Ubytování Slavonice a Česká Kanada

» Cenově dostupné celoroční ubytování v příjemné a zajímavé lokalitě
              » Rekreační ubytování Česká Kanada, Valtínov, ubytování Slavonice
                             » neradovamakyna@seznam.cz, +420 608 632 330

Tvorba webové stránky, rešerše, copywriting, SEO, internetový marketing | All rights reserved © abcRedakce.cz, 2013–2020

Ubytování Slavonice Prohlídky města Ubytování Valtínov Výlety Česká Kanada Turistika Dolní Rakousko

Využijte naše cenově výhodné ubytování v oblasti Česká Kanada

Ubytování Slavonice: Pokud dáváte přednost historickému městečku, využijte náš rekreační dům ve městě Slavonice. Ve městě je veškerá občanská vybavenost a celá řada turisticky vděčných historických památek. Spát budete v romantických kulisách přímo pod slavonickou věží. V okolí města je krásná příroda a historické památky České Kanady. Centrum města Slavonice je vzdáleno pouze jeden a půl kilometru od státní hranice. Z našeho rekreačního domu proto můžete pohodlně navštívit i zajímavá místa v rakouském pohraničí.

Více informací » Ubytování Slavonice

Ubytování Česká Kanada: Milovníkům venkova nabízíme ubytování uprostřed přírody. Náš Penzion Klondike stojí na okraji malebné vesničky Valtínov. Užijete si klid v přírodě České Kanady, kde se můžete oddávat turistice (pěší turistika, cykloturistika aj.) nebo sbírat houby. Koupání je během července a srpna možné v bazénu přímo u penzionu, tak i v okolních rybnících (Zvůle, Komorník, aj.) nebo na koupališti v Dačicích (15 km) případně v Jindřichově Hradci (20 km). Z rozhledny nad Valtínovem je báječný výhled do širokého okolí.

Více informací » Ubytování Česká Kanada | Penzion Klondike

Kontaktujte nás, ať víme, jaký pokoj pro vás máme připravit. Ubytování ve městě Slavonice i v obci Valtínov vám umožní oblast zvanou Česká Kanada procestovat mnoha rozmanitými a lákavými způsoby. – Pěšky, na kole, automobilovou dopravou i po železnici. – Těšíme se na tuzemské i zahraniční turisty a rekreanty.

Rekreace Slavonice, za rohem je Besídka Ubytování Česká Kanada | Kunžak Rekreace a ubytování v České Kanadě a ubytování ve městě Slavonice | Neradova.com Rekreace Česká republika Cestování Česká republika

Strmilov – Historické a turistické zajímavosti

Ubytování v našem Penzionu Klondike v obci Valtínov vám umožňuje pohodlně navštěvovat všechna turisticky zajímavá místa České Kanady. Na některém z výletů po okolí se můžete zastavit i v městečku Strmilov a prohlédnout si zdejší pamětihodnosti.

Významnou dominantou městečka je kostel svatého Jiljí. Na náměstí stojí sousoší Nejsvětější Trojice. Turistickou zajímavostí je také místní křížová cesta nebo osamocená Boží muka, stojící u cest směrem na Malý Jeníkov, další u cesty směrem na Novou Olešnou a ještě jedny u cesty směrem na Střížovice.

Stručná historie města Strmilov

Městečko Strmilov (německy Tremles) se rozkládá na pomezí česko-moravské zemské hranice. Původní osada zde vznikla zřejmě někdy v první polovině 13. století. Nejstarší písemná zpráva o Strmilově alespoň pochází z roku 1255. Podobně jako Kunžak, začal pak být i Strmilov vnímán jako trhová ves. To bylo nejpozději od konce 13. století.

Název vsi Strmilov je patrně odvozen od staročeského osobního jména Střemil, ovšem bližší souvislosti neznáme. Z ustanovení Heřmana z Hradce se ze Strmilova stalo v roce 1385 městečko, přesněji cum oppido Stremilow. Snad už při té příležitosti získal Strmilov také znak zlaté pětilisté růže pánů z Hradce s červeným středem a se zelenými lístky, umístěném na modrém štítu. Doložen je tento znak ovšem až z doby mnohem pozdější.

Historicky je Strmilov spojen jak s Čechy, tak i s Moravou. Jako celá oblast totiž leží na pomezí obou zemí, takže vždy záleželo především na politických i majetkových souvislostech, kam byl zrovna Strmilov přidělen. Z hlediska správního v minulosti většinou náležel k Jindřichohradeckému panství. Nějakou dobu byl též součástí panství v Telči, v Bechyni a příslušel rovněž do Tábora. Dnes Strmilov opět spadá do okresu Jindřichův Hradec (Jihočeský kraj). Ve městečku v současnosti žije necelých 1.500 obyvatel.

Poklidná oblast na severní hranici Přírodního parku Česká Kanada je dnes vyhledávaným turistickým cílem. Budeme se těšit, že tuto romantickou oblast navštívíte i vy. Naše ubytování v obci Valtínov nebo v městečku Slavonice je vám k dispozici.
Klidné ubytování u obce Strmilov v regionu Česká Kanada

Neradova.com » Turistika Česká Kanada » Strmilov a Strmilovsko

Foto: Strmilov

Město Strmilov

Pokud se ubytujete v našem romantickém Penzionu Klondike v obci Valtínov, nedaleké městečko Strmilov bude jedním z míst, kam možná zavítáte při některém z turistických výletů. Tato severní část České Kanady na úpatí Českomoravské Vysočiny je příjemnou rekreační oblastí. Je to kraj plný rybníků a lesů, které v letní sezóně lákají ke koupání, rybaření a houbaření. Obec Valtínov a v něm stojící náš Penzion Klondike, je ideální ubytovací základna pro aktivní turistiku a rekreační pobyty.

Výhodné ubytování pod Havlovou horou

» OBJEDNAT LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

» Více informací…

Praktický průvodce po Slavonicích a České Kanadě

Hodláte svou dovolenou nebo víkend prožít ve městě Slavonice a v oblasti Česká Kanada? Určitě využijte naše pohodlné ubytování.  

Česká Kanada

Jsme exkluzivními partnery unikátního knižního průvodce Česká Kanada, Slavonice a Slavonicko. Tato cestovní příručka, jako jediná svého druhu, mapuje zajímavá místa celého regionu České Kanady a Slavonicka.

Úspěšná turistická příručka vás provede po historických památkách a upozorní vás i atraktivní přírodní lokality. Faktografické údaje rámují zajímavé příběhy z regionu.

V publikaci s podtitulem Příběhy z regionu a tipy na turistické výlety najdete orientační mapy, velké množství fotografií a ilustrací. Ve Slavonicích vám knižní průvodce umožní porozumět sgrafitové výzdobě zdejších domů. V krajině České Kanady s jeho pomocí najdete romantické stezky i tajemné megalitické balvany. Kniha navíc obsahuje i celou řadu zajímavých a často pozapomenutých příběhů z minulosti Slavonic a České Kanady.

» Koupit cestovní příručku za výhodnou cenu