Dovolená

Tvorba webové stránky, rešerše, copywriting, SEO, internetový marketing | All rights reserved © abcRedakce.cz, 2013–2020

Ubytování Slavonice Prohlídky města Ubytování Valtínov Výlety Česká Kanada Turistika Dolní Rakousko

Využijte naše cenově výhodné ubytování v oblasti Česká Kanada

Ubytování Slavonice: Pokud dáváte přednost historickému městečku, využijte náš rekreační dům ve městě Slavonice. Ve městě je veškerá občanská vybavenost a celá řada turisticky vděčných historických památek. Spát budete v romantických kulisách přímo pod slavonickou věží. V okolí města je krásná příroda a historické památky České Kanady. Centrum města Slavonice je vzdáleno pouze jeden a půl kilometru od státní hranice. Z našeho rekreačního domu proto můžete pohodlně navštívit i zajímavá místa v rakouském pohraničí.

Více informací » Ubytování Slavonice

Ubytování Česká Kanada: Milovníkům venkova nabízíme ubytování uprostřed přírody. Náš Penzion Klondike stojí na okraji malebné vesničky Valtínov. Užijete si klid v přírodě České Kanady, kde se můžete oddávat turistice (pěší turistika, cykloturistika aj.) nebo sbírat houby. Koupání je během července a srpna možné v bazénu přímo u penzionu, tak i v okolních rybnících (Zvůle, Komorník, aj.) nebo na koupališti v Dačicích (15 km) případně v Jindřichově Hradci (20 km). Z rozhledny nad Valtínovem je báječný výhled do širokého okolí.

Více informací » Ubytování Česká Kanada | Penzion Klondike

Kontaktujte nás, ať víme, jaký pokoj pro vás máme připravit. Ubytování ve městě Slavonice i v obci Valtínov vám umožní oblast zvanou Česká Kanada procestovat mnoha rozmanitými a lákavými způsoby. – Pěšky, na kole, automobilovou dopravou i po železnici. – Těšíme se na tuzemské i zahraniční turisty a rekreanty.

Penzion Slavonice Ubytování Česká Kanada

» Cenově dostupné celoroční ubytování v příjemné a zajímavé lokalitě
              » Rekreační ubytování Česká Kanada, Valtínov, ubytování Slavonice
                             » neradovamakyna@seznam.cz, +420 608 632 330

Rekreace a ubytování v České Kanadě a ubytování ve městě Slavonice | Neradova.com Turistika Česko

Bohatá živá i neživá příroda České Kanady

Viklan zvaný Trkal, Šnek, Trpaslík, Varhany, Hastrmanova sluj, Kamenný chléb, Kamenná zadnice, Zkameňelý drak, Filipovy kameny, … To jsou názvy alespoň některých přírodních kamenných uskupení, která se nalézají v oblasti obce Valtínov a rybníka Zvůle. Některé působí už svým názvem komicky, jiné si svou romantikou nezadají s exteriéry z výpravných velkofillmů, ještě další jsou balvany s tajemstvím.

Kameny a balvany České Kanady nemohou ani nechtějí konkurovat velkým skalním městům. V lesích a na lukách České Kanady můžete navštívit především skalní solitéry. Už jen cesta k nim ale stojí za to. Co skalní uskupení, to odlišná cesta a s ní jedinečný turistický zážitek.

Česká Kanada navíc disponuje nejen kamennými balvany. V pohraničních hvozdech a na lukách najdete po všech stránkách krásnou a čistou přírodní krajinou s bohatstvím nejrůznější zvěře a rostlinstva.

Převažující smrkové lesy, které evokují kanadskou divočinu, se místy prolínají s porosty buku lesního a jeho spadaným listím šustícím pod nohama. Na lesní půdě, na stromech, na loukách i na kamenech rostou zajímavá rostlinná společenstva, někdy i poměrně vzácná a zákonem chráněná.

Neopakovatelnou atmosféru vytvářejí rozlehlá rašeliniště v okolí Valtínova. Z lesních porostů i z rozlehlých pastvin se zvedají kamenné skulptury modelované přírodními silami a dodávají zdejší oblasti neopakovatelnou tvář.

Kromě krásných přírodních exteriérů můžete na území České Kanady pozorovat i život mnoha místních zvířat. Od drobných brouků, přes drobné hlodavce, ryby a korýše až po ladné jeleny a divoká prasata. Na místních loukách rostou krásné stromy a různobarevné květiny (některé i vzácné), v oblasti je několik přírodních památek, přírodních rezervací i chráněných lokalit a biotopů.

Tajemné skály a balvany v regionu Česká Kanada

Neradova.com » Turistika Česká Kanada » Balvany v České Kanadě

Foto: Psí hřbitov v lesích nad Českým Rudolcem

Balvany Zvůle, Česká Kanada

V turistickém regionu Česká Kanada najdete hned několik atraktivních lokalit se zajímavými kamennými útvary. V lesních roklích i na lukách zde najdete hned několik desítek nebývale atraktivních míst, která stojí za to navštívit. Velkou koncentraci tajemně vyhížejících kamenů najdete v okolí Valtínova, kam to máte z Penzionu Klondike nejblíže.

Ať už k místním balvanům dojdete při ranních mlhách, v prosluněném letním dnu, nebo až na večer, když se zešeří, pokaždé má jejich okolí unikátní atmosféru.

Výhodné ubytování v regionu Česká Kanada

» OBJEDNAT LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

» Více informací…

Kameny u Zvůle Skalka

Praktický průvodce po Slavonicích a České Kanadě

Hodláte svou dovolenou nebo víkend prožít ve městě Slavonice a v oblasti Česká Kanada? Určitě využijte naše pohodlné ubytování.  

Ubytování Česká Kanada

Jsme exkluzivními partnery unikátního knižního průvodce Česká Kanada, Slavonice a Slavonicko. Tato cestovní příručka, jako jediná svého druhu, mapuje zajímavá místa celého regionu České Kanady a Slavonicka.

Úspěšná turistická příručka vás provede po historických památkách a upozorní vás i atraktivní přírodní lokality. Faktografické údaje rámují zajímavé příběhy z regionu.

V publikaci s podtitulem Příběhy z regionu a tipy na turistické výlety najdete orientační mapy, velké množství fotografií a ilustrací. Ve Slavonicích vám knižní průvodce umožní porozumět sgrafitové výzdobě zdejších domů. V krajině České Kanady s jeho pomocí najdete romantické stezky i tajemné megalitické balvany. Kniha navíc obsahuje i celou řadu zajímavých a často pozapomenutých příběhů z minulosti Slavonic a České Kanady.

» Koupit cestovní příručku za výhodnou cenu