Ubytování Slavonice a Česká Kanada

» Cenově dostupné celoroční ubytování v příjemné a zajímavé lokalitě
              » Rekreační ubytování Česká Kanada, Valtínov, ubytování Slavonice
                             » neradovamakyna@seznam.cz, +420 608 632 330

Tvorba webové stránky, rešerše, copywriting, SEO, internetový marketing | All rights reserved © abcRedakce.cz, 2013–2020

Ubytování Slavonice Prohlídky města Ubytování Valtínov Výlety Česká Kanada Turistika Dolní Rakousko

Využijte naše cenově výhodné ubytování v oblasti Česká Kanada

Ubytování Slavonice: Pokud dáváte přednost historickému městečku, využijte náš rekreační dům ve městě Slavonice. Ve městě je veškerá občanská vybavenost a celá řada turisticky vděčných historických památek. Spát budete v romantických kulisách přímo pod slavonickou věží. V okolí města je krásná příroda a historické památky České Kanady. Centrum města Slavonice je vzdáleno pouze jeden a půl kilometru od státní hranice. Z našeho rekreačního domu proto můžete pohodlně navštívit i zajímavá místa v rakouském pohraničí.

Více informací » Ubytování Slavonice

Ubytování Česká Kanada: Milovníkům venkova nabízíme ubytování uprostřed přírody. Náš Penzion Klondike stojí na okraji malebné vesničky Valtínov. Užijete si klid v přírodě České Kanady, kde se můžete oddávat turistice (pěší turistika, cykloturistika aj.) nebo sbírat houby. Koupání je během července a srpna možné v bazénu přímo u penzionu, tak i v okolních rybnících (Zvůle, Komorník, aj.) nebo na koupališti v Dačicích (15 km) případně v Jindřichově Hradci (20 km). Z rozhledny nad Valtínovem je báječný výhled do širokého okolí.

Více informací » Ubytování Česká Kanada | Penzion Klondike

Kontaktujte nás, ať víme, jaký pokoj pro vás máme připravit. Ubytování ve městě Slavonice i v obci Valtínov vám umožní oblast zvanou Česká Kanada procestovat mnoha rozmanitými a lákavými způsoby. – Pěšky, na kole, automobilovou dopravou i po železnici. – Těšíme se na tuzemské i zahraniční turisty a rekreanty.

Rekreace Slavonice, za rohem je Besídka Ubytování Česká Kanada | Kunžak Rekreace a ubytování v České Kanadě a ubytování ve městě Slavonice | Neradova.com Rekreace Česká republika Cestování Česká republika

Až článek dočtete, určitě se nám ozvěte. Nabízíme vám skvělý rekreační pobyt hned na dvou místech České Kanady.

Kousek Kanady v Čechách

Jaroslav Arnošt Trpák, Národní listy, 1928


Pro všechny jindřichohradecké občany – a míním tím obyvatelstvo celého kraje – je typická jedna vlastnost. Jsou vesměs velcí místní patrioti. Jejich láska k rodnému kraji je mohutným citem, který nedovede udusit ani nejpřísnější život v jiných krásných končinách – ať v československé vlasti či v cizině. Všichni mají vyvinutý smysl pro přírodní krásy a žijí-li dlouhá léta mimo končiny, v nichž vyrostli, neodolají přemáhající touze a vracejí se rádi do svého kraje. Po letech přijíždějí jako vážní muži s rodinami do Hradce, okolních městeček a osad. Jestliže se tu jednou usadili na dobu několika neděl, jako by propadli nesmyslnému kouzlu. Budou sem jezdit každoročně.

Vezměte si mapu okresu Jindřichova Hradce. Není třeba zvláštního čtenářského mapařského umění, abyste poznali, že jakoby z ptačí perspektivy, jako rychlí letci přehlížíte nejromantičtější kout české země. Představte si, že tak jako na mapě běží silnice, vlní se terén kopců a tmaví se hustými lesy, díváte se na nesčetné hladiny nejen velkých rybníků, ale hotových jezer, orámovaných hlubokými lesy. A kamkoli se ohlédnete, všude se vám lesknou rybníky, široké potoky, točí se řeka, lesnaté kopce řadí se za sebou v nekonečných řadách.

„Sneseme“ se nyní z ptačích oblastí na pevnou zemi. Nikde snad nenajdete tolik malebných partií jako na Jindřichohradecku. Město Jindřichův Hradec se svou báječnou historií, jejíž reprezentantem je jedinečný hrad nad rybníkem Vajgarem, je na nejzazším českém jihu pro turistu překvapením. Čisté, úhledné město, jež dovedlo starou historii spojit s moderním vývojem, nadchne i nejzmlsanější cestovatele.

Pro letní hosty je jindřichohradecký kraj rájem v každém ohledu. Vyvzpomeňte si cokoli, po čem dychtíte na dovolené. Zde budete uspokojeni. Kamkoli jdete, všude je překrásné koupání. Buď ve velkém rybníku hned ve městě, nebo někde mezi lesy, poli, u vesnic. Touto předností se vyznačují všechny rybníky na Jindřichohradecku. Písečné břehy se táhnou mělce často na několik set metrů, takže se hodí zejména pro koupání mládeže. A přitom ty největší z rybníků rovnají se přímo jezerům, ze všech stran obklíčených hlubokými lesy, přerývanými pasekami. – Ratmírovský rybník, Lásenický, Holenský Hejtman, Krvavý, – abychom uvedli alespoň ty největší – stojí již samy sebou za to, aby se k nim člověk o své dovolené vypravil.

Lesy v tomto kraji jsou proslulé jak svojí divokostí, tak bohatstvím zvěře i lesních plodin. Rybáři mohou tady se zdarem holdovat svému sportu. Pro turistiku je ohromnou výhodou krásné koupání, ať jdete kamkoli. Při každém kilometru je nějaký rybník s čistou vodou.

Skvělé zříceniny hradu Landštýna u Nové Bystřice, zámek Červená Lhota u Dírné, kde je rovněž zámek, jsou nejvýznačnějšími místy turistiky. Počet všech pozoruhodností nedovoluje v tomto článku širšího líčení. A v neposlední řadě je ke cti jindřichohradeckého obyvatelstva nutné napsat, že si dovedou hostů vážit, což dokazují mírné ceny v čistých hotelích a výborná, levná strava.

Ještě sta a sta úředníků se rozmýšlí, kde stráví svoji zářijovou nebo říjnovou dovolenou. Radím jim upřímně. Zajeďte si na zkoušku do [České Kanady]. Během cesty dívejte se po obou stranách. Zajeďte si na Ratmírovský rybník nebo na Čertův Kámen nad Kunžakem a přirozeně na Landštýn. Až uvidíte všude téměř nedotčené hvozdy, až budete překvapeni roztomilými vesničkami při rybnících, budete se mnou souhlasit, že jste nalezli kraj, který po celý rok dává unavenému velkoměšťáku největší radosti mocné přírody. A půjde-li na dovolenou v zimě, není ideálnějšího místa na běžky i na bruslení.

Zajeďte tam a pochopíte, proč jsou v jindřichohradeckém okrese takoví patrioti!


Česká Kanada v současnosti

Uběhla desetiletí, ale kraj zvaný Česká Kanada je nadále každý rok vyhledávaným turistickým cílem. Přijeďte i vy! K ubytování ideálně poslouží rekreační dům Slavonice, nebo Penzion Klondike ve Valtínově.


Historický článek o České Kanadě

Neradova.com » Turistika Česká Kanada » První zmínka o Kanadě v Čechách (1928)

Česká Kanada a článek Trpák

Autorem názvu Česká Kanada byl prvorepublikový novinář Jaroslav Arnošt Trpák. Od jeho časů se mnohé změnilo, ale Česká Kanada zcela oprávněně stále patří mezi oblíbené turistické destinace. Přečtěte si, jak poeticky Trpák lákal do České Kanady prvorepublikové rekreanty a nechte se nalákat i vy.

Článek Kousek Kanady v Čechách byl otištěn v Národních listech koncem léta roku 1928. Pro publikování na našich stránkách jsme z něj vybrali ty nejzajímavější pasáže. Text jsme také upravili podle současného pravopisu a na některých místech jsme ho aktualizovali.

Výhodné ubytování v lokalitě Česká Kanada

» OBJEDNAT LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

» Více informací…