lidová pověst tvrdí, že vesnici za třicetileté války rozbořili a vypálili Švédové. Podle archeologů však byla obec vypálena už za husitských válek o 200 let dříve. Zřejmě při jedné ze svých „spanilých jízd“, jak husité eufemisticky označovali své rabovací nájezdy podnikané mimo území Čech. Až do Pfaffenschlagu zavítáte, můžete si odpočinout u nedalekého rybníka. S vesnicí ho však nespojujte. Vznikl půl století po zániku obce. Mnohem mladší jsou také řopíky v okolních lesích. Toto vojenské pohraničního opevnění pochází samozřejmě až z 20. století.
Pfaffenschlag – Zaniklá středověká osada

Neradova.com » Turistika Česká Kanada » Pfaffenschlag

Rekonstrukce osady. Kresba: Z. Špičák. Zdroj: V. Nekuda: Pfaffenschlag. Brno, 1975

Bobovec, Vesnice farářova

Jako Pfaffenschlag nebo též Vesnice farářova či Bobovec je označována dnes již dávno zaniklá středověká vesnice, kterou můžete najít uprostřed hustého lesa, západně od města Slavonice. Jestli je vaší doménou cykloturistika, je Pfaffenschlag ideální zastávkou pro výlet na kole. Také ale můžete přijet autem, zaparkovat u odbočky a na lesní mýtinu s pozůstatky středověké vesnice dojít pěšky. Pokud vás tajemný Pfaffenschlag láká, vydejte se ze Slavonic po silnici ve směru na Stálkov a sledujte navigační cedule. Od Slavonic je to k odbočce na Pfaffenschlag cca 4 kilometry. Dalších přibližně 100–200 metrů půjdete po lesní cestě. Ideální ubytování najdete v Rekreačním domě Slavonice.

Výhodné ubytování v lokalitě Česká Kanada

» LEVNÉ BYTOVÁNÍ SLAVONICE

» Více informací…

Praktický průvodce po Slavonicích a České Kanadě

Hodláte svou dovolenou nebo víkend prožít ve městě Slavonice a v oblasti Česká Kanada? Určitě využijte naše pohodlné ubytování.  

Ubytování Česká Kanada

Jsme exkluzivními partnery unikátního knižního průvodce Česká Kanada, Slavonice a Slavonicko. Tato cestovní příručka, jako jediná svého druhu, mapuje zajímavá místa celého regionu České Kanady a Slavonicka.

Úspěšná turistická příručka vás provede po historických památkách a upozorní vás i atraktivní přírodní lokality. Faktografické údaje rámují zajímavé příběhy z regionu.

V publikaci s podtitulem Příběhy z regionu a tipy na turistické výlety najdete orientační mapy, velké množství fotografií a ilustrací. Ve Slavonicích vám knižní průvodce umožní porozumět sgrafitové výzdobě zdejších domů. V krajině České Kanady s jeho pomocí najdete romantické stezky i tajemné megalitické balvany. Kniha navíc obsahuje i celou řadu zajímavých a často pozapomenutých příběhů z minulosti Slavonic a České Kanady.

» Koupit cestovní příručku za výhodnou cenu

Rekreační dům Slavonice Penzion Slavonice Hotel Slavonice