Ubytování Slavonice a Česká Kanada

» Cenově dostupné celoroční ubytování v příjemné a zajímavé lokalitě
              » Rekreační ubytování Česká Kanada, Valtínov, ubytování Slavonice
                             » neradovamakyna@seznam.cz, +420 608 632 330

Tvorba webové stránky, rešerše, copywriting, SEO, internetový marketing | All rights reserved © abcRedakce.cz, 2013–2020

Ubytování Slavonice Prohlídky města Ubytování Valtínov Výlety Česká Kanada Turistika Dolní Rakousko

Využijte naše cenově výhodné ubytování v oblasti Česká Kanada

Ubytování Slavonice: Pokud dáváte přednost historickému městečku, využijte náš rekreační dům ve městě Slavonice. Ve městě je veškerá občanská vybavenost a celá řada turisticky vděčných historických památek. Spát budete v romantických kulisách přímo pod slavonickou věží. V okolí města je krásná příroda a historické památky České Kanady. Centrum města Slavonice je vzdáleno pouze jeden a půl kilometru od státní hranice. Z našeho rekreačního domu proto můžete pohodlně navštívit i zajímavá místa v rakouském pohraničí.

Více informací » Ubytování Slavonice

Ubytování Česká Kanada: Milovníkům venkova nabízíme ubytování uprostřed přírody. Náš Penzion Klondike stojí na okraji malebné vesničky Valtínov. Užijete si klid v přírodě České Kanady, kde se můžete oddávat turistice (pěší turistika, cykloturistika aj.) nebo sbírat houby. Koupání je během července a srpna možné v bazénu přímo u penzionu, tak i v okolních rybnících (Zvůle, Komorník, aj.) nebo na koupališti v Dačicích (15 km) případně v Jindřichově Hradci (20 km). Z rozhledny nad Valtínovem je báječný výhled do širokého okolí.

Více informací » Ubytování Česká Kanada | Penzion Klondike

Kontaktujte nás, ať víme, jaký pokoj pro vás máme připravit. Ubytování ve městě Slavonice i v obci Valtínov vám umožní oblast zvanou Česká Kanada procestovat mnoha rozmanitými a lákavými způsoby. – Pěšky, na kole, automobilovou dopravou i po železnici. – Těšíme se na tuzemské i zahraniční turisty a rekreanty.

Rekreace Slavonice, za rohem je Besídka Ubytování Česká Kanada | Kunžak Rekreace a ubytování v České Kanadě a ubytování ve městě Slavonice | Neradova.com Rekreace Česká republika Cestování Česká republika

Český Rudolec za turistickou návštěvu určitě stojí

I přes chátrající zámek je Český Rudolec pro milovníky turistiky atraktivním cílem. Do obce se velice snadno dostanete autem, příznivci cykloturistiky přijedou na kole a jako kovaní turisté můžete samozřejmě dojít pěšky. Od města Slavonice je Rudolec vzdálen necelých devět kilometrů. Od obce Valtínov o třetinu méně. Když už tu budete, určitě si obhlédněte zámek a také historicky zajímavý kostelík z konce 15. století a některé další pamětihodnosti. V okolí Rudolce je velice hezká příroda a řada pozoruhodných míst.

Na místě dnešního zámku stála už v polovině 14. století tvrz, přestavěná pak v 16. století na renesanční venkovské sídlo. Původní název obce Rudolfs (Rudolfov) ze 14. století dává tušit, že základem obce byl jakýsi německý Rudolfův statek, o kterém dnes už ale nikdo nic neví. Přídomek „český“ je uváděn od začátku 15. století. Odrážel reálný stav národnostního složení obyvatelstva až do začátku 17. století.

Těžké časy třicetileté války a rekatolizace

V období reformace se Český Rudolec stal luteránskou obcí. Katolickou církev s jejími odpustky, bohatstvím a inkvizicí považovali místní lidé za zkaženou instituci. Římská církev sice o návrat svých bohoslužeb do Rudolce velmi usilovala, nicméně se jí to podařilo až v průběhu třicetileté války. To už zde však žila jen část původních starousedlíků a ti měli navíc strach.

Krajem během války opakovaně procházely různé zahraniční armády a Český Rudolec opakovaně vyrabovaly. S nimi přicházel hlad a často i lokální morové nákazy. Mnozí lidé odtud pro rostoucí bídu a neustálý strach utekli. Okolní polnosti pak dlouho neměl kdo obdělávat. Na celém Znojemsku, kam tehdy Rudolecko náleželo, prý nebylo poškozenější oblasti.

Hospodářský rozvoj a stagnace v pozdějších stoletích

Hospodářské poměry se začaly zlepšovat až ke konci 17. století. Noví osídlenci z Dolního Rakouska však změnily ráz obce a Český Rudolec byl už český jen podle jména. Vlivem politických poměrů však obec změnila i svého pána. Rod Hodických, kterým Český Rudolec po tři sta let patřil, příslušel k moravské protestantské šlechtě. V průběhu války proto panství přešlo do vlastnictví jednoho z představitelů německé katolické šlechty.

Když ne v oblasti osobních svobod, začalo se pak pomalu dařit alespoň po stránce hospodářské. V 17. století je v obci evidován dvůr s ovčírnou, stájemi, sýpkou, dále pivovar, cihelna, pila a zámecký mlýn. Roku 1781 žilo v Rudolci celkem 1.080 osob ve 128 domech. Přelom 18. a 19. století nicméně znamenal nové období úpadku. Úroda byla špatná a během napoleonských válek ještě ke všemu krajem táhla vojska, která vyjídala vesnice a zabavovala dobytek. Během padesáti let se o polovinu snížil počet místních obyvatel. Tento počet (okolo 500 obyvatel) se prakticky udržel až do vzniku Československa ve 20. století.
Proč navštívit obec Český Rudolec

Neradova.com » Turistika Česká Kanada » Český Rudolec (obec)

Foto: Český Rudolec od Valtínova. Laskavě poskytl Ondřej Sidor

Rozhledna u Jakuba, Havlova hora

Český Rudolec leží v malebném údolí, které je kolem dokola obehnáno rozlehlými zalesněnými vrchy. Výraznou a dobře známou dominantou obce je chátrající novogotický zámek Český Rudolec. Ten je někdy označován jako „Malá Hluboká“ nebo také „Moravská Hluboká“. Určitě se na něj přijeďte podívat! V okolí obce se ideálně provozuje cykloturistika i pěší turistika.

Při poznávání obce Český Rudolec vás možná překvapí, že nejlepší péči zámku v minulosti poskytovala ukrajinská šlechta a vysloužilý italský důstojník rakouské armády.

Výhodné ubytování nedaleko Českého Rudolce

» ZAJISTIT LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

» Více informací…

Praktický průvodce po Slavonicích a České Kanadě

Hodláte svou dovolenou nebo víkend prožít ve městě Slavonice a v oblasti Česká Kanada? Určitě využijte naše pohodlné ubytování.  

Ubytování Česká Kanada

Jsme exkluzivními partnery unikátního knižního průvodce Česká Kanada, Slavonice a Slavonicko. Tato cestovní příručka, jako jediná svého druhu, mapuje zajímavá místa celého regionu České Kanady a Slavonicka.

Úspěšná turistická příručka vás provede po historických památkách a upozorní vás i atraktivní přírodní lokality. Faktografické údaje rámují zajímavé příběhy z regionu.

V publikaci s podtitulem Příběhy z regionu a tipy na turistické výlety najdete orientační mapy, velké množství fotografií a ilustrací. Ve Slavonicích vám knižní průvodce umožní porozumět sgrafitové výzdobě zdejších domů. V krajině České Kanady s jeho pomocí najdete romantické stezky i tajemné megalitické balvany. Kniha navíc obsahuje i celou řadu zajímavých a často pozapomenutých příběhů z minulosti Slavonic a České Kanady.

» Koupit cestovní příručku za výhodnou cenu