Ubytování Slavonice a Česká Kanada

» Cenově dostupné celoroční ubytování v příjemné a zajímavé lokalitě
              » Rekreační ubytování Česká Kanada, Valtínov, ubytování Slavonice
                             » neradovamakyna@seznam.cz, +420 608 632 330

Tvorba webové stránky, rešerše, copywriting, SEO, internetový marketing | All rights reserved © abcRedakce.cz, 2013–2020

Ubytování Slavonice Prohlídky města Ubytování Valtínov Výlety Česká Kanada Turistika Dolní Rakousko

Využijte naše cenově výhodné ubytování v oblasti Česká Kanada

Ubytování Slavonice: Pokud dáváte přednost historickému městečku, využijte náš rekreační dům ve městě Slavonice. Ve městě je veškerá občanská vybavenost a celá řada turisticky vděčných historických památek. Spát budete v romantických kulisách přímo pod slavonickou věží. V okolí města je krásná příroda a historické památky České Kanady. Centrum města Slavonice je vzdáleno pouze jeden a půl kilometru od státní hranice. Z našeho rekreačního domu proto můžete pohodlně navštívit i zajímavá místa v rakouském pohraničí.

Více informací » Ubytování Slavonice

Ubytování Česká Kanada: Milovníkům venkova nabízíme ubytování uprostřed přírody. Náš Penzion Klondike stojí na okraji malebné vesničky Valtínov. Užijete si klid v přírodě České Kanady, kde se můžete oddávat turistice (pěší turistika, cykloturistika aj.) nebo sbírat houby. Koupání je během července a srpna možné v bazénu přímo u penzionu, tak i v okolních rybnících (Zvůle, Komorník, aj.) nebo na koupališti v Dačicích (15 km) případně v Jindřichově Hradci (20 km). Z rozhledny nad Valtínovem je báječný výhled do širokého okolí.

Více informací » Ubytování Česká Kanada | Penzion Klondike

Kontaktujte nás, ať víme, jaký pokoj pro vás máme připravit. Ubytování ve městě Slavonice i v obci Valtínov vám umožní oblast zvanou Česká Kanada procestovat mnoha rozmanitými a lákavými způsoby. – Pěšky, na kole, automobilovou dopravou i po železnici. – Těšíme se na tuzemské i zahraniční turisty a rekreanty.

Rekreace Slavonice, za rohem je Besídka Ubytování Česká Kanada | Kunžak Rekreace a ubytování v České Kanadě a ubytování ve městě Slavonice | Neradova.com Rekreace Česká republika Cestování Česká republika Rozhledna u Jakuba, Havlova hora

Co obdivujeme v cizině, máme možná i doma

Autorem názvu Česká Kanada byl jindřichohradecký rodák Jaroslav Arnošt Trpák. Tento v Praze žijící redaktor patřil mezi velké propagátory svého rodného kraje. Po návratu z ročního pobytu v Americe měl plnou hlavu romantických zážitků, které si promítal do pohraničních lesů svého mládí. S rozmachem turistického ruchu zároveň vnímal rostoucí zájem turistů o zahraniční destinace. Začal proto psát o tom, že za přírodními krásami a romantikou není třeba cestovat do ciziny. Lze si je užít přímo v Čechách. V roce 1928 publikoval následující stať:

„Jestliže se tu [rekreanti] jednou usadili na dobu několika neděl, jako by propadli nesmyslnému kouzlu. Budou sem jezdit každoročně. … vlní se terén do kopců a tmaví se hustými lesy, díváte se na nesčetné hladiny nejen velkých rybníků, ale hotových jezer orámovaných hlubokými lesy. A kamkoliv se ohlédnete, všude se lesknou rybníky, široké potoky, točí se řeky, lesnaté kopce řadí se za sebou v nekonečných řadách.“

Synonymem Trpákovy České Kanady bylo ve třicátých letech 20. století prakticky celé Jindřichohradecko. – Prvorepubliková Česká Kanada opisovala velkou kružnici s Trpákovým rodným městem v centru. Její hypotetickou součástí byly Počátky, Nová Včelnice, Deštná, zámek Červená Lhota, Stráž nad Nežárkou a dokonce i Třeboňsko! A ovšem také Nová Bystřice, hrad Landštejn i obec Kunžak (Valtínov).

Se změnami v krajině a s rozvojem turistiky se pojem Česká Kanada po roce 1990 uplatňuje už jen na jihovýchodní část okresu Jindřichův Hradec. Na části této lokality byl v roce 1994 vyhlášen Přírodní park Česká Kanada. Za symbol této novodobé České Kanady je dnes obecně považována zřícenina hradu Landštejn (dříve někdy zvaný Landštýn). – Ať už se ubytujete ve Slavonicích nebo ve Valtínově, vedle zříceniny hradu Landštejn můžete navštívit i mnoho turisticky atraktivních míst České Kanady. Viz kalendář akcí a jednotlivé články:


Česká Kanada leží na rozhraní jihovýchodních Čech a jihozápadní Moravy

Dnešní Česká Kanada tak sice není přesně tou původní Trpákovou Českou Kanadou z meziválečné První republiky, je však stále dostatečně rozkošným krajem k trávení aktivního či pasivního odpočinku. Onen kanadský charakter ctí dokonce více, než původně až příliš rozlehlé území.

Z původní České Kanady tak do dnešních dnů zůstalo zachováno prakticky to nejlepší. – Četné údolní rybníky vklíněné do lesů, romantické lesy čekající na vaše dobrodružství, možnosti pro trávení volného času s rodinou nebo ve skupinách s přáteli. Je to čarovný kraj jak stvořený pro cykloturistiku, pěší lesní procházky, pro lenošení nebo k poznávání historických památek. Výhodná příhraniční poloha České Kanady vám dnes navíc umožňuje snadno přejít hranice a turistické výlety protáhnout i na území Dolního Rakouska.

V mnoha ohledech je proto stále platný prvorepublikový reklamní slogan určený rekreantům a turistům: „Česká Kanada – Dle statistiky jedno z klimaticky nejzdravějších míst republiky“.

Budeme se těšit, že nás navštívíte. Ubytování Valtínov i Slavonice je vám k dispozici.

Česká Kanada – Tipy na turistické výlety

Neradova.com » Turistika Česká Kanada

Foto: Valtínov z Havlovy Hory. Laskavě poskytl Ondřej Sidor

Členitý romantický kraj s divokými zákrutami lesních rybníků, po několik generací zvaný Česká Kanada, patří mezi turisticky vděčné destinace České republiky. Je to romantická oblast lesních vodních ploch a luk střídajících se s vrchovinou.

Geograficky můžeme Českou Kanadu umístit na pomezí jižních Čech, jihozápadní Moravy a Dolního Rakouska. Nejčastěji dnes bývá ohraničována městem Nová Bystřice z jihozápadu, městem Slavonice z jihovýchodu a obcí Kunžak (Valtínov) ze severu.

Výhodné ubytování v lokalitě Česká Kanada

» ZAJISTIT SI UBYTOVÁNÍ NYNÍ

» Více informací…

» Kalendář zajímavých akcí v regionu