Ubytování Slavonice a Česká Kanada

» Cenově dostupné celoroční ubytování v příjemné a zajímavé lokalitě
              » Rekreační ubytování Česká Kanada, Valtínov, ubytování Slavonice
                             » neradovamakyna@seznam.cz, +420 608 632 330

Tvorba webové stránky, rešerše, copywriting, SEO, internetový marketing | All rights reserved © abcRedakce.cz, 2013–2020

Ubytování Slavonice Prohlídky města Ubytování Valtínov Výlety Česká Kanada Turistika Dolní Rakousko

Využijte naše cenově výhodné ubytování v oblasti Česká Kanada

Ubytování Slavonice: Pokud dáváte přednost historickému městečku, využijte náš rekreační dům ve městě Slavonice. Ve městě je veškerá občanská vybavenost a celá řada turisticky vděčných historických památek. Spát budete v romantických kulisách přímo pod slavonickou věží. V okolí města je krásná příroda a historické památky České Kanady. Centrum města Slavonice je vzdáleno pouze jeden a půl kilometru od státní hranice. Z našeho rekreačního domu proto můžete pohodlně navštívit i zajímavá místa v rakouském pohraničí.

Více informací » Ubytování Slavonice

Ubytování Česká Kanada: Milovníkům venkova nabízíme ubytování uprostřed přírody. Náš Penzion Klondike stojí na okraji malebné vesničky Valtínov. Užijete si klid v přírodě České Kanady, kde se můžete oddávat turistice (pěší turistika, cykloturistika aj.) nebo sbírat houby. Koupání je během července a srpna možné v bazénu přímo u penzionu, tak i v okolních rybnících (Zvůle, Komorník, aj.) nebo na koupališti v Dačicích (15 km) případně v Jindřichově Hradci (20 km). Z rozhledny nad Valtínovem je báječný výhled do širokého okolí.

Více informací » Ubytování Česká Kanada | Penzion Klondike

Kontaktujte nás, ať víme, jaký pokoj pro vás máme připravit. Ubytování ve městě Slavonice i v obci Valtínov vám umožní oblast zvanou Česká Kanada procestovat mnoha rozmanitými a lákavými způsoby. – Pěšky, na kole, automobilovou dopravou i po železnici. – Těšíme se na tuzemské i zahraniční turisty a rekreanty.

Rekreace Slavonice, za rohem je Besídka Ubytování Česká Kanada | Kunžak Rekreace a ubytování v České Kanadě a ubytování ve městě Slavonice | Neradova.com Rekreace Česká republika Cestování Česká republika

Kunžak – Historické a turistické zajímavosti

Ubytování v našem Penzionu Klondike v obci Valtínov u Kunžaku, vám umožní pohodlně navštěvovat všechna turisticky zajímavá místa v okolí. Na některém z výletů po okolí se můžete zastavit i v Kunžaku a prohlédnout si zdejší pamětihodnosti. Dominantou obce Kunžak je kostel svatého Bartoloměje z roku 1370. Mezi další zajímavosti patří socha svatého Jana Nepomuckého u kostela, rokoková kašna na náměstí a také kašna vytesaná z jednoho kusu kamene, umístěná za místní školou.

Na železniční zastávce Kaproun (drobná obec příslušná ke Kunžaku) má zřízenu mohylu a pamětní desku fiktivní český velikán Jára Cimrman. Podle fiktivní zprávy zde byl totiž jako černý pasažér vyhozen z vlaku.

V obci Zvůle (příslušná do obce Kunžak) stojí kaplička z roku 1904. Stejnojmenný rybník ve Zvůli je obklopen přírodou s potůčky, podrosty borůvek, hub a dalších. V okolí Kunžaku je hned několik turistických i cyklistických tras lesy a lukami České Kanady.

Stručná historie obce Kunžak

První písemná zmínka o vsi Kunžak pochází z roku 1288. Předpokládá se, že základem vsi byl česká ves Podolí, která je dnes předměstím Kunžaku. Němečtí osídlenci, kteří tehdy do oblasti českého pohraničí přicházeli na pozvání šlechty, začali vedle původních českých chalup budovat vlastní komunitu, která následně dostala jméno Königseck (Králův Újezd). Od tohoto původního názvu pak vzniklo odvozené české označení Chunsak (1355), Kunzzak (1392) a podobně. Původně trhová obec se brzy stala důležitým sídlem knížecích úřadů.

Za vlády krále Jagellonce Vladislava II. získal Kunžak městská práva, konkrétně právo výročního trhu, právo várečné k vaření piva a také právo hrdelní k trestání zločinců. Ve městě Kunžak fungoval v té době soud a dokonce i šatlava.

Dnes je Kunžak z hlediska správního obec. Sečteme-li však všechny současné obyvatele spadající do Kunžaku i do obcí spadajících pod něj (Kaproun, Mosty, Suchdol, Terezín, Valtínov a Zvůle), je to dohromady téměř 1.500 obyvatel.

Protože byl Kunžaku po dlouhou dobu centrem místního obchodu i důležitým sídlem správních úřadů, byl i přirozeným středobodem celého okolí. Pro celou oblast se proto po dlouhou dobu užívalo označení Kunžacko nebo také Kunžatecko. Dnes je to poklidná oblast na severní hranici Přírodního parku Česká Kanada. Budeme se těšit, že tuto romantickou oblast navštívíte i vy. Naše ubytování v obci Valtínov, nebo v městečku Slavonice, je vám k dispozici.
Příjemné ubytování u obce Kunžak v regionu Česká Kanada

Neradova.com » Turistika Česká Kanada » Kunžak a Kunžacko (Kunžatecko)

Foto: Kunžak na historické pohlednici z roku 1953

Obec Kunžak

Pokud se ubytujete v našem romantickém Penzionu Klondike v obci Valtínov u Kunžaku, právě Kunžak (německy Königseck) bude možná jedním z míst, kudy budete procházet při některém z turistických výletů po okolí.

Kunžak leží v Javořické vrchovině, v oblasti zvané Česká Kanada, na soutoku potoků Struha a Lánský, v nadmořské výšce 575 metrů. Oblasti se také říká Kunžacko či Kunžatecko.

Výhodné ubytování pod Havlovou horou

» OBJEDNAT LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

» Více informací…

Praktický průvodce po Slavonicích a České Kanadě

Hodláte svou dovolenou nebo víkend prožít ve městě Slavonice a v oblasti Česká Kanada? Určitě využijte naše pohodlné ubytování.  

Česká Kanada

Jsme exkluzivními partnery unikátního knižního průvodce Česká Kanada, Slavonice a Slavonicko. Tato cestovní příručka, jako jediná svého druhu, mapuje zajímavá místa celého regionu České Kanady a Slavonicka.

Úspěšná turistická příručka vás provede po historických památkách a upozorní vás i atraktivní přírodní lokality. Faktografické údaje rámují zajímavé příběhy z regionu.

V publikaci s podtitulem Příběhy z regionu a tipy na turistické výlety najdete orientační mapy, velké množství fotografií a ilustrací. Ve Slavonicích vám knižní průvodce umožní porozumět sgrafitové výzdobě zdejších domů. V krajině České Kanady s jeho pomocí najdete romantické stezky i tajemné megalitické balvany. Kniha navíc obsahuje i celou řadu zajímavých a často pozapomenutých příběhů z minulosti Slavonic a České Kanady.

» Koupit cestovní příručku za výhodnou cenu