Ubytování Slavonice a Česká Kanada

» Cenově dostupné celoroční ubytování v příjemné a zajímavé lokalitě
              » Rekreační ubytování Česká Kanada, Valtínov, ubytování Slavonice
                             » neradovamakyna@seznam.cz, +420 608 632 330

Tvorba webové stránky, rešerše, copywriting, SEO, internetový marketing | All rights reserved © abcRedakce.cz, 2013–2020

Ubytování Slavonice Prohlídky města Ubytování Valtínov Výlety Česká Kanada Turistika Dolní Rakousko

Využijte naše cenově výhodné ubytování v oblasti Česká Kanada

Ubytování Slavonice: Pokud dáváte přednost historickému městečku, využijte náš rekreační dům ve městě Slavonice. Ve městě je veškerá občanská vybavenost a celá řada turisticky vděčných historických památek. Spát budete v romantických kulisách přímo pod slavonickou věží. V okolí města je krásná příroda a historické památky České Kanady. Centrum města Slavonice je vzdáleno pouze jeden a půl kilometru od státní hranice. Z našeho rekreačního domu proto můžete pohodlně navštívit i zajímavá místa v rakouském pohraničí.

Více informací » Ubytování Slavonice

Ubytování Česká Kanada: Milovníkům venkova nabízíme ubytování uprostřed přírody. Náš Penzion Klondike stojí na okraji malebné vesničky Valtínov. Užijete si klid v přírodě České Kanady, kde se můžete oddávat turistice (pěší turistika, cykloturistika aj.) nebo sbírat houby. Koupání je během července a srpna možné v bazénu přímo u penzionu, tak i v okolních rybnících (Zvůle, Komorník, aj.) nebo na koupališti v Dačicích (15 km) případně v Jindřichově Hradci (20 km). Z rozhledny nad Valtínovem je báječný výhled do širokého okolí.

Více informací » Ubytování Česká Kanada | Penzion Klondike

Kontaktujte nás, ať víme, jaký pokoj pro vás máme připravit. Ubytování ve městě Slavonice i v obci Valtínov vám umožní oblast zvanou Česká Kanada procestovat mnoha rozmanitými a lákavými způsoby. – Pěšky, na kole, automobilovou dopravou i po železnici. – Těšíme se na tuzemské i zahraniční turisty a rekreanty.

Rekreace Slavonice, za rohem je Besídka Ubytování Česká Kanada | Kunžak Rekreace a ubytování v České Kanadě a ubytování ve městě Slavonice | Neradova.com Rekreace Česká republika Cestování Česká republika

Graselova stezka

Činy Johanna Georga Grasela byl v severním Rakousku už během 19. století masově popularizovány. Lid žádal své hrdiny bojující proti vrchnosti a dobová média i vydavatelé brakové literatury toho rádi využívali. V nedávné době vzniklo v Dolním Rakousku i v českomoravském pohraničí několik stezek, které se osobu lupiče Grasela snaží ke své propagaci využívat. Není to úplně šťastné, ale dnes už proti této popularizační vlně těžko něco uděláte. Odhlédneme-li od názvu, jednotlivé Graselovy stezky vás nasměrují na celou řadu zajímavých turistických lokalit.

Podlehli jste i vy touze podívat se na některou z »naučných«  stezek, po kterých kdysi chodíval obávaný loupežník Jan Jiří Grasel? Můžete si vybrat hned z několika různých turistických okruhů, odlišných z hlediska náročnosti, terénu i celkového charakteru zpracování. Nutno říci, že přes problematické propagační označení jsou všechny uvedené stezky turisticky bezpečné a s Graselem souvisí jen okrajově.

K roku 2014 bylo zprovozněno celkem osm Graselových stezek, z toho tři na území České Kanady, tři v pohraničí Dolního Rakouska (jedna z nich je přeshraniční) a dvě zbývající dále na východ na jižní Moravě. V prostoru zvaném Česká Kanada můžete využít následující:

» Graselova stezka Slavonice – Český Rudolec – Dolní Bolíkov (23 km)

Nejstarší Graselova stezka vede z města Slavonice přes Český Rudolec do Dolního Bolíkova. Charakter stezky podle tvůrců stezky: „Prochází hlubokými lesy, alejemi starobylých cest, údolím Bolíkovského potoka. Často po zaniklých a znovu objevovaných pěšinách.“

» Graselova stezka Český Rudolec (9 km)

Z Českého Rudolce vychází Graselova stezka na návsi od kostela sv. Jana Křtitele. Pak směřuje na severozápad na Horní Radíkov. Pod vrcholkem zvaným Havlova hora ses stáčí k jihu na Filipovy kameny a dále Měděný kámen do Radíkova a zpět do Českého Rudolce.

» Graselova stezka Nová Bystřice (29 km)

Stezka v Nové Bystřici, obchází město po širokém okolní kopců, po loukách, po mezích i lesními cestami. Na stezce se zastavíte u přírodní rezervace Blanko, u skalního útvaru Hradiště, na židovském hřbitově, nebo u zaniklého kláštera…

Graselwege v Dolním Rakousku

V sousedním severním Rakousku můžete navštívit následující Graselovy stezky, tj. tamní Graselwege:

Bližší informace o jednotlivých Graselových stezkách najdete spolu s mnoha dalšími souvislostmi v turistickém průvodci Česká Kanada, Slavonice a Slavonicko.

Loupežník Grasel a Graselovy stezky v reg. Česká Kanada

Neradova.com » Turistika Česká Kanada » Graselova stezka

Johann Georg Grasel na vyobrazení z dobového letáku

Graselova stezka

Loupežník Jan Jiří Grasel (1790–1818) je bezpochyby nejslavnějším lupičem okolí města Slavonice a vůbec celé České Kanady. Pocházel z rodiny pohodného, neboli rasa, tedy prakticky z nejnižšího sociálního prostředí. Níže už byl pouze kat, žebráci a zločinci. Za svou loupežnickou kariéru spáchal v letech 1806 až 1815 přes dvě stě loupeží a krádeží a také minimálně dvě vraždy. Přes moderní popularizaci tedy rozhodně nebyl žádným lidumilem. Zcela právem se jeho jméno stalo základem pro nadávku grázl – „ty grázle“.

Výhodné ubytování v oblasti Česká Kanada

» OBJEDNAT LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

» Více informací…

Praktický průvodce po Slavonicích a České Kanadě

Hodláte svou dovolenou nebo víkend prožít ve městě Slavonice a v oblasti Česká Kanada? Určitě využijte naše pohodlné ubytování.  

Ubytování Česká Kanada

Jsme exkluzivními partnery unikátního knižního průvodce Česká Kanada, Slavonice a Slavonicko. Tato cestovní příručka, jako jediná svého druhu, mapuje zajímavá místa celého regionu České Kanady a Slavonicka.

Úspěšná turistická příručka vás provede po historických památkách a upozorní vás i atraktivní přírodní lokality. Faktografické údaje rámují zajímavé příběhy z regionu.

V publikaci s podtitulem Příběhy z regionu a tipy na turistické výlety najdete orientační mapy, velké množství fotografií a ilustrací. Ve Slavonicích vám knižní průvodce umožní porozumět sgrafitové výzdobě zdejších domů. V krajině České Kanady s jeho pomocí najdete romantické stezky i tajemné megalitické balvany. Kniha navíc obsahuje i celou řadu zajímavých a často pozapomenutých příběhů z minulosti Slavonic a České Kanady.

» Koupit cestovní příručku za výhodnou cenu

Trojmezí na staré mapě